Lietuvos žurnalistų sąjunga prašo visuomenės pagalbos tiriant išpuolį prieš žurnalistus

colleagues-working-desk_53876-46928

Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS), laikraštis „Anykšta” ir Anykščių rajono savivaldybė viešai kreipiasi į visuomenę ir prašo pagalbos tiriant išpuolį prieš žurnalistų šeimą.

Tokios iniciatyvos imasi siekiant kuo skubiau išsiaiškinti „Anykštos” žurnalistų Gražinos ir Vidmanto Šmigelskų automobilio sudeginimą ir bandymą padegti namą. Teisėsaugai iki šiol nepavyko rasti šio nusikaltimo vykdytojų ir užsakovų. Lietuvos žurnalistų sąjunga ir laikraštis „Anykšta” tikisi, kad teisėsaugai surasti padegėjus padės viešas kreipimasis į visuomenę ir finansinis paskatinimas pranešti apie žinomas detales. Asmeniui, kuris suteiks vertingą informaciją apie įvykį policijai ir taip padės atskleisti nusikaltimą, viešo kreipimosi iniciatoriai skirs 10000 litų premiją.

Asmenys, galintys suteikti vertingą informaciją apie šį įvykį, turėtų skambinti šiais policijos telefonais: 8 381 50610 arba 8 686 03656. Kreipimosi iniciatoriai tvirtina, jog informaciją suteikęs asmuo, jei pageidaus, galės likti nežinomas visuomenei.

Straipsniai 1 reklama

Primename, kad šių metų rugsėjo 18 dieną prieš Anykščių rajono „Anykštos” laikraščio žurnalistus Gražiną Šmigelskienę ir Vidmantą Šmigelską buvo įvykdytas išpuolis – sudegintas žurnalistų automobilis, bandyta sudeginti jų namus. Manoma, kad šis brutalus išpuolis yra kerštas už kritines „Anykštos” publikacijas.

Anot LŽS pirmininko Dainiaus Radzevičiaus, „jei šiuo atveju buvo taip, jog kerštautojai pasirinko būdą grasinimais ir gaisrais užčiaupti savo tiesioginę misiją – kritikuoti ir skleisti informaciją – vykdančią žiniasklaidą, tuomet tai jokiu būdu negali būti toleruojama demokratinėje valstybėje”. „Išaiškinti tokio pobūdžio nusikaltimo užsakovus ir vykdytojus yra sveikos visuomenės pareiga ir garbės reikalas, nes tai vienintelis būdas užkirsti kelią kitiems panašiems galimiems išpuoliams” – teigia D.Radzevičius. Šis aktas prieš žiniasklaidą rodo, kad šiandien Lietuvoje saugiai negali jaustis ir kitų profesiją atstovai, savo darbe priimantys sprendimus. Tokių įvykių tyrimui turėtų būti skiriamos maksimalios pajėgos. Tokie išpuoliai turėtų sulaukti greito ir efektyvaus teisėsaugos institucijų vertinimo.

Tikimasi, kad viešas kreipimasis į visuomenę ir finansinis paskatinimas padės greičiau išsiaiškinti, kas ir kodėl išdrįso padegti „Anykštos” žurnalistų automobilį ir bandė padegti namus.

Asta Vaičiūtė
www.lzs.lt redaktorė

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]