Vyriausybės sudaryta komisija artimiausiu metu ketina pateikti išvadas, ar Utenos apskrities viršininkas Vilius Cibulskas padarė tarnybinį nusižengimą. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) apskrities vadovą kaltina abejingai reagavus į pateiktus kaltinimus žemėtvarkininkams, susijusiems su skandalingomis žemės sklypų dalybomis sau ir artimiems giminaičiams.

Komisijos tarnybiniam nusižengimui tirti pirmininkė, Vyriausybės kanceliarijos Personalo skyriaus vedėja Renata Sadzevičiūtė žiniasklaidai sakė: “STT teigia, kad V.Cibulskas pažeidė Valstybės tarnybos įstatyme įtvirtintas pareigas ir principus”. R.Sadzevičiūtė “Anykštai” pridūrė, kad “Ministro pirmininko potvarkis dėl Utenos apskrities viršininko turėtų būti jau penktadienį…”

Utenos apskrities sekretorė Zita Ringelevičienė “Anykštai” paaiškino, jog viršininkas V.Cibulskas STT nemalonę užsitraukė dėl netinkamo Molėtų rajono Arnionių kadastro vietovės projekto autoriaus Aleksandro Kanavino veiksmų, suformuojant žemės sklypus sau ir Marijonai Kanavinai. Piliečių skundą dėl minėtų asmenų tyrusi Utenos apskrities viršininko administracijoje sudaryta darbo grupė pateikė išvadas, jog “nenustatyta objektyviai pagrįstų faktų apie projekto autoriaus A.Kanavino savivalę”. Be to, svarstymo metu buvo žinoma, jog A.Kanavino ir jo artimųjų vardu turimų sklypų įsigijimo teisėtumą nagrinėja STT. “Apskrities viršininkas turi teisę projekto autoriui už nekokybiškai atliekamą darbą bei įstatymų ir kitų teisės aktų pažeidimus, projektuojant žemės (miško) sklypus, atimti kvalifikacinį leidimą dirbti. Įvertinus projekto autoriaus A.Kanavino darbą ir tai, kad dėl jo darbo kokybės nekilo piliečių ginčų bei konfliktų, jam palikta teisė dirbti projekto autoriumi. Paaiškėjus naujoms aplinkybėms teisminiu būdu naikinant sprendimus bei galimais STT tyrimo rezultatais, A.Kanavino veiksmai bus įvertinti teisės aktų nustatyta tvarka”, – rašoma Z.Ringelevičienės atsakyme į “Anykštos” klausimą, dėl ko apskrities viršininkas V.Cibulskis gali gauti tarnybinę nuobaudą.

Priminsime, kad ant Utenos apskrities viršininko stalo guli STT įvardintų “žemgrobių” sąrašai, kuriuose yra įrašytos Anykščių žemėtvarkos skyriaus vedėjo Dainiaus Petrausko, jo pavaduotojo Jono Poškos, Kavarsko seniūnijos žemėtvarkos skyriaus vyr.specialisto Valdo Maneikos, Svėdasų seniūnijos – vyr.specialisto Marijono Balandžio, Skiemonių seniūnijos – žemėtvarkininko Mamerto Mackevičiaus ir kitų valstybės tarnautojų pavardės. Esame rašę (“STT akiratyje – Anykščių žemėtvarkos valdininkai” – “Anykšta”, 2003-02-20 ir Arvydas LINGAITIS “Žemėtvarkininkų stovykloje – sąmyšis” – “Anykšta”, 2003-02-22) apie minėtų specialistų ir jų artimųjų įsigytus žemės sklypus regioniniame parke ar prie vandens telkinių…

“Medžiaga dėl didelės jos apimties dar nebaigta tirti. Pažeidimai bus įvertinti, o pareigūnai, viršiję savo įgaliojimus ir supainioję viešus bei privačius interesus, bus atitinkamai nubausti”, – žada Utenos apskrities sekretorė Z.Ringelevičienė.

Beje, savo išvažiuojamąjį posėdį Utenoje surengė Seimo Antikorupcijos komisija, kuri nutarė tęsti su žemės reformos skandalu susijusį tyrimą ir Utenos apskrities pareigūnų veiklą tikrinti ne pagal turimų sklypų skaičių, bet pagal jų vietą…

Views All Time
Views All Time
2012
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!