Bernvakaris – paskutiniai spąstai prieš vestuves

Kai vestuvių data šmėžuoja šūsnyje kvietimų, gausybėje telefoninių skambučių, kai nerimą kelia abejonės, ar tikrai verta tuoktis, kaip vaistas nuo visų ligų išgydo bernvakaris.

Paskutinio neformalaus vaikinų pasilinksminimo būryje atlaikyti teks gausybę pagundų, įveikti aibę užduočių, kurios vedybiniame gyvenime tikrai pravers. Bernvakaris tampa vedybinio pasiruošimo dalimi ir dar viena gera proga būsimam jaunikiui pašėlti su gerais bičiuliais. Šių eilučių autoriui nusišypsojo proga bernvakario subtilybes pamatyti savo akimis.  

Vyriausiojo pabrolio rūpestis 

Straipsniai 1 reklama

Bernvakaris – simboliškas nerūpestingo gyvenimo palydėjimas ir pasiruošimas šeimyninei laimei. Lietuvoje bernvakaris švęstas nuo senų laikų, tačiau bėgant metams tradicijos gerokai pasikeitė, lietuvaičiai perėmė daug idėjų iš Vakarų. Anksčiau per bernvakarį jaunojo tėvai bernus vaišindavo troboje arba svirne, visi juokaudavo, spręsdavo, ką jaunikis dovanos nuotakai. Per šią šventę pabroliai jaunikiui įteikdavo dovanų. Tačiau dažnai tokie vakarėliai keldavo liūdesį, būdavo išliejama daug ašarų, kadangi dažniausiai vestuvės būdavo planuojamos prieš jaunųjų valią superšant juos tėvams. Dabar visai kas kita, alaus ir linksmybių prisisunkusio vakaro tikslas – perkalbėti jaunikį prie altoriaus žengti vėliau. Įvairiais bandymais siekiama parodyti, koks šaunus nevedusio vyro gyvenimas ir kokios kančios užklumpa vedybinėje kasdienybėje.

Paprastai šventę organizuoja vyriausiasis pabrolys, o jam talkina visi likę vakaro draugai dalyviai. Bernvakario metu ruošiamos užduotys, imituojančios vedusio vyro darbus, tikrinama, kaip jaunikis moka „kabinti“ merginas, dovanojamos prisiminimo dovanos, šventės kaltininkas verčiamas prisiekti draugams amžiną ištikimybę.

Rimtu veidu – nerimta priesaika

„Prižadu, jei draugams trukdys mano šeimyninis gyvenimas, paliksiu šeimą, mesiu darbą, bet draugų neišsižadėsiu niekada“, – tokiais ir panašiais priesaikos šūksniais bernvakariai šiandien startuoja namuose, baruose, privačiose erdvėse. Ypač efektinga, kai apie bernvakarį būsimas jaunikis nieko nežino, belieka pačiupti ji darbe, namuose ar net parduotuvėje.

Bernvakariai populiarėja, tad jau nebestebina gatvėmis vaikštantis vaikinų būrys, kurių išvaizda traukia dėmesį. Pasipuošę išskirtiniais aksesuarais draugai stebi, kaip jaunikis atlieka tam tikras užduotis: buitinius darbus – juk vedus teks! Užduotys jaunikiui – už labai mažą sumą pinigų apsipirkti parduotuvėje (pavyzdžiui, dėvėtų drabužių prekyvietėje už 10 litų išsirinkti sau aprangą, kurią reikės dėvėti visos bernvakario šventės metu), pagaminti maisto visai kompanijai (pavyzdžiui, iškepti kiaušinienę), išskalbti drabužius (pavyzdžiui, savo kojines), jei artimiausios kavinės darbuotojai sukalbami, galima palengvinti ten dirbančių indų plovėjų darbą.

Jei vesti noras vis tiek nepraeina, spaudžiame toliau – jaunikis su gumine lėle žygiuodamas Tauragės gatvėmis jausis tikrai keistai. Reiktų nuolat priminti, kad taip su žmona teks vaikščioti ilgai ir nuobodžiai.

