Britai yra didžiausi Europoje mėgėjai išgerti, o anglės vejasi vyrus pagal išgeriamo alkoholio kiekį, penktadienį pranešė šalies vyriausybė ir paragino kurti “labiau civilizuotą” naktinį gyvenimą.

Statistikos departamento atlikti tyrimai parodė, kad nors anglai geria mažiau už savo kaimynus kontinentinėje Europoje, tačiau išgeria dažniau.

“Jungtinėje Karalystėje 40 procentų išgeriančių vyrų ir 22 procentai išgeriančių moterų nuolat viršija sveikatos tarnybų leistiną alkoholio kiekį”, – sakoma pranešime vyriausybei apie alkoholio vartojimo prevenciją.

Remiantis šiais duomenimis, britai lenkia Švediją, Daniją, Vokietiją, Italiją ir Prancūziją, kur leistiną kiekį viršija mažiau nei 15 procentų išgeriančiųjų.

Statistikos departamentas pripažino, kad sudėtinga nustatyti nuolat geriančių asmenų skaičių, tačiau tokiais pripažinti asmenys daugiau nei dvigubai viršiję vyriausybės rekomenduojamą kasdienę alkoholio normą.

Pagal šias normas, vyrams rekomenduojama neviršyti dviejų-trijų alkoholinio gėrimo vienetų per dieną, o moterims – 1-2 vienetų. Vienas alkoholinio gėrimo vienetas apibrėžiamas kaip 0,28 litro vidutinio stiprumo alaus, arba nedidelis stiklas vyno, ar taurelė stipriųjų gėrimų.

Pranešime teigiama, kad vidutiniškai anglai išgeria mažiau nei prancūzai, vokiečiai, ispanai ar danai. Pirmą vietą tarp vidutiniškai daugiausia išgeriančių tautų užima Liuksemburgo piliečiai, antroje ir trečioje vietoje airiai bei portugalai.

Tačiau įspėjama, jog nors kontinentinėje Europoje išgeriamo alkoholio kiekis mažėja, Britanijoje jis didėja.

“Išliekant panašioms tendencijoms, neprabėgus nė 10 metų Jungtinė Karalystė pakils į pirmąją vietą”, tvirtina pranešimo autoriai ir priduria, kad jaunesni nei 16 metų britai išgeria du kartus daugiau nei jų bendraamžiai prieš 10 metų.

Vis daugiau alkoholio suvartoja ir moterys.

“Išgeriančių daugiau nei rekomenduojama dienos norma moterų skaičius per paskutinius 15 metų padidėjo beveik 50 procentų”, sakome pranešime.

Šiuo metu normą viršija viena iš keturių bričių, o 1988 metai šią ribą peržengdavo tik 1 iš 10.

Ministrė Hazel Blears (Heizel Blirs) tvirtina, kad anglai turėtų keisti alkoholio vartojimo įpročius.

“Reikia sukurti labiau civilizuotą naktinio gyvenimo kultūrą. Reikia pabandyti įrodyti, kad linksmintis galima ir be alkoholio”, – teigė ji radijo stočiai BBC.

“Juk galima eiti į kiną, teatrą, žaisti boulingą, pramogauti šimtais kitų būdų”.

Metinė Didžiosios Britanijos alkoholinių gėrimų pramonės apyvarta siekia 30 milijardų svarų (apie 150 milijardų litų), iš kurių 7 milijardai (apie 35 milijardai litų) atitenka valstybės biudžetui.

Tačiau apie 20 milijardų svarų (apie 100 milijardų litų) valstybės institucijos išleidžia kovai su alkoholizmo pasekmėmis ir alkoholizmo prevencijai.

Views All Time
Views All Time
260
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!