Generalinė prokuratūra pateikė papildomų klausimų Rusijos viešųjų ryšių bendrovės “Almax” darbuotojams Anai Zatonskajai bei Anatolijui Potninui.

Su Rusijos specialiosiomis tarnybomis siejamos bendrovės specialistai antradienį buvo iškviesti į Generalinę prokuratūrą, kur juos vėl apklausė galimus grasinimus Prezidentui Rolandui Paksui tiriantis prokuroras Mindaugas Dūda.

Tačiau, kaip Eltai sakė generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis, šiuo metu nesama ikiteisminio tyrimo duomenų, kad galėtų keistis procesinė A. Zatonskajos bei A. Potnino padėtis – pavyzdžiui, kad iš liudytojų jie taptų įtariamaisiais.

Antradienį į dar vieną apklausą kviečiamas ir dosniausias R. Pakso rinkimų kampanijos rėmėjas Jurijus Borisovas.

Valstybės saugumo departamento operatyviniais duomenimis, J. Borisovas, šantažuodamas ir veikdamas tiesiogiai bei per buvusį Lietuvos Prezidento patarėją Remigijų Ačą ir verslininką Algirdą Drakšą, siekė oficialaus posto Prezidentūroje.

Tuo tarpu Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) ragina imtis griežtų veiksmų prieš skandalingos reputacijos verslininką Jurijų Borisovą ir deportuoti iš Lietuvos su juo susijusius Rusijos firmos “Almax” darbuotojus.

LiCS frakcijos Seime seniūno Eligijaus Masiulio nuomone, iš Rusijos atvykę “Almax” darbuotojai vykdo prieš Lietuvą nukreiptą veiklą. Taip antradienį išplatintame LiCS pranešime jis įvertino minėtų asmenų bandymus kartu su J. Borisovu išleisti laikraštį, kuriame būtų dirbtinai kompromituojamos ir šmeižiamos valstybės institucijos bei toliau kiršinama Lietuvos visuomenė.

Pasak Seimo nario, Rusijos piliečiai turėtų būti paskelbti nepageidaujami šalyje ir deportuoti iš Lietuvos už antivalstybinę veiklą.

Savo ruožtu LiCS pirmininkas Artūras Zuokas pažymi, jog “iš pastarosiomis dienomis paaiškėjusių šių asmenų veiksmų matyti, kad jie tęsia savo darbus, prieštaraujančius Lietuvos kaip nepriklausomos valstybės interesams”. Jo požiūriu, teisėsaugos institucijos turėtų kuo greičiau baigti pradėtą tyrimą.

Liberalcentristų vadovai siūlo imtis griežtesnių veiksmų ir prieš J. Borisovą, nes “pastarosiomis dienomis tapo akivaizdu, kad jis, būdamas laisvėje, tęsia prieštaringai vertinamą savo veiklą ir gali paveikti vykdomą tyrimą dėl grasinimų Prezidentui ir galimos prekybos karine technika su terorizmą remiančiomis šalimis”.

Views All Time
Views All Time
2042
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!