A.Zuokas ministro kaltinimus vadina spekuliacijomis

Ūkio ministro Viktoro Uspaskicho kaltinimus vienos privačios bendrovės protegavimu Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas vadina spekuliacijomis ir bandymais klaidinti visuomenę. „Kas čia naujo? Eiliniai pono V.Uspaskicho bandymai spekuliuoti skirtingais dokumentais, ištraukiant juos iš konteksto ir taip suvelti žmonėse nuomones bei formuoti kažką jam palakesnio”, – pirmadienį žurnalistams teigė A.Zuokas.

Taip meras komentavo ministro pareiškimą esą jis prašė Maskvos vyriausybės skirti žemės sklypą UAB „Eksimeta” anksčiau nei Valstybės turto fondas (VTF) pasirašė sutartį su ja dėl Lietuvos prekybos namų Maskvoje privatizavimo.

Pasak V. Uspaskicho, tai jis darė neturėdamas nei sostinės Tarybos, nei Vyriausybės įgaliojimų ir nepaskelbus konkurso. „Tai bandymas nukreipti dėmesį nuo savo konflikto ir klaidinti visuomenę. Visi jo pareiškimai ir aiškinimai tik dar kartą rodo, kad ministras neskiria, kas yra privatūs interesai, o kas – viešieji interesai”, – teigė A. Zuokas.

Straipsniai 1 reklama

Anot jo, pirmadienį ministro paviešinti keli dokumentai, kurie neva pagrindžia jo kaltinimus, „yra paimti iš konteksto” ir „nieko bendro neturi su jo (V. Uspaskicho. – ELTA) situacija”.

ELTA primena, kad anksčiau pirmadienį ūkio ministras, kurį patį opozicija apkaltino proteguojant su juo susijusią bendrovę svarstant valstybinės reikšmės projektus su Rusija, pateikė naujų kaltinimų merui. Anot jo, A. Zuokas 2003 metų gruodžio 15 dieną kreipėsi į aukštą Maskvos vyriausybės pareigūną Aleksandrą Baburiną, nurodydamas, kad statant Lietuvos didmeninės prekybos bazę bei logistikos centrą „Eksimeta” atstovauja Lietuvos verslininkams ir yra gavusi „mūsų įgaliojimus”. Be to, esą buvo siekiama, kad šiai bendrovei būtų perregistruotas minėtam kompleksui statyti numatytas 2,19 hektaro ploto žemės sklypas.

Tačiau VTF tik po savaitės, gruodžio 23 dieną, pasirašė UAB Lietuvos prekybos namai pirkimo-pardavimo sutartį. Bendrovė 100 proc. Lietuvos prekybos namų akcijų įsigijo už 52 tūkst. litų.

„Viskas būtų tvarkoje, jei būtų Lietuvos Vyriausybės nutarimas dėl šito žingsnio, mažų mažiausiai Vilniaus miesto tarybos nutarimas. Maža to, turi būti organizuotas konkursas ir jame „Eksimeta” būtų laimėjusi teisę atstovauti Lietuvos verslininkams”, – spaudos konferencijoje teigė V. Uspaskichas.

Gegužės pradžioje opozicinių Tėvynės sąjungos bei Liberalų ir centro frakcijų atstovai perdavė Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui dokumento, kuris esą kelia įtarimų dėl ministro veiklos teisėtumo, kopiją. Maskvos Vyriausybės atstovo Baltijos šalyse Aleksandro Mizgario ataskaitoje teigiama, neva ministras pasiūlė įsteigti bendrą Lietuvos ir Rusijos įmonę, perleidžiant dalį su juo susijusios „Krekenavos agrofirmos” akcijų Maskvos mėsos perdirbimo kombinatui.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *