Neteisėtai Lietuvos teritorijoje esantis verslininkas Jurijus Borisovas sprendimo dėl Lietuvos vizos turi laukti savo valstybėje – Rusijoje, interviu BNS teigia užsienio reikalų ministras Antanas Valionis. Paklaustas, ar Lietuvos pilietybės netekusiam Rusijos piliečiui J.Borisovui gali būti dabar išduota Lietuvos viza, A.Valionis teigė, jog “nesuprantama, kodėl iki šiol J.Borisovas yra Vilniuje ir kaip dabar galima kalbėti apie vizos išdavimą Vilniuje”.

URM vadovas A.Valionis teigė, jog “dar nėra buvę atvejo, kad Valstybės saugumo departamentui pateikus medžiagą, sudarančią pagrindą paskelbti asmenį nepageidaujamu šalyje ir neprieštaraujant Generalinei prokuratūrai, tokiam asmeniui Vilniuje būtų išduodama viza”. “J.Borisovas dabar turi būti Rusijoje ir kreiptis dėl vizos į Lietuvos ambasadą Maskvoje”, – sakė A.Valionis.

Anot ministro, pagal Vyriausybės patvirtintus vizų išdavimo nuostatus, užsieniečiui, kuris neteisėtai yra valstybės teritorijoje, viza yra neišduodama. Pasak A.Valionio, šiuo metu J.Borisovas neturi teisinio pagrindo būti Lietuvoje, todėl prašymą vizai jis galėtų pateikti Lietuvos ambasadoje arba konsulate užsienyje.

Ministro teigimu, jei J.Borisovas kreipsis dėl leidimo gyventi Lietuvoje prieš tai negavęs vizos, prašymo nagrinėjimo metu jis turėtų būti išvykęs iš Lietuvos, nes būti joje nėra teisėto pagrindo.

Pasak A.Valionio, išnagrinėjus tokį prašymą, leidimas gali, bet neprivalo būti išduodamas. Tai sprendžiama, vadovaujantis įstatymu dėl užsieniečių teisinės padėties ir šio įstatymo įgyvendinimo įstatymu. Jame, be kita ko, nurodyta, jog leidimas nuolat gyventi Lietuvoje neišduodamas, jei “užsieniečio gyvenimas Lietuvos Respublikoje grėstų jos saugumui, viešajai tvarkai, gyventojų sveikatai ir dorovei”.

Valstybės saugumo departamentas (VSD) praėjusį trečiadienį kreipėsi į Migracijos departamentą prie VRM, prašydamas įtraukti J.Borisovą į užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvą, sąrašą.

Vidaus reikalų ministras Virgilijus Bulovas pirmadienį sakė, kad J.Borisovas pranešė, jog neprašys Lietuvos vizos. Pasak ministro, J.Borisovo teisinę padėtį svarsto teisininkai kartu su Migracijos departamento pareigūnais.

VSD ėmėsi tokios iniciatyvos po to, kai leidinyje “Valstybės žinios” buvo paskelbtas Konstitucinio Teismo nutarimas, jog R.Pakso dekretas, kuriuo J.Borisovui buvo suteikta Lietuvos pilietybė, prieštarauja Konstitucijai. Įsigalėjus KT sprendimui, J.Borisovas neteko Lietuvos pilietybės.

J.Borisovas anksčiau turėjo Lietuvos pilietybę, bet trumpam buvo jos netekęs, kad gautų Rusijos pilietybę. Lietuvoje sraigtasparnių remonto bendrovę “Avia Baltika” valdantis J.Borisovas aiškino, kad Rusijos pilietybė jam buvo reikalinga dėl verslo reikalų Rusijoje, kur jis taip pat turi sraigtasparnių remonto bendrovę. R.Paksas jam vėl suteikė Lietuvos pilietybę šiemet balandį.

R.Pakso rinkimų kampanijai 1,2 mln. litų oficialiai paaukojusio J.Borisovo atžvilgiu Generalinė prokuratūra dabar atlieka du ikiteisminius tyrimus – dėl grasinimų prezidentui ir prekybos sraigtasparnių detalėmis su terorizmą remiančiu Sudanu.

Dėl J.Borisovo buvimo Lietuvoje Generalinė prokuratūra sprendžia kartu su Migracijos departamentu.

Jeigu žmogus yra įtraukiamas į nepageidaujamų asmenų sąrašą, jam iš pradžių pasiūloma pačiam išvykti iš Lietuvos. To nepadarius, jis pareigūnų palydimas iki valstybės sienos.

Pasak Migracijos departamento direktoriaus pavaduotojo Dainiaus Paukštės, paprastai asmeniui suteikiama “pakankamai laiko” palikti Lietuvos teritoriją.

Views All Time
Views All Time
421
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!