Opozicija suabejojo, ar įtarimų dėl interesų konflikto sukėlęs ūkio ministras Viktoras Uspaskichas teisėtai gynė savo poziciją žiniasklaidoje neva už valstybės pinigus užsakytose publikacijose. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas Raimondas Šukys dėl to kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK).

Liberalcentristas paprašė ištirti, ar ministras nepažeidė įstatymų užsiimdamas savo asmens gynimu, kaip teigiama, už valstybės pinigus apmokėtose publikacijose spaudoje.

Pirmadienį išplatintame Liberalų ir centro frakcijos pranešime minimas gegužės 12 dieną dienraštyje “Lietuvos žinios” pasirodęs interviu “Ūkio ministras: “Jei nepasitvirtins įtarimai, ar kas nors atsistatydins?”. Šioje publikacijoje V. Uspaskichas esą bando paneigti įtarimus dėl galimo piktnaudžiavimo SAPARD lėšomis bei išskirtinių sąlygų sudarymo AB “Krekenavos agrofirmai”.

R. Šukio nuomone, rašinio pabaigoje pateikta nuoroda “Parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija” rodo, kad jo spausdinimas buvo finansuojamas Ūkio ministerijos lėšomis.

“Tai padaryta nepaisant to, kad šiame straipsnyje pateikdamas savo vertinimus V. Uspaskichas akivaizdžiai siekia formuoti pozityvią skaitytojų nuomonę pirmiausia apie save kaip asmenį. Būtent šiuo tikslu V. Uspaskichas komentuoja savo veiklą tiek iki jam tampant valstybės politiku, tiek būnant praėjusios bei dabartinės kadencijos Seimo nariu ir ūkio ministru”, – pranešime cituojamas R.Šukys.

Jis atkreipė dėmesį į tai, kad tik nedidelė publikacijos dalis buvo tiesiogiai skirta informuoti apie V. Uspaskicho vadovaujamos Ūkio ministerijos veiklą, nors būtent tam ir yra skirtos straipsnio spausdinimo finansavimui panaudotos valstybės biudžeto lėšos. “Akivaizdu, kad tokia už ministerijos pinigus parengta publikacija galėjo atsirasti tik dėl išskirtinio asmeninio V. Uspaskicho suinteresuotumo”, – įsitikinęs R. Šukys.

Todėl parlamentaras kreipėsi į VTEK prašydamas įvertinti, ar valstybės lėšomis finansuojant minėtą straipsnį V. Uspaskichas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų.

VTEK teks tirti ir V. Uspaskichui mestus įtarimus, esą ministras proteguoja su juo susijusią bendrovę “Krekenavos agrofirma” svarstant valstybinės reikšmės projektus su Rusija.

Praėjusią savaitę opozicija apkaltino ūkio ministrą, esą jis proteguoja “Krekenavos agrofirmą” svarstant valstybinės reikšmės projektus su Rusija. Maskvos vyriausybės atstovo Baltijos šalyse Aleksandro Mizgario ataskaitoje teigiama, neva ministras pasiūlė įsteigti bendrą Lietuvos ir Rusijos įmonę, perleidžiant dalį “Krekenavos agrofirmos” akcijų Maskvos mėsos perdirbimo kombinatui.

Ataskaitoje teigiama, kad ministras siūlo naujai įsteigtai bendrai įmonei perleisti ir Lietuvos didmeninės prekybos terminalo bei logistikos centro statybą Maskvoje, taip pat – perregistruoti ir šio prekybos bei logistikos centro statybai numatytą žemės sklypą Maskvoje.

V. Uspaskichui priklauso 17,4 proc. “Krekenavos agrofirmos” akcijų. Be to, jis su žmona turi agrofirmos “Josvainiai”, kuri yra didžiausia minėtos bendrovės akcininkė, akcijų. Pats ūkio ministras paneigė teikęs tokius siūlymus A. Mizgariui. Pastarasis žiniasklaidai situacijos nekomentuoja.

Opozicija žada pasiūlyti sudaryti laikinąją parlamentinę komisiją, kuriai būtų pavesta ištirti V. Uspaskicho veiksmus ir jo galimai sukeltus interesų konfliktus. Savo ruožtu valdančioji Seimo Darbo partijos frakcija svarsto galimybę kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl galimo V. Uspaskicho šmeižimo.

Prezidento patarėjas Darius Gudelis patvirtino, jog paaiškėjus, kad ministras sukėlė interesų konfliktą, šalies vadovas Valdas Adamkus gali pasiūlyti jam atsistatydinti.

Views All Time
Views All Time
1386
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!