Nacionalistų mitinge Šiauliuose vasario 16-ąją pasirodęs būrelis skustagalvių vaikinų, garsėjančiu nepakantumu kitataučiams, netrukus gali tapti įteisintu miesto tarybos nario, Viešosios tvarkos komiteto pirmininko M.Murzos vadovaujamu nacionaldemokratų gynybos būriu. 

“Mes buriam stiprų jaunimą, tie vyrukai jauni, turi jėgos, galės apginti mūsų partijos žmones susirinkimų, mitingų ir piketų metu nuo išpuolių ir provokacijų”, – teigia M.Murza.

Su skustagalviais vaikinais M.Murza susipažino pernai, žydų religinio simbolio – menoros uždegimo dieną – gruodžio 24-ąją. Tuomet Šiaulių radikalas su savo partiečiais sukėlė incidentą – trukdė įžiebti menorą, šūksniais bei plakatais užgauliojo ir įžeidinėjo žydų tautą.

Nors jaunuoliai partijos veikloje kol kas nedalyvauja, tačiau M.Murza neatmeta galimybės, kad jo organizuojama grupe gali tapti minėtas skustagalvių būrelis. Politikas sakosi bendravęs su panašiais vaikinais Klaipėdoje ir Vilniuje, tačiau jie atsisakė įsilieti į kokią nors politinę organizaciją.

“Kol jie nebus jokios partijos nariais, pripažins tik jėgos kultą, tol kels didesnį pavojų visuomenei. Ugdysime jų sąmonę, kad jie taptų nacionalistais, gerbtų tautą, mylėtų tėvynę”, – sako M.Murza. Jis ketina kovinį būrį įregistruoti kaip visuomeninę organizaciją.

Nacionalistų partijos lyderis jau seniai garsėja kaip kariškos drausmės propaguotojas. Visai neseniai jis pasiūlė uždrausti nepilnamečiams rodytis viešose vietose vėlyvu paros metu. Prieš tai M.Murza buvo sugalvojęs Šiaulių miesto mokyklose atgaivinti privalomą rytinę kolektyvinę mankštą, egzistavusią sovietmečiu.

Prieš keletą metų pats M.Murza yra kėlęs susirūpinimą viešosios tvarkos sergėtojams. 2001 metų vasarą už trijų nesankcionuotų mitingų surengimą jis buvo nubaustas administracine bauda. Tačiau nacionaldemokratų lyderis baudos nesumokėjo ir nesutiko vietoj jos atlikti viešųjų darbų, todėl tų pačių metų rudenį mėnesiui buvo uždarytas į areštinę.

Nacionalsocialistines idėjas propaguojantis M.Murza iki 2000 metų pabaigos vadovavo nelegaliai nacionalsocialistų partijai, naudojusiai panašią į fašistinę simboliką.

Vėliau, siekdamas legalizuotis, M.Murza su šalininkais perėjo į registruotą Gyvenimo logikos partiją, tačiau ir iš jos netrukus išstojo su savo bendraminčiais. 2001-ųjų rudenį M.Murza su šalininkais įsiliejo į legalios Lietuvos nacionaldemokratų partijos gretas ir netrukus perėmė valdžią joje.

2002 m. vykusiuose savivaldybių tarybų rinkimuose M.Murza buvo išrinktas į Šiaulių miesto savivaldybės tarybą.

Views All Time
Views All Time
2262
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!