Lietuvos liberalų sąjūdis kviečia gyventojus paremti visuomenei naudingas demokratines permainas savivaldoje

Lietuvos liberalų sąjūdis artimiausiu metu pradės rinkti šalies gyventojų, remiančių siūlymą keisti savivaldybių Tarybų rinkimų tvarką, parašus. Gyventojai bus kviečiami paremti šiuo metu Seime svarstomas Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisas, pagal kurias pusė Tarybų narių būtų renkama kaip ir iki šiol, pagal partijų sąrašus, o pusė – vienmandatėse rinkimų apygardose, lygiai kaip kad šiuo metu yra renkamas Seimas. „Šia parašų rinkimo akcija siekiame geriau informuoti visuomenę apie mūsų siūlomą reformą, kuri vietos valdžią padarys artimesnę gyventojams, taigi ir labiau demokratišką. Tuo pačiu tikimės įgyti rimtą argumentą – tūkstančius gyventojų parašų, – politinėse diskusijose dėl teikiamų pataisų”, – pirmadienį Seime vykusioje spaudos konferencijoje sakė Lietuvos liberalų sąjūdžio lyderis, Seimo narys Petras Auštrevičius. „Esame užsibrėžę surinkti nemažiau 50 tūkstančių parašų – tiek, kiek reiktų patiems piliečiams norint pasinaudoti tiesioginės įstatymų leidybos teise ir pataisas patiems pateikti Seimui”, – kalbėjo parlamentaras.

Kaip rodo visuomenės nuomonės apklausos, gyventojai nėra patenkinti nei pačia vietos valdžia, dabartine jos rinkimų tvarka. „Dabar, kuomet Tarybų nariai renkami tik pagal partijų sąrašus, „beasmenė” rinkėjų akyse Taryba dalijasi kolektyvine atsakomybe priimdama dažnai prieštaringus sprendimus”, – sakė Vilniaus miesto Tarybos Liberalų frakcijos seniūnas Vidmantas Martikonis. „Dažnai susiduriame ir su tokia situacija, kuomet merai, manipuliuodami sąrašiniais tarybos nariais, naudodamiesi partinio spaudimo, finansinėmis bei administracinėmis priemonėmis, vietos politikus paverčia tik paklusniais rankų kilnotojais. Tuo tarpu nepriklausomi, tik rinkėjams atskaitingi Tarybų nariai padėtų susilpninti tokių merų – „kunigaikštukų” pozicijas”, – pažymėjo V.Martikonis.

Viena siūlomų pataisų autorių, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narė Violeta Boreikienė teigia, jog dalį savivaldybių Tarybų narių renkant vienmandatėse apygardose, atsirastų glaudesnis ryšys tarp politikų ir rinkėjų – pastarieji bent jau žinotų, į kurio Tarybos nario jie gali prašyti padėti išspręsti savo ar bendruomenės problemas. „ Atsiradęs ryšys tarp vienmandatėje apygardoje išrinkto politiko ir rinkėjo padidintų pačių tarybų svarbą, paverstų ja ne kolektyvine balsavimo mašina, o realiai žmonėms padedančia ir jiems rūpimus klausimus sprendžiančia institucija. Tai ne tik padidintų gyventojų susidomėjimą savivaldos rinkimais, bet ir padidintų pasitikėjimą vietos valdžia, leistų užtikrinti geresnę savivaldybių teikiamų paslaugų kokybę” – įsitikinusi politikė.

Straipsniai 1 reklama

Pasiūlymą reformuoti Tarybų rinkimus remiančių piliečių parašus Lietuvos liberalų sąjūdis artimiausius 2 mėnesius rinks visoje Lietuvoje. Paramą demokratinėms permainoms savivaldoje jau yra išsakę Respublikos prezidentas bei Seimo pirmininkas. Už reformas aktyviai pasisako ir visuomeninis judėjimas Piliečių santalka.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *