Šalies žiniasklaida pastarosiomis dienomis išplatino žinią apie Lietuvoje kylančią naują žemgrobystės bangą, galinčią ne tik dar labiau suskaldyti visuomenę, bet ir sukrauti didžiulį kapitalą ūkininkavimą tik imituojančių apsišaukėlių armijai.

Žemdirbiams atstovaujantys politikai ragina Vyriausybę kuo greičiau pradėti pusvelčiui pardavinėti žemę ūkininkams. Tokio sprendimo laukia 39 tūkst. tikrųjų ir apsišaukėlių ūkininkų, pateikusių paraiškas nerealiai mažomis kainomis įsigyti 700 tūkst. hektarų žemės.

Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas Povilas Malakauskas įspėja, kad toks žemės pardavinėjimas lengvatinėmis sąlygomis yra susijęs su didžiule korupcijos rizika. Be to, ketinimas vienai socialinei grupei (žemdirbiams) pusvelčiui parduoti visiems žmonėms priklausantį turtą pažeidžia kitų socialinių grupių (mokytojų, gydytojų, pensininkų) interesus. Manoma, kad daugiau nei pusė paraiškas žemei pirkti pateikusių asmenų siekia ne užsiimti žemės ūkiu, o tikisi pasipelnyti parduodami pigiai įsigytą žemę. Pradėjus pardavinėti žemę gali tekti stabdyti žemės reformą – nebus ką grąžinti buvusiems savininkams. Tai gresia milžiniškais įsipareigojimais valstybei.

Žemdirbiams atstovaujantys politikai šių įspėjimų nepaiso ir spaudžia Vyriausybę kuo skubiau priimti sprendimą, o iš žemės pirklių sulaukta šantažo ženklų. Žemės ūkio ministrė, Valstiečių liaudininkų sąjungos pirmininkė Kazimira Prunskienė pareiškė, kad jos vadovaujamos partijos socialiniai partneriai nekantrauja lengvatinėmis sąlygomis pirkti valstybės žemę ir pradeda kalbėti vis griežčiau.

Ūkininkus ir žemdirbius vienijančios organizacijos neva reikalauja, kad Seimo Valstiečių liaudininkų ir pilietinės demokratijos frakcija trauktųsi iš valdančiosios koalicijos, jeigu Vyriausybė ir toliau stabdys žemės pardavimą ūkininkams.

2007 metų gegužės 1 dienos duomenimis, Biržų rajone šiuo metu yra 16136 hektarų laisvos valstybinės žemės. Didžiausi laisvos valstybinės žemės plotai yra Skrebiškių, Pučiakalnės, Papilio, Satkūnų, Kvetkų, Kupreliškio, Geidžiūnų kadastrinėse vietovėse.

Pagal 17899 prašymus Biržų rajone turėjo būti atkurta nuosavybė 111830 ha žemės. 98,22 proc. minėto ploto nuosavybė jau atkurta. Savininkams negrąžinta liko 1988 ha žemės.

Views All Time
Views All Time
2154
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!