Dėl galimų pažeidimų, vykdant žemės reformą, Anykščių žemėtvarkos skyriaus vedėjas Dainius Petrauskas ir specialistė Romualda Širvinskaitė Utenos apskrities viršininkui rašo pasiaiškinimus.

Utenos apskrities viršininkas Vilius Cibulskas aktyvių veiksmų prieš apskrities žemėtvarkininkus, galimai susijusius su žemės sklypų dalybų skandalais, ėmėsi po to, kai Vyriausybės komisija ėmėsi tirti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) skundą, jog V.Cibulskas padarė tarnybinį nusižengimą, tai yra “abejingai reagavo į pateiktus kaltinimus žemėtvarkininkams (Arvydas LINGAITIS “Apskrities viršininkui gresia tarnybinė nuobauda”, “Anykšta, 2004 02 12).

Minėtame straipsnyje, be kita ko, pateikėme Utenos apskrities sekretorės Zitos Ringelevičienės atsakymą į “Anykštos” klausimą, kokius pažeidimus padarė Anykščių žemėtvarkininkai. “Medžiaga dėl didelės jos apimties dar nebaigta tirti. Pažeidimai bus įvertinti, o pareigūnai, viršiję savo įgaliojimus ir supainioję viešuosius ir privačius interesus, bus atitinkamai nubausti”, – tikino Z.Ringelevičienė.

Priminsime, kad STT “juodajame” sąraše yra įrašyti šie žemės reformos mūsų rajone strategai ir vykdytojai: žemėtvarkos skyriaus vedėjas Dainius Petrauskas, jo pavaduotojas Jonas Poška, Kavarsko seniūnijos žemėtvarkos skyriaus vyr.specialistas Valdas Maneika, Svėdasų seniūnijos – Marijonas Balandis, Skiemonių seniūnijos žemėtvarkininkas Mamertas Mackevičius…

Galimų “žemgrobių” sąrašą papildė ir Anykščių savivaldybės administracijos Kavarsko seniūnijos vairuotojo Jono Ušacko ir jo brolio Vytauto Ušacko bei žemės reformos žemėtvarkos projektų autoriaus Zenono Karalkevičiaus pavardės.

Kaip “Anykštai” sakė žemėtvarkos skyriaus vedėjas D.Petrauskas, Kavarsko seniūnijos vairuotojo J.Ušacko broliui vietoj dalies grąžintinos žemės buvo atmatuotas, D.Petrausko žodžiais, menkavertis miškas. “Projekto autorius Vytautas Kavaliauskas viename sklype suprojektavo V.Ušackui 5,3 ha miško, o jam iš tos dalies 0,69 ha reikėjo grąžinti žemės, – “Anykštai” aiškino D.Petrauskas. – Apskrities darbo grupė pateikė išvadą, kad reikia kreiptis į teismą ir panaikinti Utenos apskrities viršininko sprendimo dalį dėl dalies miško grąžinimo V.Ušackui. Dėl minėto pažeidimo aš ir R.Širvinskaitė rašome pasiaiškinimus”. Toliau D.Petrauskas dėstė: “Nesuprantu, kaip Kavarsko seniūnijos vairuotojas galėjo pasinaudoti tarnybine padėtimi. Juk jo broliui nuosavybė atstatyta “proto ribose”.

Paklaustas, ar neprisiima sau atsakomybės dėl neteisėto miško grąžinimo V.Ušackui, D.Petrauskas sakė: “Mes žmoniškai ir protingai padarėme, o darbo grupė tegul sprendžia, kas svarbiau:įstatymas ar protas”. Į “Anykštos” klausimą, kur gyvena V.Ušackas, žemėtvarkos skyriaus vedėjas D.Petrauskas atsakė: “Kapuose”. Ir paaiškino, kad mirusio V.Ušacko turtą yra paveldėjusi jo žmona Viktorija Ušackienė, gyvenanti Kurklių seniūnijos Luciūnų kaime…

Žemėtvarkos projektų autorius Z.Karalkevičius (pasak D.Petrausko, minėtas pareigūnas dirbo Ignalinos rajone – aut. past.) specialiosioms tarnyboms užkliuvo dėl jo motinos Janinos Marijonos Karalkevičienės, gyvenančios Skiemonyse, įsigytų dviejų žemės sklypų. “J.M.Karalkevičienei Sungailos kaimuose atmatuota 5,16 ha miško, o Jurgiškio kaime – 1,81 ha žemės, – sakė D.Petrauskas. – Manau, kad šiuo atveju jokio pažeidimo nėra, nes ekspertai tiesiog byloje nepastebėjo vieno dokumento. Dabar šią medžiagą vešime į apskritį…”

Views All Time
Views All Time
2711
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!