Darbo partijos lyderis, ūkio ministras Viktoras Uspaskichas, ketvirtadienį liudijęs galimą korupciją Vilniaus miesto savivaldybėje ir sostinės mero Artūro Zuoko veiksmus tiriančioje parlamentinėje komisijoje, pateikė komisijai papildomų dokumentų. Pasak V.Uspaskicho, šie dokumentai liudija apie UAB “Eksimeta” protegavimą.

“Pagal šiuos dokumentus, kur juodau ant balto parašyta – protegavimas, aš, būdamas A.Zuoko vietoje, būčiau atsistatydinęs”, – sakė žurnalistams V.Uspaskichas.

Seimo laikinosios komisijos vicepirmininkas Vytautas Galvonas sakė, kad komisija gavo iš V.Uspaskicho Vilniaus miesto mero susirašinėjimą su Maskvos Vyriausybe, pasirašytas Valstybės turto fondo sutartis ir su UAB “Eksimeta” susijusius Ūkio ministerijos raštus.

V.Galvonas sakė, kad dėl tų dokumentų autentiškumo komisijos nariai nutarė kreiptis į Vilniaus savivaldybę, Ūkio ministeriją ir į Valstybės turto fondą.

Komisijos vicepirmininkas nesiėmė kol kas vertinti šių dokumentų, nes neturįs įrodymų, kad dokumentai yra tikri. “Jeigu tie dokumentai yra tikri, tai jie yra pakankamai svarbūs”, – sakė V.Galvonas. Jis pridūrė, kad kai kurie dokumentai yra nauji, iki šiol nematyti.

V.Galvonas sakė, kad į penktadienį planuojamą komisijos posėdį bus kviečiamas Vilniaus miesto vicemeras Gediminas Paviržis, Valstybės turto fondo generalinis direktorius Povilas Milašauskas ir UAB “Eksimeta” vadovas Rolandas Karpavičius.

Ketvirtadienį komisijos posėdžiui pirmininkavo jos vicepirmininkas V.Galvonas, kadangi komisijos pirmininkas Vytautas Draugelis šiuo metu serga. Beje, “darbiečiai” yra pasiūlę pirmininkauti šiai komisijai Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnei Loreta Graužinienei, tačiau tokį nutarimą dar turi priimti Seimas.

Nepaisant kai kurių politikų kritikos, V.Galvonas sakė manąs, kad komisija dirba produktyviai ir pakankamai konstruktyviai.

Jai teks išsiaiškinti, ar A.Zuoko, Tarybos narių bei savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų veiksmais nebuvo pažeisti teisės aktai, tarnybinė etika bei viešųjų ir privačių interesų derinimo principai, taip pat nustatyti, ar buvo proteguojama UAB “Eksimeta” Maskvos vyriausybėje.

Komisijos tyrimo išvados Seimui turėtų būti pateiktos iki birželio pabaigos.

Kaip ELTA jau skelbė, ūkio ministras V.Uspaskichas apkaltino sostinės merą, esą jis be konkurso ir reikiamų valdžios institucijų sprendimų siekė, kad Lietuvos UAB “Eksimeta” galėtų statyti Lietuvos didmeninės prekybos bazę bei logistikos centrą Maskvoje ir kad jai būtų perregistruotas šiai bazei bei logistikos centrui statyti numatytas žemės sklypas.

Views All Time
Views All Time
765
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!