Svarbiausi klausimai vestuvių fotografui

Esant dideliam vestuvių fotografų skaičiui, galima lengvai suklysti pasirenkant. Norint išsirinkti tikrai profesionalų vestuvių fotografą, būtina ne tik pasikliauti draugų ar pažįstamų rekomendacijomis, bet ir patiems susitikti bei asmeniškai pabendrauti su fotografu. Svarbiausi klausimai, kuriuos turite pateikti pokalbio metu:

1. Fotografavimo stilius

Tradicinis, reportažinis, meninis….. Dabartinė mada – reportažinė fotografija, tačiau, kaip rodo mūsų praktika, visada tenka padaryti tiek ir tradicinių, tiek ir surežisuotų nuotraukų, todėl būtinai aptarkite tai su fotografu, kad, pavyzdžiui, būtų patenkintas kiekvieno svečio noras nusifotografuoti prie bažnyčios su jaunaisiais ir pan.

Straipsniai 1 reklama

2. Vestuvių fotografavimo patirtis

Kiek metų fotografuoja? Kiek vestuvių įamžino? Klientų atsiliepimai? Ar fotografavo vestuves Jūsų mieste/bažnyčioje? Ypatingos fotografavimo vietos Jūsų mieste?

3. Užsakymų skaičius

Ar Jūsų vestuvės bus vienintelis užsakymas fotografo savaitgaliui? Jeigu fotografas dirba ir penktadienį, ir šeštadienį – gali nukentėti nuotraukų kokybė.

4. Nuotraukų pateikimo būdas

Ar gausite nuotraukų originalus ar tik kopijas? Iš esmės nuo to priklauso ir apmokėjimas už paslaugas. Pagrindiniai paslaugų teikimo šablonai: 1) jauniesiems kaip galutinis produktas pateikiamas nuotraukų albumas, o svečiams siūloma įsigyti nuotraukas už papildomą mokestį ; 2) jauniesiems pateikiamas DVD su nuotraukų originalais.

5. Nuotraukų korekcijos

Kiek nuotraukų bus koreguojama? Ar galima pasirinkti kurias nuotraukas koreguoti? Ar nuotraukos retušuojamos?

6. Naudojama įranga

Tai žinoma nereiškia, kad Jums reiktų išsiaiškinti fotoaparato ar naudojamų objektyvų parametrus ir t.t., tačiau šio klausimo reiktų paklausti tuomet, jei suabejojate fotografo profesionalumu ir kai iškyla klausimas ar nesamdote „profesionalo”, kuris apie fotografavimo įrangos subtilybes supranta mažiau nei klientai.

7. Legalumas

Tai parodo fotografo požiūrį į savo darbą. Be to, su tokiais fotografais yra pasirašoma paslaugų teikimo sutartis, kuri yra paslaugų suteikimo ir kokybės garantas.

8. Netikėtų situacijų valdymas

Kas būtų jei fotografas dėl ligos ar kitų situacijų negalėtų sutartą dieną fotografuoti vestuvių? Ar turi atsarginę įrangą? Kuriam laikui archyvuoja nuotraukų originalus?

9. Vestuvinių nuotraukų pavyzdžiai

Prašykite viso reportažo iš vienų vestuvių, nes taip susidarysite bendresnį vaizdą nei iš atskirai atrinktų nuotraukų iš kelių vestuvių (greičiausiai gražiausių ir geriausiai pavykusių kadrų).

10. Papildomas darbas

Ar yra galimybė, jei prireiktų, fotografuoti ilgiau nei sutarta? Kokia viršvalandžių kaina? Ar bus suteiktos nuolaidos?

11. Papildomos paslaugos

Papildomos paslaugos: interaktyvi nuotraukų galerija, nuotraukų knyga, patinkančių nuotraukų įrėminimas ir pan. Ar galės fotografas išpildyti Jūsų visus norus ir sumanymus?

Klausimai sau po susitikimo su vestuvių fotografu:

1. Ar patiko nuotraukų pavyzdžiai? Nuotraukų stilius, pateikimas? Techniniai aspektai, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį:

• ar nuotraukos ryškios, sufokusuotos (ypatingai veidai), ar ne per tamsios/šviesios;

• ar tinkami nuotraukų „įrėminimai”. Žinoma, tai skonio reikalas, tačiau reiktų atkreipti dėmesį ar nenaudojami ypač keisti, neskoningi rėmai (teko matyti, kai graži nuotrauka gamtoje aprėminta teptukais, dažų tubelėmis … );

• ar žmonės nuotraukose atrodo natūraliai? Tai parodo, ar fotografas iš tikrųjų moka pagauti šventės akimirkas arba sukurti komfortabilią atmosferą šventės metu;

• kaip panaudotas apšvietimas? ar nėra erzinančių šešėlių už žmonių nugarų? Ar nuotrauka kontrastinga?

2. Ar fotografas atrodo patikimas? Ar pasirašyta sutartis? Ar tinka apmokėjimo būdas, darbų atlikimo terminai?

3. Ar fotografas patiko? Ar tai malonus žmogus? Ar suprato Jūsų norus? TAI LABAI SVARBU, kadangi būtent šis žmogus visą dieną bus šalia Jūsų, todėl tikrai nesinorėtų erzinančio dėdės greta. 🙂

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *