Po Ispanijos miestus šeštadienį važinėjo šimtai nuogų dviratininkų, kurie protestavo prieš automobilių srautus gatvėse ir reikalavo labiau gerbti oro neteršiantį transportą.

Ant nugarų užsirašę tokius šūkius kaip „Viena mašina mažiau” ar „Biometanolis”, nuogi dviratininkai Madride, Barselonoje ir Pamplonoje surengė jau trečią kasmetę protesto akciją „Ciclonudista”.

Panašūs renginiai savaitgalį vyko ir Europos, Šiaurės bei Pietų Amerikos šalyse.

„Jaučiamės nuogi, kai susiduriame su eismo srautu, nes žmonės nelaiko dviračio transporto priemone”, – teigė dviratininkas iš Madrido Ramonas Linasa, mūvėjęs tik dviratininko šalmą ir batus.

Traukdami iš kartono padarytus automobilius su išsižiojusiais nasrais, protestuotojai teigė, kad dėl sparčiai augančio mašinų skaičiaus miestų gatvės dviratininkams tampa vis pavojingesnės.

Organizatoriai tvirtino, kad dviratis yra sveika ir efektyvi urbanistinio transporto priemonė, tačiau Ispanijos vairuotojai ir miestų planuotojai ją ignoruoja.

Madrido centre yra mažai takų dviratininkams, o gatvėse retai pamatysi dviračius. Šios transporto priemonės mėgėjai teigia, kad daugiausia takų dviratininkams yra padaryta Barselonoje.

Po dešimtmetį trukusio spartaus ekonomikos augimo Ispanijoje vienam gyventojui tenkančių automobilių skaičius smarkiai išaugo.

Views All Time
Views All Time
512
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!