Vilniaus rajono savivaldybė paliko vilniečiams 1,5 ha teritoriją prie Salotės ežero įrengti paplūdimiui, o Vilniaus apskritis leido ją grąžinti savininkams. Privatizuojamos pagrindinės vilniečių pamėgtos poilsiavietės prie vandens telkinių.

Pilaitės gyventojai susirūpino šalia esančiais ežerais.

Praėjusios vasaros pradžioje Pilaitės gyventojai išgirdo apie Salotės ežero palūdimio priavatizavimą ir sunerimo. Salotės ežeras yra labiausiai iš trijų Balčio, Salotės ir Gilužio ežerų priartėjęs prie miesto. Ežere ne tik maudomasi vasaros metu, jis taip pat tarnauja pilaitiškiams kaip bendravimo vieta. Čia kievieną savaitgalį renkasi sveikuolių klubo “Gilužis” nariai. Jie daro mankštą, maudosi ežere tiek vasarą, tiek žiemą, aptaria tolimesnius savo veikos planus prie arbatos puodelio. Šioje pakrantėje kasmet Pilaitės seniūnija rengia Joninių šventę, į kurią pakviečiami ir aplinkinių rajonų gyventojai. Daugiausia Salotės ežero palūdimį užplūsta miestiečiai vasaros metu. Paties ežero vanduo nėra per daug švarus, nes ežeras dumblėja ir senka. Tačiau poilsiautojus traukia gražus ežero slėnis, kuriame ir yra palūdimys. Net vėlyvą vakarą, išėjus pasivaikščioti, matai ežero pakrantėse ir aplinkiniuose miškeliuose privažiavus daugybę mašinų iš įvairių Vilniaus vietų. Dažniausiai atvažiuoja pailsėti šeimomis ar su draugais. Jau įprasta matyti poilsiautojus gamtoje kepant šašlykus ir užsigeriant gėrimais. Gal tai nėra įprasta, nes po to dažnai paliekamos šiukšlės, kurias reikia surinkti tiems, kurie nepripažysta tokio buvimo gamtoje. Tačiau, kad žmogus išliktų žmogumi, reikia bent trumpalaikio santykio su gamta. Tam ir tarnavo Salotės ežero pakrantė. Todėl jos praradimas būtų nesuvokiamas daugeliui vilniečių. Praeitais metais buvo norima privatizuoti ir Gilužio ežero pakrantes. Ir tik Pilaitės gyventojų aktyvaus pasipriešininmo dėka, Vilniaus miesto savivaldybės buvo išpirkta 1,3 ha teritorijos palūdimiui įrengti. Šiais metai dar išpirkta 0,3 ha Gilužio ežero pakrantės. Tačiau tokios išpirktos teritorijos yra per menkos, kad būtų galima patenkinti čia norinčių ilsėtis poreikius. Tuo labiau, kad norima užsitverti pagrindinį paplūdimį prie Gilužio ežero buvusioje Žalgirio bazės teritorijoje. Neaišku kada ir kaip buvo privatizuotas šis sklypas, bet noras tik saviems interesams panaudoti vilniečių mėgstamą poilsio vietą taip pat, kaip ir Salotės palūdimio atrveju, yra nepaaiškinamas.

Todėl Pilaitės bendruomenė kartu su poilsiaujančiais prie ežerų kreipėsi į visas valdžios institucijas, reikalaudami palikti ežerų rekreacines teritorijas visuomenei.

Daugiau skaitykite Lietuvos žaliųjų judėjimo laikraštyje “Žalioji Lietuva”

“Žalioji Lietuva”
2005 rugsėjis Nr.16 (242)

Views All Time
Views All Time
2524
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!