Holivudo superžvaigždės Richardas Gere’as (Ričardas Giras) ir Goldie Hawn (Goldi Hon) bendrai paaukojo 1 mln. dolerių (3 mln. litų), kad būtų galima pagerinti Tibeto tremtinių, įsikūrusių Šiaurės Indijos miestelyje, gyvenimo sąlygas.

Abu aktoriai yra seni šios šalies dvasinio lyderio Dalai Lamos šalininkai ir skirti šią sumą pinigų jie pasisiūlė pamatę nehigieniškas gyvenimo sąlygas Maklaudgandže, kuriame įsikūrusi ištremtos Tibeto vyriausybės būstinė.

“Apsilankę pas mus praėjusių metų spalį jie susirūpino kelių būkle ir sanitarinėmis sąlygomis. Netrukus R.Gere’as paaukojo šiek tiek pinigų ir pažadėjo ateityje dar labiau pagelbėti. Atrodo, kad dabar tai ir įvyko”, – sakė vienas aukšto rango tibetiečių pareigūnas.

Apsnūdusiame Himalajų prieškalnių Maklaudgandžo miestelyje prieglobstį rado maždaug 10 tūkst. ištremtų tibetiečių. Nuo 1960 metų pradžios jame gyvena ir pats Dalai Lama, kuris įsteigė tremtyje dirbančią Tibeto vyriausybę.

Pasak Tibeto ir Indijos pareigūnų, Maklaudgandžo ir Dharamsalos miestams, kuriuose iš viso gyvena 25 tūkst. žmonių, pastaruoju metu kyla daug problemų dėl augančio gyventojų skaičiaus ir vis labiau didėjančio turistų srauto.

Views All Time
Views All Time
214
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!