Briuselio dviratininkai šeštadienį nepaisydami gamtos stichijų išsirengė nuogi ir dalyvavo metinėje „dviratininkų nudistų” („cyclonudista”) demonstracijoje prieš automobilių eismą miestuose.

Vėjas ir lietus plakė maždaug 50 nuogai išsirengusių belgų, o policija du protestavusius nuogalius sustabdė už padorumo pažeidimus, tačiau netrukus, draugams apsupus policijos automobilį, juos paleido.

„Nuogumas sudarė sąlygas šiam protestui tapti matomam žiniasklaidos priemonėse, – sakė vienas organizatorių Jerome’as Nature’as. – Reikia būti matomam ir girdimam”.

Tačiau, pabrėžė jis, nuogybė yra tik priemonė tikslui pasiekti. „Prašom mūsų neredukuoti”, – sakė jis.

Dviratininkai protestavo dėl to, kad „automobiliai monopolizuoja viešąją erdvę ir primeta mums savo taisykles: agresiją, greitį, pavojų ir taršą, paversdami miestus priešiškomis vietomis”, sakė J.Nature’as.

„Dviratininkų nudistų” manifeste raginama diegti nemokamą, ekologišką viešąjį transportą, uždrausti automobilius miestuose ir atiduoti juos dviratininkams ir pėstiesiems, be to, – pažaboti automobilių ir skrydžių reklamą.

Pirmasis „dviratininkų nudistų” protestas įvyko Ispanijos Saragosos mieste prieš 10 metų ir dabar tapo kasmet vykstančiu ritualu.

Europos Komisija trečiadienį svarstys „anglies dvideginio mokestį”, kuriuo taip pat galėtų būti paremta atsinaujinančios energijos plėtra.

Views All Time
Views All Time
975
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!