Anglijos Jorkšyro grafystės policija įspėjo gyventojus, nepaisant didelių karščių, nepasiduoti pagundai išeiti nuogiems pasivaikščioti po apylinkes. Kaip antradienį skelbė laikraštis “Daily Telegraph”, kaitri vasaros saulė, pasak tvarkos sergėtojų, kai kuriuos gamtos mylėtojus, atrodo, labai vilioja patraukti į iškylas, “apsirengus” tik su batais. Regione jau gauti penki pranešimai apie tokius keliaujančius nudistus, praneša dpa-ELTA.

Toks reiškinys neatrodys labai keistas žinant, kad labiau prie ūkanotos vėsumos pratusi Didžioji Britanija pastarosiomis dienomis kenčia nuo svilinančio karščio. Šių metų vasara su rekordiškai aukštomis temperatūromis čia labiau primena Viduržemio jūros klimatą. Daug šalies gyventojų atgaivos ieško paplūdimiuose, o tūkstančiai britų valandų valandas leidžia geležinkelio stotyse, laukdami vėluojančių traukinių. Kaip ir vakar, antradienį irgi buvo sumažintas traukinių greitis, nes dėl karščio gali persikreipti bėgiai ir gresia pavojus, kad traukiniai nuvažiuos nuo bėgių. Dėl to sutriko traukinių eismas.

Be to, automobilistų klubas AA įspėjo vairuotojus nepalikti savo automobiliuose vaikų ir naminių gyvūnų. Nuo saulėto laikotarpio pradžios policijai teko šimtus kartų gelbėti kūdikius, šunis ir kates iš įkaitusiomis krosnimis virtusių lengvųjų automobilių. Gyvūnų apsaugos grupės ragina ūkininkus nebegabenti galvijų į turgavietes, nes pakeliui jie sunkvežimiuose gali nugaišti nuo karščio.

Pirmadienį Londone, oficialiais duomenimis, buvo 32 laipsniai karščio, arba karščiau negu Barbadose, kur šiuo metu dainininko Klifo Ričardo (Cliff Richard) vasarnamyje su šeima atostogauja ministras pirmininkas Tonis Bleras (Tony Blair).

Ši vasara yra viena karščiausių Didžiojoje Britanijoje per praėjusius šimtą metų. Trečiadienį čia turėtų būti pasiektas karščio rekordas – daugiau kaip 37 laipsniai.

Views All Time
Views All Time
1456
Views Today
Views Today
1
0 0