Nepriklausomybės akto signataras Zigmas Vaišvila antradienį pateikė pareiškinius dokumentus tapti kandidatu į Lietuvos prezidentus Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK).

Z. Vaišvila pareiškė apsisprendęs kandidatuoti savaitgalį, kai išgirdo apie partijų keliamus kandidatus.

„Deja, neatsirado nepriklausomo nepartinio, biografijos faktų neslepiančio, žmones telkiančio pretendento į šį atsakingą postą, – sakė Z. Vaišvila. – Nepalikti žmonėms jokios alternatyvos yra neatleistina. Matau, kas susirikiavo ir matau, kad, deja, niekas neatstovauja Sąjūdžio vertybių. Esu vienas iš tų, kurie iškovojo Lietuvos nepriklausomybę. Jaučiu už tai atsakomybę“.

Anot jo, „sistemos jau skelbiama rinkimų nugalėtoja“ eurokomisarė Dalia Grybauskaitė yra „žmogus iš niekur“.

„Ji gina visai kitas vertybes. Ji negali atstovauti tų lūkesčių, kurie Sąjūdžio skelbti, bet taip ir neįgyvendinti. Kažkuria prasme ji – žmogus iš niekur. Žmogus, kuris nutyli savo biografijos faktus. Tai keista. Todėl ramia sąžine manau, kad turi būti alternatyva“, – teigė būsimas kandidatas.

Z. Vaišvila pripažino, kad prezidentu tapti nebūtų ryžęsis, jai Tėvynės Sąjunga būtų iškėlusi Vytauto Landsbergio kandidatūrą.

„Jei Vytautas Landsbergis būtų kėlęs savo kandidatūrą būčiau nuoširdžiai jį parėmęs“, – teigė Z. Vaišvila. Dabar sąjūdietis nusprendė savo kandidatūrą išsikelti savarankiškai, be Sąjūdžio paramos.

Jis pats savo lėšomis susimokėjo 11, 6 tūkst. litų užstatą, rinkimų kampaniją taip pat ketina vykdyti iš asmeninių lėšų. Kol kas Z. Vaišvila neturi komandos. Jo rinkimų štabas dar nesuburtas, nežinia, kas rinks rinkėjų parašus, kad Z. Vaišvilos kandidatūra atsiburtų balsavimo biuletenyje.

Jis neigia neoficialias šnekas esą Z. Vaišvilą prezidento poste labiausiai norėtų matyti „valstybininkai“.

52 m. Z. Vaišvila yra Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo vadovas.

Pagal išsilavinimą – fizikas.

1989 m. kaip Sąjūdžio kandidatas buvo išrinktas į Aukščiausiąją Tarybą. 1991 m. rugsėjį buvo paskirtas Valstybės saugumo departamento vadovu. Vėliau tapo vicepremjeru, tačiau iš vyriausybės pasitraukė.

Yra dirbęs įmonių „Infoverslas“ ir „Parex lizingas“ vadovu. Dirbdamas pastarojoje Z. Vaišvila įsivėlė į skandalą – buvo įtariama, kad jis užsiėmė finansinėmis machinacijomis. Banko vadovai tuomet teisėsaugai nurodė, kad Z.Vaišvila, būdamas dviejų bendrovių – „Parex lizingo“ bei „Oruvos ir Ko“, tęsusios bankrutavusios bendrovės „Oruva“ veiklą, direktorius, galėjo užsiimti finansinėmis aferomis. Teigta, kad Z.Vaišvila sudarė sandorį, kuriuo už 10 tūkst. JAV dolerių perleido 100 proc. „Parex lizingo“ valdytų „Oruvos ir Ko“ akcijų Latvijos finansinių paslaugų bendrovei „Belokon Holdings“. Taip pat teigta, kad atskirais sandoriais už beveik 7 mln. litų iš bankrutuojančios „Oruvos“ buvo įsigyta įvairaus kilnojamojo turto, nereikalingo pagrindinei „Parex lizingo“ veiklai – finansiniam tarpininkavimui – plėtoti. 2007 m. rugpjūtį Vilniaus miesto 1 apylinkės teismui patvirtinus Z.Vaišvilos, „Parex lizingas“ ir „Parex“ grupės taikos sutartį, ginčai teismuose baigti, „Parex“ grupės „Parex lizingas“ akcijos perėjo Z.Vaišvilai. Tokiu būdu įvykdyti visi „Parex lizingas“ ir „Parex“ grupės tarpusavio įsipareigojimai ir nutraukti santykiai. 2007 m. gruodį „Parex lizingas“ pakeitė pavadinimą į „FF Lizingas“.

Ar įregistruoti Z. Vaišvilą pretendentu į kandidatus VRK spręs penktadienį.

VRK kandidatais į prezidento postą jau įregistravo eurokomisarę Dalią Grybauskaitę, partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatą Valentiną Mazuronį, atsargos brigados generolą Česlovą Jezerską, Tautos prisikėlimo partijos kandidatą, Seimo pirmininką Arūną Valinską, Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos lyderę Kazimirą Prunskienę, publicistu prisistatantį Vytautą Kundrotą, smulkiųjų ir vidutinių verslininkų atstovu prisistatantį Joną Jankauską, kaunietį Vidmantą Sadauską, leidėją Algirdą Pilvelį ir Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininką Algirdą Butkevičių.

Dar norą kandidatuoti yra pareiškusi „darbietė“ Loreta Graužinienė ir Lenkų rinkimų akcijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis.

Views All Time
Views All Time
2479
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!