Tiesa, priesaikos tekste reikėtų neužmiršti, kas nutiks, jei nebus vykdomi reikalavimai: „Jei nevykdysiu šių įsipareigojimų, lai nutrenks mane perkūnas iš vištos rūros Šv. Velykų rytą! Lai žmona mane maitins užvakarykščiais barščiais! Lai mano šeimoje gims 10 vaikų! Ir visos mergaitės!“             

Vakaro akcentas – striptizas

Vakarui įsibėgėjus, o linksminančiajam „vandenėliui“ vis labiau atpalaiduojant kūną, veiksmo ilgesys užplūsta ne tik jaunikį, bet ir visą kompaniją. Metas šokiams ir striptizui!

„Tai lyg flirtavimas, kuris būtinas, tačiau ribos neperžengiamos“, – kalbėjo Julius, po savaitės vesiantis savo mylimąją.

Išties striptizas stebina. Tarkim, visi sėdi pirtyje, gurkšnoja alutį, vyriausiasis pabrolys kažkur išeina, paslapčiomis įleidžia šokėją. Jaunikis kaipmat apsimeta didžiai nustebęs, aplinkiniai kikena. Užverda vyriškas kraujas, kurį šiek tiek nuramina šaltas alus arba… 10 minučių šokėjos programa.

Tiesa, pasitaiko ir stipresnių staigmenų. Pavyzdžiui, vienam būsimajam jaunikiui draugai įteikė masažo seanso kuponą. Šis atėjo pasilepinti dovanotąja procedūra, o masažistė, kurią vaidino Laima, staiga vieną po kito ėmė mesti nuo savęs drabužius. Draugai pasirūpino, kad situacija būtų filmuojama, tad juoko dozė garantuota!

Striptizas baigėsi, tačiau vakaras toli gražu ne. Vyrai visad randa apie ką papliurpti, tik šįvakar pokalbiai sukasi ne apie krepšinį ir futbolą. Dalijamasi patirtimi ir sutartinai bandoma įveikti „moters“ termino sampratą.
 
Bernvakaris užsienyje – atrakcija

Ne paslaptis, kad turizmo srautams išsimaišius po visą Europą, bernvakariai vis dažniau švenčiami užsienyje. Britai dažnai atvyksta į Lietuvą, mat čia bokalas alaus jiems  juokingai pigus. Didmiesčiuose dažnai apsilanko skandinavai, prisiklausę gandų apie lietuvaičių grožį. Vyksta ir lietuviai svetur. Latvijos, Lenkijos, Vokietijos miestų gatvėse galima išvysti besilinksminančią vyrukų šutvę.

„Vienu šūviu nušovėme du zuikius, nebuvau viešėjęs Latvijoje, plius atšvęsiu savo bernvakarį“, – mintimis dalijosi Julius.

Kaimyninėse valstybėse, kur kainos prilygsta mūsiškėms, planuoti pramogas nesudėtinga. Į nesibaigiančių atrakcijų vakarą smagu įtraukti svetimos kalbos sugebėjimus ir šiek tiek į tave šnairuojančius žmones.

Pastabos ir patarimai

Kad vakaras eitųsi kaip sviestu patepta, neužmirškite užduočių, kurias turės atlikti būsimasis jaunikis, užduotys negali būti įžeidžiančios, žeminančios, keliančios grėsmę sau ar aplinkiniams, prieštaraujančios įstatymams ir bendrajai tvarkai. Kilus bent menkiausiai abejonei, kad užduotis neatitinka šio reikalavimo, būtina ją atmesti.

Prekybos centrai bloga vieta pokštams – apsaugos darbuotojai greitai pasirūpina išvesdinti iš ten švenčiančiuosius.

Padauginę alkoholio prisiminkite, kad striptizo šokėja – ne kiaulė taupyklė, metaliniai arbatpinigiai už kelnaičių nepriimami.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]