Seimui bus pateiktas nutarimo projektas dėl EBSW istoriją tirsiančios komisijos

,

Antradienį Seimui bus pateiktas nutarimo projektas dėl EBSW istoriją tirsiančios komisijos

Antradienį Seimo opozicinė Tėvynės sąjungos frakcija ketina pateikti parlamentui nutarimo projektą, kuriuo siūloma įkurti Laikinąją Seimo komisiją koncerno EBSW padarytai žalai ir ją sąlygojusioms priežastims ištirti.

Pirmadienį tokį projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo šios frakcijos seniūnas Andrius Kubilius.

Šią komisiją siūloma įsteigti atsižvelgiant “į išskirtinę žalą visuomenei sukėlusią koncerno EBSW ir su juo susijusių įmonių veiklą, pasireiškusią ilgalaikiu galimai korumpuotu valstybinio turto privatizavimo mechanizmo taikymu koncerno interesais, privatizuotų įmonių žlugdymu ir didelio darbo vietų skaičiaus praradimu, nekontroliuojamu gyventojų indėlių kaupimu ir iššvaistymu koncerno įtakojamose įmonėse”.

Seimo Tėvynės sąjungos frakcija taip pat siūlo sudaryti šią komisiją, siekiant “išsiaiškinti ilgalaikę nekontroliuojamą ir nebaudžiamą koncerno EBSW veiklą sąlygojusias priežastis, tarp jų ir galimą visokeriopą korupciją”.

Seimo Laikinajai komisijai koncerno EBSW padarytai žalai ir ją sąlygojusioms priežastims ištirti siūloma ne vėliau kaip per 4 mėnesius atsakyti į 7 esminius klausimus. Šiai komisijai, be kita ko, siūloma pasidomėti, kurie valstybės pareigūnai ir politikai bendravo su EBSW koncerno steigėjais ir vadovais remdami jų interesus, kokios kitos svarbios aplinkybės, susijusios su politikų dalyvavimu, lėmė nusikalstamą EBSW koncerno veiklą?

Komisiją inicijuojanti Tėvynės sąjunga siūlo ją sudaryti iš 9 Seimo narių pagal frakcijų proporcinio atstovavimo principą.

Nutarimo projektą, kuriuo siūloma sudaryti EBSW istoriją tirsiančią komisiją, planuojama įtraukti į antradienio opozicinę Tėvynės sąjungos frakcijos formuojamą Seimo darbotvarkę.

Views All Time
Views All Time
1362
Views Today
Views Today

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

1 + 9 =