Prezidentūros akiratyje – E.Leontjeva, P.Gylys

Šią savaitę Prezidentūros darbuotojai skuba pateikti Prezidentui Rolandui Paksui galimus kandidatus į laisvas patarėjų vietas.

Patarėjų paieškos Prezidentūroje neapsieina be nesusipratimų. Naujienų agentūros ELTA duomenimis, vakar Prezidentūroje skandalą sukėlė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo narė Rūta Gajauskaitė. Ji susikivirčijo su žiniasklaidos atstovais. Incidentą turėjo spręsti Prezidento spaudos tarnybos bei apsaugos darbuotojai.

Vėliau Gajauskaitė dalyvavo Prezidentūroje vykusiame pasitarime, į kurį atėjo ir buvęs visuomeninis Pakso patarėjas bei kandidatas į prezidentus Juozas Edvardas Petraitis. Teigiama, kad jis konsultuoja Prezidentą konstitucinės teisės klausimais. Pasitarimas tęsėsi ir pasibaigus oficialiai darbo dienai. LŽ duomenimis, jame buvo svarstomos galimų kandidatų į šalies vadovo patarėjus pavardės.

Straipsniai 1 reklama

Prezidentūros atstovų teigimu, šiuo metu atsiranda vis daugiau norinčiųjų patarti, kaip formuoti naują patarėjų korpusą, bei pasirengusiųjų dalyvauti naujosios komandos darbe. Kaip teigiama, sunkiausiai šalies vadovui sekasi rasti patarėją ekonomikos klausimais.

LŽ žiniomis, Prezidento akiratyje yra tokie garsūs specialistai kaip buvusi Lietuvos laisvosios rinkos instituto vadovė Elena Leontjeva bei buvęs užsienio reikalų ministras Povilas Gylys. Leontjeva LŽ nei patvirtino, nei paneigė sulaukusi kvietimo dirbti Prezidento patarėja. Ji atsisakė plačiau komentuoti savo sprendimą dėl šio pasiūlymo.

Neoficialiai teigiama, kad Prezidento atstovu spaudai galėtų tapti buvęs LRT tarybos narys Vidmantas Valiušaitis, taip pat užsimenama, jog šiam darbui reiktų tokio specialisto kaip Artūras Račas. Šiuo metu Paryžiuje viešintis Račas LŽ sakė kol kas nesulaukęs jokių pasiūlymų iš Prezidentūros.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *