| |

Vestuvių planavimas. II-oji dalis

Pirmoje vestuvių planavimo straipsnio dalyje aptarėme ką reikėtų atlikti likus 6-12 mėnesių iki planuojamų vestuvių, taip pateikėme planuojamam vestuvių biudžetui būtinas pozicijas. Toliau reikėtų nuspręskite, kaip turi būti suplanuotos Jūsų vestuvės. Sudarykite vestuvių planavimo komandą iš draugų, giminių ir artimųjų arba kreipkitės į vestuvių planuotojus, kurie padės įgyvendinti visus Jūsų sumanymus. Apgalvokite savo įvaizdį ir imkitės vestuvinių rūbų pasirinkimo. Po to, kai nusprendėte kokio stiliaus turi būti Jūsų vestuvės, kaip jos turi būti suplanuotos, peržiūrėkite vestuvinių suknelių katalogus. Tai padės Jums išsirinkti vestuvinę suknelę. Po to jau galite drąsiai žygiuoti į vestuvinių rūbų saloną. Gal būt yra prasmė skirti laiko fitnesui ar aerobikai, kad šventės metu jaustumėtės komfortabiliau. Susitarkite su visažistu ir kirpėju, kad suplanuotą vestuvių dieną atrodytumėte kaip galima įspūdingiau. Pasirinkite liudininkus. Iš anksto išsiaiškinkite, ar jie sutinka būti aktyviais suplanuotų vestuvių dalyviais – jie gi bus artimiausi jaunųjų pagalbininkai. Jei ne, tai tada būtinai reikia numatyti gerą pobūvio vedėją ir kitą aptarnaujantį personalą. Kraštutiniam atvejui numatykite ir kitas liudininkų kandidatūras. Likus mažiausiai keturiems mėnesiams iki banketo apsispręskite dėl pobūvio vietos. Ją reikėtų pasirinkti patogiausią svečiams suvažiuoti ir atitinkančią Jūsų kokybės reikalavimus bei, žinoma, kainą.

Vestuvių planavimas. I-oji dalis
| |

Vestuvių planavimas. I-oji dalis

Jūs nusprendėte susituokti ir norite, jog vestuvės taptų laiminga ir nepamirštama diena, kuri ilgam įsimins? Šiame dviejų dalių straipsnių cikle mes parinkome keletą naudingų patarimų, kurie gal būt padės Jūsų vestuves padaryti tikra švente – tiek Jums, tiek Jūsų giminėms bei artimiesiems. Vestuvių planavimą reikėtų pradėti iš anksto ir tada labai gali būti, jog neteks nusivilti, kad pati svarbiausia Jūsų gyvenimo diena praėjo kažkaip ne taip… Kaip reikėtų teisingai pradėti vestuvių planavimą? Dar prieš 6-12 mėnesių iki vestuvių reikėtų pasirinkti metų laiką, datą ir valandą, kada turėtų įvykti Jūsų santuokos registracija. Ruduo, žiema, pavasaris, vasara – visi metų laikai savaip yra gražūs ir turi savo privalumų. Jei nuspręstumėte tuoktis bažnyčioje, Jums derėtų pasidomėti, ar pasirinktą dieną galima bažnytinė santuokos registracija. Po to, pasirinkite dar vieną datą – ji gali praversti, jei atsirastų nenumatytų aplinkybių, trukdančių paduoti pareiškimus būtent tai dienai. Numatydami pobūvio laiką pasistenkite įvertinti daugumos svečių galimus pageidavimus. Nuspręskite, ką norėtumėte pakviesti į savo vestuves. Pasistenkite išsiaiškinti, ar visiems planuojamiems svečiams ši data yra priimtina. Šiais laikais daugelis savo laisvalaikį planuoja toli į priekį. Pasidarykite du svečių sąrašus tam atvejui, jei pamatysite, kad Jūsų šventės biudžetas ima viršyti galimybes.

