Skandalingos Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho istorijos, opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus vertinimu, yra tam tikras testas ne tik visai valdančiajai koalicijai, įskaitant ir patį V. Uspaskichą, bet ir šalies Premjerui, Prezidentui, žiniasklaidai ir net opozicijai.

“Ministras V. Uspaskichas testo, atrodo, neišlaiko – totalinis faktų neigimas ir oponentų kaltinimas yra silpno veikėjo požymiai. Matyt, pasimokė iš Seimo vicepirmininko Alfredo Pekeliūno, kuris, totaliai neigdamas savo rezervistinę praeitį, tariamai sausas išlipo iš tos istorijos. Tačiau šį kartą reikalas yra visai kitoks – ne apie praeities nuodėmes, o apie tai, ar ministras dabar elgiasi nesąžiningai”, – sakė pirmadienį spaudos konferencijoje A. Kubilius.

Svarbiausias testas, jo nuomone, laukia Darbo partijos ir visos valdančiosios koalicijos. “Dar nė vienas ministras per 15 metų opozicijos pajėgomis nebuvo atstatydintas iš pareigų. Jis arba pats pasitraukdavo, arba jo partija jam pasiūlydavo tai padaryti. Politikoje yra vienas paprastas dėsnis, kuo ilgiau tokioje situacijoje ministras ir jo partija priešinasi, tuo daugiau laimi jų konkurentai ir oponentai”, – pažymėjo Tėvynės sąjungos pirmininkas.

Jo nuomone, tai labai didelis testas ir ministrui pirmininkui Algirdui Brazauskui. “Jeigu jis vardan koalicijos stengsis išsaugoti tokį ministrą, teks daryti išvadą, kad Premjeras savo vertybėmis nedaug skiriasi nuo ministro”, – teigė opozicijos lyderis.

Kalbėdamas apie testą Prezidentui Valdui Adamkui, A. Kubilius priminė, kad šalies vadovas ir už mažesnius nusižengimus principingai reikalaudavo atsistatydinimo. “Prezidentas bus vertinamas pagal paties prezidento nustatytus standartus”, – sakė politikas.

Prasidėjęs V. Uspaskicho skandalas, anot A. Kubiliaus, – tai testas ir žiniasklaidai. “Žinome, kad ministras turi daug pinigų ir nevengia dideliais pinigais spręsti viešųjų ryšių problemų”, – teigė A. Kubilius. Jis suabejojo, ar verta dalyvauti įvairiose televizijos laidose ir ten aiškintis su V. Uspaskichu jo prasižengimų apimtis.

“Tai turi daryti Seimo komisijos ir teisininkai. Mes galime aiškintis koalicijos likimą ir ką daryti, kad Lietuvos politikai, net ir iš Kėdainių į Seimą atėję, pagaliau suvoktų bent minimalius sąžiningumo politikoje standartus”, – pažymėjo A. Kubilius.

Opozicijos lyderio nuomone, atsakymas į klausimą, ar įmanoma Lietuvoje sąžininga politika, priklausys nuo to, kaip seksis išlaikyti minėtus testus. “Opozicijai testas taip pat aiškus – ar ji sugebės principingai kelti klausimus apie sąžiningumą politikoje ir ar sugebės demonstruoti sąžiningumo standartą”, – sakė A. Kubilius.

Views All Time
Views All Time
1384
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!