Iš įvairių Lietuvos vietų šeštadienį į Vilnių atvykę prezidento Rolando Pakso rėmėjai prie parlamento rūmų surengė daugiatūkstantinį mitingą, kuriame gynė į skandalo epicentrą patekusį prezidentą bei kaltino Seimą susidorojimu su R.Paksu.

Į Vilniaus savivaldybės sankcionuotą mitingą, policijos pareigūnų vertinimu, Nepriklausomybės aikštėje susirinko daugiau kaip 5 tūkstančiai dalyvių.

Rankose laikydami prezidento R.Pakso nuotraukas ir jį remiančius plakatus, mitinguotojai skandavo “Paksui – taip, Seimui – ne”.

“Arba nugalėsim ir būsim demokratinė valstybė, arba liksim policinė”, – mitingo dalyviams teigė proprezidentinės Liberalų demokratų frakcijos Seime seniūnas Henrikas Žukauskas.

Skandalą dėl nederamų prezidento ir jo aplinkos ryšių jis pavadino “puču”, kurio užsakovas yra Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas.

Liberalų demokratų partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis mitinguotojus tikino, jog “mes (prezidento šalininkai – BNS) nugalėsime”.

Mitinge dalyvavęs Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys liberaldemokratas Juozas Imbrasas sveikino žmonių siekį “paremti teisybę ir teisingumą”.

“Jūs likote mąstančiais žmonėmis, o kiti pasidavė, tapo valdomais tų, kuriems pinigai svarbesni už valdžią. Jie yra aukso veršiai”, – sakė mitinge dalyvavęs buvęs parlamentaras Antanas Baskas.

Aikštėje buvo dalinamas penktadienį pradėtas platinti R.Pakso rinkimų kampanijos dosniausio rėmėjo Jurijaus Borisovo užsakytas ir finansuotas leidinys “Apginkime demokratiją”.

Minioje buvo matyti kai kurie Prezidentūros pareigūnai, Seimo nariai, profesinių sąjungų atstovai. Nuošalyje stovėjo humoristinės TV laidos “Dviračio šou” vienas iš rengėjų Rimas Šapauskas bei dar 6-7 jaunuoliai, kurie laikė plakatus su užrašais “Pakso cirkui-ne” ir “Rolandai-išdykėli, baik tapšnotis”.

Mitingo metu aikštėje budėjo daugiau kaip 300 policijos pareigūnų, taip pat ir iš specialiųjų pajėgų – šalmais, skydais ir kitomis specialiosiomis priemonėmis ekipuoti pareigūnai su šunimis. Jie apsupę saugojo Seimo pastatą.

Tūkstantines protesto akcijas sostinėje ir kitose Lietuvos vietose pastarosiomis savaitėmis surengė ir prezidento atsistatydinimo siekiančios politinės jėgos ir visuomeniškai aktyvūs piliečiai.

Skandalą dėl nederamų prezidento ir jo aplinkos ryšių bei slaptos informacijos nutekėjimo iš Prezidentūros tyrusi speciali parlamentinė komisija konstatavo, jog R.Paksas yra pažeidžiamas, ir tai kelia pavojų nacionaliniam saugumui.

R.Paksui dabar gresia parlamentinė apkalta, jei nepaklus raginimui atsistatydinti. Tarp kitų, atsistatydinti prezidentui primygtinai siūlo valdančiosios daugumos lyderiai Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas ir premjeras Algirdas Brazauskas.

R.Paksas kartoja esąs nekaltas ir teigia neketinąs atsistatydinti.

Views All Time
Views All Time
284
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!