Maždaug prieš septynerius metus iš Lietuvos pasprukęs finansinio koncerno EBSW prezidentas Gintaras Petrikas šiuo metu gyvena Jungtinėse Valstijose ir yra saugomas šios šalies slaptųjų tarnybų. Oficialusis Vašingtonas atsisako Lietuvai išduoti 41 metų G.Petriką, nes jis – “ypač svarbus bei saugomas liudytojas, įtrauktas į specialią apsaugos programą”.

Amerikoje pagal specialią liudytojų apsaugos programą yra saugomi asmenys, padarę sunkius nusikaltimus arba žinantys apie tokią bendrininkų veiklą, sutikę bendradarbiauti su teisėsauga ir teisėsaugai suteikę vertingos informacijos. Tokie liudytojai gali būti saugomi visą gyvenimą. Oficialiojo Vašingtono nedomina vietinės reikšmės lietuviai mafiozai, nedomina vietinės reikšmės finansinės machinacijos. G.Petrikas greičiausiai saugomas todėl, kad žino kur kas reikšmingesnių dalykų. Pavyzdžiui, faktų, susijusių su Rusijos slaptųjų tarnybų veikla Baltijos kraštuose. Galbūt G.Petrikas, EBSW koncerno įkūrėjas, yra įsivėlęs į Rusijos mafijos ir Rusijos slaptųjų tarnybų rengtas machinacijas Lietuvoje bei kituose Rytų Europos kraštuose. Juk Amerika, kai kurios Vakarų Europos šalys saugo daug Rusijos FST keršto bijančių žmonių – buvusį KGB karininką Olegą Gordijevskį, buvusį GRU karininką Viktorą Suvorovą (tikroji pavardė – V.B.Rezunas), Rusijos milijardierių Borisą Berezovskį…

Taigi būtų naivu manyti, jog Rusijos slaptosios tarnybos niekad niekada neatkreipė dėmesio į jauną vyrą, sugebėjusį Lietuvoje sukurti vadinamąją finansinę piramidę – sukaupti milžiniškus turtus.
Priminsime, kad G.Petrikas pabėgo iš Lietuvos 1997 metais. 2010-aisiais baigsis 15 metų senatis, kai G.Petrikas apkaltintas neteisėtai pasisavinęs milijonus litų, todėl grįžęs į Lietuvą jau negalės būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Views All Time
Views All Time
1593
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!