Buvęs krepšininkas Šarūnas Marčiulionis nutarė parduoti sklypą Vilniaus centre, kurį jis lengvatine tvarka už 87 968 litus buvo pirkęs iš valstybės. Šios žemės savininke netrukus turėtų tapti Kauno statybos bendrovė “Kausta”. Kalbama, kad sportininkas sklypą parduoda už 12 mln. litų.

Be to, paminklosaugininkai, iš pradžių nepalankiai sutikę ketinimus sklype įkurti daugiaaukščių namų kvartalą, rengiasi uždegti jam žalią šviesą.

Kaip “Respublikai” pripažino “Kaustos” vadovas Antanas Butkus, bendrovė jau seniai nusitaikiusi į buvusiam krepšininkui priklausantį 2,5 ha ploto sklypą netoli Neries.

“Esame įpusėję derybas, net sumokėję dalį pinigų, – teigė A.Butkus. – Bet jis (Š.Marčiulionis – red. past.) dar neturi ką parduoti. Kad galėtų sklypą juridiškai įforminti, jo vardu turi būti baigtas sklypo detalusis planas”.

Vilniaus Žirmūnų rajone, tarp Šeimyniškių gatvės ir Neries, esantį sklypą Š.Marčiulionis valdo jau aštuonerius metus. Tuometinio premjero Adolfo Šleževičiaus vadovaujama Vyriausybė išimties tvarka leido krepšininkui sklypą išsinuomoti arba pirkti.

Už sklypą Raitininkų g.4 krepšininkas sumokėjo 87 968 litus. Teritorija buvo skirta sporto ir sveikatingumo kompleksui statyti, šalia galėjo iškilti ne didesnis kaip 200 vietų viešbutis. Tačiau sveikatingumo kompleksas iki šiol nepastatytas.

Praėjusį rudenį Vilniaus miesto taryba palaimino sumanymą čia įkurti gyvenamųjų namų kvartalą.

Pagal detaliojo plano projektą sklype turėtų iškilti visuomeninės paskirties 2 aukštų pastatas su mansarda ir keli daugiaaukščiai gyvenamieji namai, kurių pirmuosiuose aukštuose būtų įrengtos komercinės patalpos. Po pastatais turėtų būti įrengti 540 vietų garažai, greta – 56 vietų automobilių aikštelės.

Būsimoji sklypo savininkė AB “Kausta”, kaip ir planuota, rengiasi sklype statyti gyvenamuosius namus. Beje, bendrovė netoliese jau yra pastačiusi du daugiabučius namus.

A.Butkus patikino neketinantis įgyvendinti Š.Marčiulionio pažado pastatyti sporto kompleksą. Paklaustas apie kainą, “Kaustos” vadovas užsiminė, jog ji siekia “ne milijoną ir ne du”. Neoficialiomis žiniomis, S.Marčiulionis už žemės sklypą pageidavo maždaug 12 mln. litų. Paties Š.Marčiulionio “Respublikai” vakar nepavyko rasti.

Views All Time
Views All Time
2315
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!