Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra baigė tyrimą ir teismui perdavė bylą dėl interneto svetainės antipederastizacija.lietuvoje.info, kurioje buvo grasinama susidoroti su homoseksualios orientacijos žmonėmis. Prieš kelis metus šią svetainę įkūrė Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjungos (LTJS) aktyvistas Edmundas Girskis – patriotai.lt straipsnių autorius ir aktyvus fašistuojančių nacionalistų diskusijų forumo diskusijos.patriotai.lt dalyvis, pasirašantis slapyvardžiu „edma”. Ikiteisminį tyrimą prokurorai pradėjo gavę Tolerantiško jaunimo asociacijos pareiškimą, kuriame teigiama, kad svetainėje antipederastizacija.lietuvoje.info „buvo siūloma susidoroti, sumušti, suspardyti, nužudyti homoseksualaus”. Tyrimo metu ekspertai patvirtino, kad šioje svetainėje buvo diskriminuojami žmonės dėl seksualinės orientacijos, niekinami homoseksualistai, iš jų tyčiojamasi bei kurstoma su šiais žmonėmis susidoroti.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad svetainę sukūręs vilnietis Edmundas Girskis ją užregistravo visiškai kito asmens vardu ir pavarde – tik patikrinus duomenis buvo nustatyta, iš kokio kompiuterio buvo prisijungiama ir kam jis priklausė. Pareigūnų apklaustas, E. Girskis savo kaltę pripažino, tačiau vėliau ėmė ją neigti ir pareiškė, kad ikiteisminį tyrimą atlikę pareigūnai jį privertė prisipažinti dėl nusikaltimų, kurių jis esą nepadarė.

Svetainės įkūrėjui grėsė laisvės atėmimo bausmė, tačiau E. Girskis sutiko, kad ikiteisminį tyrimą atlikusi Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra bylą baigtų baudžiamuoju įsakymu. Vilniaus miesto pirmasis apylinkės teismas E. Girskiui skyrė 20 MGL (2,6 tūkst. Lt) baudą, tačiau nubaustasis su ja nesutiko ir teismo paprašė bylą išnagrinėti teisiamajame posėdyje. Bylą teismas ketina nagrinėti šių metų lapkričio viduryje. E. Girskio svetainė antipederastizacija.lietuvoje.info šiuo metu jau neveikia – joje besilankančius homofobus pasitinka užrašas „šis puslapis neveikia dėl resursų limito viršijimo ar puslapio galiojimo laiko pabaigos”.

Views All Time
Views All Time
1742
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!