Vokietijos automobilių gamintoja “Daimler” JAV pripažinta kalta dėl korupcijos ir sumokės 185 mln. JAV dolerių baudą. Kaltinimus  bendrovei pateikė JAV Teisingumo departamentas tyręs kompanijos tarptautinių pardavimų veiklą. “Daimler”, kuri yra “Mercedes-Benz” savininkė, pripažino, kad mokėjo kyšius užsienio šalių vyriausybių atstovams dešimtimis milijonų dolerių ir tai darė bent 22 valstybėse. Kompanija taip pat pažymėjo, kad šiuo metu ji jau pakeitė būdus, kuriais vykdo savo veiklą.

Kyšininkavimo praktiką nuo 1998 iki 2008 vykdė Vokietijoje įsikūręs “Daimler” eksporto padalinys pavadintas “Export and Trade Finance” bei Rusijoje įsikūręs padalinys “Mercedes-Benz Russia”. Kompanija kaltinama davusi pinigus ir didžiules dovanas tokiose šalyse kaip Kinija, Rusija, Tailandas, Graikija ir Irakas.

JAV Teisingumo departamentas nurodė, kad “kompanija suvokė kyšininkavimą užsienio šalyse kaip verslo darymo būdą”. “Daimler” jau atleido 45 darbuotojus įsivėlusius į kyšininkavimo skandalą. Kompanijos direktorius teigia, kad “įmonė daug išmoko ir praeities klaidų”.

Views All Time
Views All Time
831
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!