2004 metų sausio 1 dieną kaimo moterys nukabino nuo vinies 2003 metų kalendorių su didele Rolando Pakso fotografija ir užrašu “Tvarka bus”. Baigėsi Prezidento metai. R.Pakso rinkimų štabas buvo įžvalgus – juk buvo galima prie Prezidento nuotraukos išspausdinti visos kadencijos penkerių metų kalendorių, tačiau apsibrėžta tik 2003-aisiais.

Išeidami Prezidento metai padvelkė šalčiu, užvertė sniegu. Staiga į Lietuvą atėjusi žiema tarsi patvirtino L.Lolišvili grasinimus. Beje, sniegas ir pūga aplenkė Lenos prezidento gimtinę – Žemaitijoje neiškrito nei viena snaigė!

Šalčiu padvelkė ir Prezidento sveikinimas per buvusį Ostankino, dabar Baltijos kanalą. Prieš tai per šį kanalą buvo transliuojama naujametinė Rusijos prezidento Vladimiro Putino kalba. Lietuvos Prezidentas kalbėjo lietuviškai, tik subtitrai buvo rusiški. Ką gi, dabar mintis, kad ši kalba Lietuvoje galėjo tapti valstybine, man neatrodo absurdiška.

Tai, kad šalies Prezidentas kreipiasi į tautą per svetimai šaliai priklausančią televiziją, rodo, kad šalyje kažkas negerai. Dažniausiai tai daro emigracijoje esantys, praradę valdžią vadovai. Tačiau R.Paksas yra Lietuvoje, nors ir praradęs įtaką, jis yra faktiškas šalies vadovas. Lietuvos televizijos Prezidento kalbos fragmentus transliavo žinių laidose. Nemačiau nei Vladimiro Putino, nei Rolando Pakso sveikinimų per pirmąjį Baltijos (Ostankino) kanalą. Apie tai išgirdęs nepatikėjau – per daug absurdiškai tai atrodė. Perverčiau tos dienos televizijų programas ir įsitikinau, kad tai tiesa. Akis užkliuvo ir už tos dienos Baltarusijos televizijos programos. Baltarusijos prezidentas A.Lukašenka tautą sveikino tuo pat metu kaip ir Rolandas Paksas. Prieš šį sveikinimą Baltarusijos televizija parodė dokumentinį filmą “Baltarusija – Rusija. Naujieji metai kartu”. Jei prezidentas R.Paksas 2004 metų paskutinėmis minutėmis sveikins tautą per Lietuvos televiziją, ar prieš šį sveikinimą nebus parodytas dokumentinis filmas “Lietuva-Rusija. Naujieji metai kartu”?!. Prezidento šalininkai puola nacionalinio televizijos kanalo generalinį direktorių Kęstutį Petrauskį už tai, kad netransliavo visos Prezidento kalbos. Suprantu LRT vadovą, aš pats ilgokai abejojau, spausdinti ar nespausdinti Prezidento kalėdinį sveikinimą “Utenos dienoje”. Vis dėlto tai, kad R.Paksas šiuo metu yra šalies Prezidentas ir jo pasakyti žodžiai jau nieko paveikti negali, lėmė teigiamą apsisprendimą. Apie tai, kad Lietuvos Prezidentas tautą sveikins per Rusijos televiziją, visi žinojo jau po Kalėdų, tad gal iš tiesų nebeliko prsamės jo sveikinimą transliuoti per Lietuvos valstybinę televiziją?!. Norisi paklausti savęs, ką aš jaučiu, kai mano šalies Prezidentas Naujųjų metų išvakarėse sveikina tautą per svetimos šalies televiziją? Ar kažkur tarsi pelė nekrebžda mintis, ar mano šalies Prezidentas nėra svetimos šalies marionetė?!

Naujųjų metų išvakarėse rajono vadovai pakvietė žurnalistus į susitikimą. Pakvietė, kad kartu pakeltų taures už ateinančius metus, už bendradarbiavimą. Apie tai kalbėjo ir žurnalistus sveikinęs rajono meras Alvydas Katinas. O dauguma Utenoje dirbančių žurnalistų, turbūt, pritars, kad dabartinė rajono valdžia žurnalistams yra… neįdomi. Iš esmės 2003 metai praėjo be skandalų. Priimti sprendimai niekada netenkina visų, tačiau jie priimti laikantis įstatymų. Merui pavyksta margą rajono tarybą sutelkti konstruktyviam darbui. Pati geriausia valdžia yra ta, kuri yra nematoma ir nejaučiama. Prezidento bėda yra ta, kad jis to nesupranta. Dalis mūsų žmonių pavargo, belaukdami geresnio gyvenimo. Benzino, dyzelino, cigarečių brangimas sukėlė dar vieną nepasitenkinimo bangą, tuo gali pasinaudoti tie, kuriems mūsų šalies pasirinktas kelias yra nepriimtinas. Gal mes net negalime suvokti šitos grėsmės. Bandoma sukiršinti žmones. Varguomenę prieš elitą. Šiam darbui mestas pigus laikraštis. Neseniai išgirdau žodžius, kurie sukrėtė: būtų gerai sukėlus riaušes, išdaužius langus…

Vytautas Kazela

Views All Time
Views All Time
1936
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!