Susikurkite idealią vestuvių šventę
| |

Susikurkite idealią vestuvių šventę

Vestuvių diena yra ypatingas įvykis dėl įvairių priežasčių. Pirmiausia ir svarbiausia, du ypatingi žmonės susijungia į vieną per vestuvių ceremoniją. Antra, tai diena, kai susirenka šeima, giminės ir draugai pasidžiaugti šia svarbia švente. Svarbu, kad vestuvių diena būtų kaip įmanoma idealesnė. Štai keletas mažų patarimų, kurie padės jauniesiems susikurti nuostabiausią vestuvių dieną. Jei leidžia galimybės, planavimas iš anksto yra pagrindinis sėkmės garantas. Kuo anksčiau pradėsite planuoti vestuves, tuo didesnė tikimybė, kad galėsite užsisakyti norimą šventės vietą, vestuvinę suknelę, vestuvių fotografą, tortą ir kitus būtinus vestuvių atributus, kurie užtikrins, jog vestuvių diena būtų ideali. Planavimas suteiks malonumo organizuojant vestuvių šventę, nes išvengsite streso, nereikės skubėti paskutinėmis minutėmis, būsite tikri, jog padarėte viską, kad jūsų vestuvės bus įsimintiniausia šventė gyvenime. Kitas patarimas užtikrinantis sėkmę – pasidarykite sąrašą darbų, kuriuos turite atlikti iki vestuvių. Pavyzdžiui, šventės vietos užsisakymas, suknelės nuoma, vestuvių fotografas, gėlės, kvietimai ir kiti būtini dalykai. Kuo smulkesnį sąrašą pasidarysite, tuo labiau būsite užtikrinti, kad viską atlikote iki galo ir laiku. Susižadėjusi pora turėtų iš anksto susėsti kartu ir susidaryti biudžetą. Įvertinkite savo bendras pajamas, nustatykite kiek skirsite kiekvienai smulkmenai, pasitarkite kas mokės ir už kokius dalykus.

| |

Vestuvių darbų sąrašo pavyzdys

Vestuvių planavimas reikalauja daug darbo, lankstumo ir netgi aistros. Reikia turėti labai gerą atmintį jei norite nepamiršti susisiekti su visais, pradedant maisto ir gėrimų tiekėjais, fotografais ir, aišku, giminėmis bei draugais. Geriausia ir paprasčiausia viską sukontroliuoti – pasidaryti vestuvių darbų sąrašą. Internete galima rasti vestuvių planavimo programų, tačiau jos yra dažniausiai mokamos. Galite pasidaryti vestuvių darbų sąrašą patys. Pateikime pavyzdį: Devyni – dvylika mėnesių iki vestuvių. Pranešti apie sužadėtuves. Pasirinkti vestuvių datą. Sudaryti vestuvių biudžetą. Pasirinkti ir formalizuoti vestuvių temą (vestuvių tipą). Preliminariai pasirinkti ir formalizuoti vestuvių vietą, paros laika, svečių skaičių. Sudaryti ir sujungti svečių sąrašą iš jaunosios ir jaunikio pusės. Pasirinkti ceremonijos vietą. Pasirinkti puotos vietą. Pasirinkti ir užsisakyti vestuvinę suknelę ir papuošalus. Pasirinkti ir pasamdyti vestuvių fotografą. Apmastyti dekoracijas jūsų šventės vietoms

| |

Vestuvių fotografo paieškos

Vestuvių fotografo pasirinkimas reikalauja kantrybės ir ilgų ieškojimų. Įgūdžiai, kūrybingumas, aistra fotografuoti ir stilius – pagrindinės gero vestuvių fotografo savybės. Idealiu atveju jūs rasite fotografą su milžiniška patirtimi, nuostabiu pavyzdžių albumu ir už priimtiną kainą. Vienas iš pagrindinių faktorių planuojant vestuves yra biudžetas. Daugelis jaunavedžių ieško kokybės ir kainos santykio tiek renkantis vestuvinius drabužius, žiedus, tiek transportą ar maistą. Ką lemia kaina vestuvių fotografijoje? Vienareikšmio atsakymo nėra. Aukšta kaina dažniausiai lemia kokybę, tačiau tai nėra 100% garantas. Kaip ir kitose ekonominės veiklos srityse ir čia kainą diktuoja pati rinka, pasiūlos ir paklausos santykis. Kitas didelės kainos aspektas – foto technikos kainos, remontas, priežiūra, atnaujinimas. Gera technika, gero fotografo rankose ir lemia kokybę. Pavyzdžiui mes kiekvienas per vestuves turime foto įrangos, kurios vertė nei iš tolo netelpa į keturženklę sumą. Jei nusprendėte, kad fotografo kaina yra priimtina, būtinai susitikite su tuo žmogumi, kuris įamžins svarbiausią jūsų gyvenimo dieną ir atsiminimai liks iki senatvės. Pateikiame keletą aspektų į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį ir išsiaiškinti: Pirmiausia fotografas jums turi patikti kaip žmogus. Nors vestuvių fotografas yra „tylusis šventės elementas“, tačiau nepriimtinas tipas svarbiausią gyvenimo dieną sukels papildomą stresą. Ar to reikia?

