Šeštadienį, gegužės 3 dieną, 15:00 val. vietos laiku Sankt – Peterburgo Rūmų aikštėje turėjo startuoti nuogi dviratininkai. Renginys, skirtas kovai dėl dviratininkų teisių, – praneša laikraštis Gazeta.spb.ru.

Siekia, kad dviratininkai būtų prilyginti automobilistams

Vienas akcijos organizatorių Romanas Lutoškinas pranešė, kad renginyje turėtų dalyvauti keli dviratininkų ir automobilistų klubų nariai. Akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į dviratininkus keliuose.

Tokiu neįprastu būdu akcijos organizatoriai siekia, kad Sankt – Peterburgo gatvėse būtų įrengti dviratininkams skirti takeliai, taip pat specialios dviračių stovėjimo aikštelės prie metro. Dabar, pasak leidinio, dviratininkas turi nuimti vieną ratą, kad dviračio nepavogtų. Pagaliau, kad dviratininkai būtų prilyginti automobilių vairuotojams ir taptų pilnateisiais kelių eismo dalyviais.

Buvo numatyta, kad Iš Rūmų aikštės dviratininkai, lydimi automobilių, turėjo pajudėti Nevskio prospekto link. Be nuogų dviratininkų kolonos Nevskiu važiuotų ir dviratininkai su juodomis vėliavomis.

Išsirengė nuogai tik vienas akcijos dalyvis

Tačiau numatytu laiku į Rūmų aikštę susirinko apie 40 žmonių, bet tik vienas judėjimo “Juodosios vėliavos” aktyvistas nusirengė nuogai; kuris sėdęs ant dviračio užsikabino plakatą: „Aš pasipiktinęs užterštumu ir blogu akcijos Sankt – Peterburge organizavimu.” Tuo tarpu likusieji 39 dalyviai užsidėjo dujokaukes, taip išreikšdami protestą prieš išmetamų dujų kiekį miesto gatvėse.

Pasaulinis nuogų dviratininkų maratonas įvyks birželio mėnesį

Pranešama, kad ši akcija nėra pasaulinis nuogų dviratininkų maratono etapas. World Naked Bike Ride įvyks birželio 7 dieną Kanadoje, birželio 27 dieną Kopenhagoje (Danija), birželio 27 Salonikuose (Graikija), birželio 7 dieną Frankfurte (Vokietija), birželio 21-22 dieną Miunchene., birželio 7 dieną Mechike (Meksika), birželio 7 dieną Utrechte (Nyderlandai), taip pat D. Britanijoje ir JAV.

Views All Time
Views All Time
515
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!