Sklypų skandalą tirianti darbo grupė jau parengė pirmąją pažymą. Joje suregistruoti apskričių viršininkai bei jų pavaduotojai, kurie ne tik patys susižėrė žemės sklypus, bet ir apdalijo jais giminaičius.

Vidaus reikalų ministerijos sekretoriaus Algirdo Astrausko vadovaujama darbo grupė apie apskričių viršininkų bei jų pavaduotojų piktnaudžiavimą parengtą pažymą išsiuntė premjerui Algirdui Brazauskui.

Tikimasi, jog premjeras su darbo grupe aptarti šį sąrašą susitiks ketvirtadienį. Darbo grupės atstovai tvirtino negalintys atskleisti prasižengusių valdininkų pavardžių, kol sąrašo neperžiūrėjo premjeras.

Į įtariamųjų sąrašą papuolė 13 iš 22 apskričių viršininkų ir pavaduotojų. Pažymoje įtraukti ir apskričių administracijos vadovų giminaičių – sutuoktinių, vaikų, tėvų, sutuoktinių tėvų bei brolių ir seserų žemės turtai.

Pasak A.Astrausko, daugiausia užfiksuota viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo pažeidimų.

Didžioji dalis apskričių vadovų nebuvo linkę nusišalinti, kai buvo sprendžiamas jų giminaičių arba jų pačių žemės grąžinimo ar perkėlimo klausimas, jie pasirašinėjo sau bei šeimos nariams palankius sprendimus.

Darbo grupė taip pat nustatė, jog kai kurie apskričių vadovai žemės sau bei giminaičiams atsirėžė daugiau nei priklauso, žemes iš atokių kaimų persikėlė į gražiausias paežeres. Taip pat nustatyta, jog apskričių viršininkai ne visada paisė eiliškumo, tiksliau tariant, sau bei savo giminaičiams žemės sklypus suformavo be eilės.

Tačiau panašu, jog nė vienas apskričių administracijų vadovas po sklypų dalybų skandalo posto nepraras.

Sklypų įsigijimo teisėtumą tiriančios darbo grupės atstovai tvirtina, jog pagal galiojančius įstatymus pažeidėjams negalės būti pritaikyta griežčiausia bauda – atleidimas iš darbo. Spėjama, jog apskričių viršininkai atsipirks tik įspėjimais.

Asta Martišiūtė

Views All Time
Views All Time
1358
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!