Pasiruošusi vestuvėms
| |

Pasiruošusi vestuvėms

Artėjant vestuvėms patiriame didžiulę įtampą ir begalinį nerimą. Tai neigiamai veikia mūsų organizmą. O juk visi didžiąją dieną norime atrodyti gražūs ir pailsėję. Patirtas stresas tikrai nepuošia, o visa tai atsispindi nuotraukose. Mažiausia ką galite padaryti – leiskite sau atsipalaiduoti. Garinė pirtis ar masažas vestuvių išvakarėse padės nusiraminti ir atgauti jėgas. Moterys visada nori atrodyti puikiai. Makiažas joms – vienas iš didžiausių išradimų žemėje, kuris puikiai paslepia nepageidaujamus veido trūkumus. Nuotraukose norite atrodyti tarsi ką nužengusi iš žurnalo viršelio? Nepalikite makiažo stiliaus apmąstymų paskutinei dienai. Prieš nutardama koks bus jūsų makiažo stilius, išbandykite įvairius jo variantus. Skirkite tam laiko (bent mėnesį iki vestuvių datos). Grimuotojas turėtų žinoti, kaip atrodys jūsų suknelė. Būtinai parodykite jam jos kokybišką nuotrauką, kurioje ryškiai matyti drabužio spalva. Jis jums padės suderinti makiažo ir audinio spalvas. Norite nepriekaištingo makiažo? Leiskite juo pasirūpinti makiažo specialistams, nes tik jie išmano savo darbo vingrybes. Jie jums gali pasiūlyti išbandyti tokias spalvas, apie kurias jūs net nebūtumėte pagalvojusi. Nebijokite jam išsakyti savo įspūdžius ir nuomonę, nes tik bendru sutarimu pasieksite geriausią rezultatą. Suradus geriausią variantą, vestuvių dieną galėsite mėgautis nuostabiu atvaizdu veidrodyje.

| |

Svarbiausi klausimai vestuvių fotografui

Esant dideliam vestuvių fotografų skaičiui, galima lengvai suklysti pasirenkant. Norint išsirinkti tikrai profesionalų vestuvių fotografą, būtina ne tik pasikliauti draugų ar pažįstamų rekomendacijomis, bet ir patiems susitikti bei asmeniškai pabendrauti su fotografu. Svarbiausi klausimai, kuriuos turite pateikti pokalbio metu: Fotografavimo stilius? Tradicinis, reportažinis, meninis….. Dabartinė mada – reportažinė fotografija, tačiau, kaip rodo mūsų praktika, visada tenka padaryti tiek ir tradicinių, tiek ir surežisuotų nuotraukų, todėl būtinai aptarkite tai su fotografu, kad, pavyzdžiui, būtų patenkintas kiekvieno svečio noras nusifotografuoti prie bažnyčios su jaunaisiais ir pan. Vestuvių fotografavimo patirtis? Kiek metų fotografuoja? Kiek vestuvių įamžino? Klientų atsiliepimai? Ar fotografavo vestuves Jūsų mieste/bažnyčioje? Ypatingos fotografavimo vietos Jūsų mieste? Užsakymų skaičius? Ar Jūsų vestuvės bus vienintelis užsakymas fotografo savaitgaliui? Jeigu fotografas dirba ir penktadienį, ir šeštadienį – gali nukentėti nuotraukų kokybė. Nuotraukų pateikimo būdas? Ar gausite nuotraukų originalus ar tik kopijas? Iš esmės nuo to priklauso ir apmokėjimas už paslaugas. Pagrindiniai paslaugų teikimo šablonai: 1) jauniesiems kaip galutinis produktas pateikiamas nuotraukų albumas, o svečiams siūloma įsigyti nuotraukas už papildomą mokestį ; 2) jauniesiems pateikiamas DVD su nuotraukų originalais.

| |

Vestuvinė atributika – svari pagalba „oficialiems“ asmenims

Kvietimai sutuoktuvėms, taurių graviravimas, šaržai, etiketės buteliams, vestuviniai pinigai, vestuvinis laikraštis, ekskliuzyviniai buteliai, šeimos židiniai, vestuviniai plakatai, siuvinėtos pagalvėlės, šokoladiniai medaliai, vestuvinė dekoravimo atributika – girliandos, dekoracijos, kėdžių užtiesalų nuoma, servetėlės, jaunavedžių vietos dekoro elementai… Kad ir kokios apimties ar pobūdžio šventė būtų – labai retai kada apseinama be specialiosios šventinės atributikos. Vestuvės – taip pat nėra išimtis. Todėl nuo neatmenamų laikų egzistuoja taip vadinama vestuvinė atributika. Metams bėgant ji šiek tiek keitėsi, adaptuodamasi prie naujai besiformuojančių vestuvinių tradicijų ir technologinių galimybių. „Protingai“ pasirinkta vestuvinė atributika suteikia vestuvėms savitumo, įgalina spalvingiau teatralizuoti vestuvines ceremonijas ir ženkliai pakelia pobūvio svečių nuotaiką. Kita vertus – vestuvinė atributika labai palengvina „oficialiųjų“ vestuvinio pobūvio asmenų dalią: skiriamieji ženklai bei „darbo įrankiai“, stalo puošybos elementai, dovanos, diplomai, kokybės atitikties sertifikatai, testamentai, aksesuarai ir t.t. ir pan., – visa tai tiesiog būtini piršlio, svočios, taurininkų, Ministrų ir žemesnio rango vestuvinio pobūvio valdininkų atributai, be kurių jiems būtų nepalyginamai sunkiau deramai atlikti patikėtas pareigas…

