Generalinė prokuratūra prašys teismo skirti namų areštą kontroversiškam verslininkui Jurijui Borisovui, kuris įtariamas grasinimais prezidentui Rolandui Paksui.

R.Paksas šį Rusijos pilietį, kuris buvo dosniausias jo rinkimų kampanijos finansuotojas, dar trečiadienį ketino skirti savo visuomeniniu patarėju, bet po kelių valandų savo komandos buvo įtikintas to nedaryti.

Prokurorų pareiškimas Vilniaus miesto 2-osios apylinkės teismui dabar yra rengiamas ir bus įteiktas ketvirtadienį. Manoma kad teismas tą pačią dieną jį ir išnagrinės.

Apie tai BNS pranešė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Algimantas Kliunka.

Grasinimais prezidentui įtariamam J.Borisovui prokuratūra yra paskyrusi rašytinį pasižadėjimą neišvykti, paėmusi Rusijos piliečio pasą ir uždraudusi “ieškoti kontaktų” su prezidentu. Teismui skyrus naują kardomąją priemonę, ankstesnės dvi liks galioti.

R.Paksui pareiškus, kad J.Borisovą ketina skirti patarėju, prokuratūra nusprendė sugriežtinti kardomąją priemonę. Prokuratūra tebemano, kad įtariamasis negali bendrauti su R.Paksu.

Trečiadienį popiet Prezidentūroje apsilankęs sraigtasparnių remonto bendrovės “Aviabaltika” vadovas J.Borisovas paskelbė žiniasklaidai, kad yra kviečiams dirbti visuomeniniu prezidento patarėju. Jo žodžius patvirtino prezidento atstovė spaudai Jūratė Overlingienė, vėliau ir pats R.Paksas.

Tačiau po kelių valandų R.Pakso aplinka pranešė, kad J.Borisovas patarėju skiriamas nebus. Išsamiau šio sprendimo aplinkybes Prezidentūra žada komentuoti ketvirtadienį.

R.Pakso sprendimas skirti J.Borisovą, kurį Valstybės saugumo departamentas siūlo paskelbti nepageidaujamu Lietuvoje, savo patarėju sukėlė audringą neigiamą tiek prezidento oponentų, tik ir jo rėmėjų reakciją.

Dėl kaltinimų šiurkščiai pažeidus Konstituciją ir sulaužius duotą priesaiką Seimas yra pradėjęs apkaltos prezidentui procesą. Prezidentas, be kita ko, yra kaltinamas tuo, jog suteikdamas J.Borisovui Lietuvos pilietybę, veikė ne valstybės, o savo rėmėjo J.Borisovo naudai.

Po Konstitucinio Teismo nutarimo, kad R.Pakso sprendimas suteikti J.Borisovui Lietuvos pilietybę prieštarauja Konstitucijai, jis jo neteko šių metų pradžioje.

Views All Time
Views All Time
1593
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!