Astronomai skris aplink pasaulį per abu ašigalius

„Austrian Airlines” rengia dviejų savaičių – nuo lapkričio 18 iki gruodžio 3 dienos – kelionę aplink pasaulį astronomams.

Bendrovės teigimu, lėktuvas „Airbus A340-313” skris per Šiaurės ir Pietų ašigalius, kad keleiviai galėtų lapkričio 23 dieną pasigrožėti Antarktyje matomu visišku Saulės užtemimu.

Skrydžio pradžia – lapkričio 18 dieną Vienoje. Kainos irgi astronominės – 16 tūkst. 500 eurų vienam asmeniui. Į šią sumą įskaitytas apgyvendinimas ištaiginguose viešbučiuose. Papildomai nereikės mokėti ir skrendant į šį reisą iš kitų pasaulio oro uostų.

Straipsniai 1 reklama

Skrisiantieji turės progos pamatyti Arktinę poliarinę naktį, toliau – skrydis virš Aliaskos iki Havajų, virš Antarkties, grįžimas į Horno kyšulį, iš ten – į Pietų Argentiną. Pertraukėlė numatyta Velykų saloje. Dar viena pertrauka – Meksikoje.

Keliautojai užsuks į dvi svarbiausias mokslo prasme astronomijos observatorijas: Havajų Mauna Kėjoje ir Europos pietų observatoriją Čilėje, kur yra sumontuotas VLT (labai didelis) teleskopas. Nė viena jų nėra prieinama plačiajai visuomenei.

Mauna Kėja yra didžiausia pasaulyje observatorija. Jos teleskopų šviesingumas yra 15 kartų didesnis negu Palomaro teleskopo Kalifornijos observatorijoje (ši observatorija buvo didžiausia daug metų) ir 60 kartų didesnė už kosminio „Hubble” teleskopo šviesingumą.

Europos pietų observatorija (ESO) jungia 10 šalių astronomus. Vienas jų – Makso Planko (Max-Planck) instituto Garchinge astrofizikos profesorius Rudolfas Kipenhanas (Rudolph Kippenhahn) – skrydžio metu teiks profesionalius komentarus. Garchinge yra ESO būstinė.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]