| |

Vestuvės. Ar verta viską daryti pačiam?

Organizuoti vestuves – užsiėmimas tikrai smagus. Bet, santuoka – tai dar ir išties nelengvas, daug išmonės, sugebėjimų, laiko bei pastangų reikalaujantis darbas. Ypač, jei to imasi patys jaunieji ir daro tai pirmą kartą… Žinoma, vestuvės nuo pirminio plano gali skirtis, ir netgi žymiai, tačiau pats planavimo procesas padeda sistemingai apgalvoti detales ir nieko svarbaus neužmiršti. Ypač svarbu, kad vestuvių planavimas leidžia tiksliai suplanuoti biudžetą, ir dar svarbiau – paskirstyti išlaidas laike. Taip matysite, jog daugiausia pinigų jums reikės, pavyzdžiui, balandžio, birželio mėnesiais ir savaitę prieš santuoką. Dažnai planuojant vestuves kyla begalė įvairiausių klausimų, rūpesčių, tenka susidurti su įvairiausiomis problemomis, spręsti netikėtas užduotis, atlikti tokius darbus, apie kuriuos iki tol net nepagalvotumėte. Reikia apmastyti kiekvieną smulkmeną, o artėjančių vestuvių jaudulys bei kasdieniniai darbai trukdo tinkamai pasirengti šventei. Visa tai prieš vestuves nemaloniai nuteikia, kenkia veido odai ir labai apkartina džiugų šventės laukimą… Todėl visus pasirengimo santuokai rūpestėlius dažnai protingiau, o atskirais atvejais netgi pigiau, yra patikėti šios srities profesionalams. Jie tikrai ne prasčiau pasirūpins visomis vestuvių smulkmenomis bei subtilybėmis ir nepridarys tiek daug apmaudžių klaidų.

Jei tektų planuoti vestuves
| |

Jei tektų planuoti vestuves

Jei vestuves palnuosite patys, neišvengiamai patirsite daug streso, ne retai teks ir su savo antrąja puse pasigynčyti. Nesutarimų kyla ne tik sudarinėjant svečių sąraša, bet ir renkantis šventės vietą, autobmobilius ar kitus šventei reikalingus atributus. Nes būtent tada pasireiškia skirtingi vyrų ir moterų poreikiai – vaikinams paprastai norisi visko kuo paprasčiau ir pigiau, o merginoms priešingai – kad tik viskas būtų gražu. „Mano draugui, buvo nesuvokiama, kam kelis tūkstančius litų reikia išmesti mašinoms, kai šias galima pasiskolinti iš draugų ar giminaičių arba kam reikia kelis šimtus litų išleisti stalo gėlių puokštėms: „Juk tą dieną gausime kalnus gėlių“, – tikino jis mane“, – pasakojo šią vasarą ištekėjusi Indrė. Dabar planuojant vestuves tapo madinga pasitelkti vestuvių planuotojų pagalbą. Jie už tam tikrą atlygi suorganizuoja viską nuo A iki Z . Jums reikia tik išsakyti savo norus. Patikėję savo šventę profesionalams atsikratysite organizacinių rūpesčių. Tačiau kartu ir prarasite galimybę patiems kurti savo šventę. Be to nepamirškite, kad vestuvių planuotojai ne visada savo darbą atlieka tobulai. Rugsėjį giminaičių vestuvėse piršliavęs Vilius skundėsi, jog šventę organizavusio vestuvių palnuotojo idėja – po jungtuvių ceremonijos Kauno miesto Rotušėje limuzinu vykti į pajūrį fotografuotis – buvo šauni. Bet… nepatyręs vaikinukas netinkamai suplanavo laiką ir kone sugadino šventę. „Iš Palangos į pobūvio vietą grįžome 23 valalandą, nors, anot vestuvių planuotojo, turėjome grįžti 20 val. (Mat šis įsivaizdavo, kad limuzinas gali važiuoti 160 km per valandą greičiu!) Jaunųjų tėvams ir svečiams gerokai įkyrėjo laukti grįžtančių jaunųjų ir jų palydos.