STT žemgrobius žinojo jau prieš pusmetį

Seimo ir Vyriausybės narių, galimai įtariamų žemių grobstymais, sąrašą Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) turėjo dar praėjusių metų rugpjūtį. Tai patvirtino Seimo kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė bei Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktorė Rūta Baškytė. Į jas dar praėjusią vasarą pagalbos kreipėsi STT vadovas Valentinas Junokas. Abi pareigūnės tirtinų Seimo bei Vyriausybės narių sąrašus pateikė rugpjūtį. Junokas minėtą sąrašą Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui įteikė tik praėjusią savaitę. Jis sakė kategoriškai atmetąs “galimas spekuliacijas, esą STT sąmoningai, neva laukdama Seimo rinkimų, galėjo vilkinti tyrimą ir sąrašų pateikimą”. Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkė Nijolė Steiblienė stebėjosi, kodėl sąrašas beveik pusmetį keliavo pas Seimo pirmininką. “Jei tie tikrintini sąrašai buvo sudaryti dar rugpjūčio mėnesį, kas galėtų paneigti, kad jie buvo koreguojami”, – svarstė Steiblienė.

Linkevičius neviešina neoficialios nuomonės

Iš vizitų JAV ir Vokietijoje grįžęs krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius valstybės vadovui Rolandui Paksui vakar papasakojo savo įspūdžius ir informavo, kad didelio domėjimosi prezidento apkalta nesulaukė. Po susitikimo su Paksu ministras teigė, jog tuo metu, kai viešėjo Vašingtone, vieninteliam lietuvių radijui rūpėjo prezidento apkalta, o Europoje tokių buvo daugiau. “Ji nieko tiek nedomina, kiek mus atrodo”, – tikino Linkevičius. Tačiau ministras neatskleidė neformalių pokalbių turinio. “Neformaliai kalbėjomės, bet to, matyt, neturėčiau raportuoti”, – sakė jis. Paklaustas, ar prezidento, kuris taip pat yra vyriausiasis šalies karinių pajėgų vadas, apkalta turi įtakos krašto apsaugai, Linkevičius pažymėjo, kad nėra neatliktų darbų, o ir užsienio partneriai neabejoja Lietuva.

Songailos laukia išvados

Į darbą po ligos šią savaitę grįšiantis Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Algimantas Songaila gaus susipažinti su tarnybinės komisijos išvadomis dėl jo galimo piktnaudžiavimo tarnyba. Songaila nedarbingumo lapelį turi iki vasario 11 dienos. “Vasario 12 dieną grįš į darbą, pradės susipažinti su komisijos išvadomis, o toliau – matysim”, – vakar sakė vidaus reikalų ministras Virgilijus Bulovas. Pasak jo, Songaila turėtų pasakyti, ar sutinka su komisijos išvadomis. “Gal jis norės atsistatydinti, gal norės ko kito, matysim, kaip baigsis. Gal jis įrodys, kad tie kaltinimai neteisingi”, – sakė Bulovas. Sausio pabaigoje premjeras Algirdas Brazauskas informavo apie susitikimą su Songaila, kuriam kategoriškai liepęs pasitraukti iš pareigų. Įtariama, kad pasieniečių vadai vykdė prieštaringai vertinamos verslininkės Renatos Smailytės prašymus per sieną be eilės praleisti nurodytus automobilius.

Views All Time
Views All Time
1649
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!