Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) ketvirtadienį ketina paskelbti išvadą, ar ūkio ministras Viktoras Uspaskichas savo veiksmais sukėlė viešųjų ir privačių interesų konfliktą. Nuo šio sprendimo priklausys, kaip Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas įvertins jo vadovaujamos Vyriausybės nario veiklą.

Kaip Eltai sakė VTEK pirmininkas Algirdas Meškauskas, prieš priimant išvadą ketvirtadienį dar numatoma išklausyti paaiškinimus dėl galimo spaudimo į verslo informacijos centrų ir verslo inkubatorių dalininkus priimti Lietuvos verslo darbdavių konfederaciją (LVDK). Į posėdį kviečiama ūkio ministro patarėja Svetlana Kauzonienė ir vieno verslo informacijos centro atstovas.

Šiuos klausimus taip pat tiriančioms Seimo komisijoms S.Kauzonienė ir LVDK generalinis direktorius Danas Arlauskas yra pripažinę, jog į kai kuriuos dalininkų susirinkimus vykdavo kartu Ūkio ministerijos automobiliu. Ministro įgaliojimą savarankiškai priimti sprendimus gavusi S.Kauzonienė balsavo, kad LVDK būtų priimta į centrų bei vieno inkubatoriaus dalininkus su 1 lito įnašu.

Sprendimą VTEK rengėsi priimti jau praėjusią savaitę, tačiau į posėdį atvykęs V.Uspaskichas pateikė papildomos informacijos, todėl tyrimas buvo pratęstas. Tiesa, A.Meškausko teigimu, ministras iki šiol nepateikė kai kurių žadėtų dokumentų.

V.Uspaskichas greičiausiai nespės to padaryti, nes šiuo metu lankosi Rusijoje. Pasak jo atstovo spaudai Žydrūno Damausko, ministras į Vilnių turėtų grįžti ketvirtadienį ryte.

Etikos sargai šiuo metu tiria trijų Seimo narių skundus dėl galimų V. Uspaskicho viešųjų ir privačių interesų konfliktų.

Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algirdas Monkevičius yra paprašęs VTEK ištirti, ar ministras, aptardamas su Maskvos vyriausybės atstovais Lietuvos didmeninės prekybos ir logistikos centro statybos bei kitus klausimus, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo. Teigiama, esą derybose su Rusijos pareigūnais V. Uspaskichas protegavo bendrovę “Krekenavos agrofirma”, kurios 17,44 proc. akcijų pats turi.

Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojui, liberalcentristui Raimondui Šukiui užkliuvo ministrą ginančios publikacijos spaudoje. Parlamentaras paprašė išsiaiškinti, ar jos nebuvo apmokėtos valstybės pinigais, taip pažeidžiant minėtą įstatymą.

Kitas liberalcentristas Saulius Lapėnas pateikė skundą dėl galimo Ūkio ministerijos spaudimo savivaldybėms priimti verslo informacijos centrų ir verslo inkubatorių dalininkais Lietuvos verslo darbdavių konfederaciją, kuriai anksčiau yra vadovavęs V.Uspaskichas.

Views All Time
Views All Time
1828
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!