Šuniuko parinkimas
Netgi linksmų švenčių negalima palyginti su ta puikia diena, kada einate pasiimti šuniuko. Labai gaila, kad kai kurie iš tų mažylių kartais atsiduria šunų prieglaudoje tik todėl, kad nepagalvojama, ar tinka šios veislės šuniukas būsimo šeimininko butui, nepagalvojama, kad būsimas gyvenimo draugas turės savo įpročius ir norus, nepagalvojama apie sąlygas, prie kurių teks prisitaikyti keturkojui augintiniui.
Aišku, atsitinka, kad gyvenimo pokyčiai nuo mūsų nepriklauso, ir šuniukas, paimtas su pačiais geriausiais norais, negali pasilikti su mumis 10-14 metų. Šeimininkus gali ištikti netektis, ištuoka, liga. Gali pasikeisti jų pajamos, gyvenimo būdas. Prieš įsigydami šuniuką turite suprasti, kad prisiimate atsakomybę už gyvą padarą, kuriam bus reikalingi patogumai, maitinimas, pasivaikščiojimai lauke, veterinaro pagalba ir, svarbiausia, meilė, be kurios nė vienas namų augintinis negali gyventi.
Pagalvoti – paskui pirkti
Renkantis šunį reikia gerai pagalvoti. Norite mažyčio šunyčio ar didelio šuns? Kam geriau gyventi jūsų mažame bute – nykštukiniam špicui ar pekinukui? Pageidaujate trumpaplaukės ar ilgaplaukės veislės (atsiminkite, kad ilgas kailis reikalaus kruopštesnės priežiūros)?
Auksaspalvis retriveris – idealus universalus šuo: ir tėvui medžiotojui, ir vaikams, kuriems reikalingas žaidimų draugas, ir motinai, kad galėtų būti rami dėl buto saugumo. Erdelterjeras, nežiūrint į dydį, nereikalauja daug vietos, jis puikiai sutaria su vaikais, bet gali būti ir piktas, kai reikia ginti šeimos narius.
Kambariniai dekoratyviniai šuniukai gali būti ištikimi bendražygiai ir, nepaisant mažo ūgio, puikiai gina savo šeimininkus. Jie puikiai tinka miesto gyventojams, pagyvenusiems žmonėms, negalintiems ištisas dienas vaikščioti po miškus ir laukus. Imti juos mažiems vaikams nereikia – gyvo žaisliuko vaidmuo gali pasibaigti tragiškai padarėliui su trapiais kauliukais.
Bokseriai labai myli vaikus, beje, kaip ir daugelis kitų šunų veislių, ypač senbernarai, bobteilai ir t. t. Apskritai daugumos veislių šunys prisiriša prie vaikų, jeigu jie kartu auga. Nemalonumai gali iškilti, kai kalbama apie šunis, turinčius labai stiprius apsaugos refleksus arba su nestabilia psichika.
Namų numylėtinis ar parodų žvaigždė?
Kai pagaliau nusprendėte, kokios veislės šuniuko norite, reikia pagalvoti apie kokybę. Jei perkate veislinį šunį su kilmės dokumentais, turite nuspręsti, ar jums reikalingas sveikas, gražus šios veislės gyvūnas, ar parodų dalyvis. Dažnai klystama, kai manoma, kad įsigydami bet kurį šunį su kilmės dokumentais, įsigyjama būsima parodų žvaigždė. Šeimininkai nusivilia ir piktinasi, kai ringe paaiškėja, kad šuo neatitinka parodų veislės standartų. Tai visai nereiškia, kad šuns pardavėjas jus apgavo. Paprasčiausiai įsigijote normalų, sveiką šunį, skirta namams, o ne aukštos klasės gyvūną, skirtą reproduktorių veisimui. Beje, veisimui skirti šunys kainuoja kelis kartus brangiau.
Šunelius galima paimti nuo motinos 6-10 savaičių. Paprastai tokio amžiaus vados ir parduodamos.
Berniukas ar mergaitė?
Ne mažiau svarbu nuspręsti, ką jūs norite auginti – patiną ar kalę. Kalės dažniausiai ramesnės už patinus. Kalės domėjimasis priešinga lytimi pasireiškia tik rujos metu (du kartus per metus), o patinams tai aktualu nuolatos. Kalė kas pusmetį išgyvena rujos periodą (21 diena), kurio metu stengiasi pabėgti ir surasti sau partnerį (dažniausiai visai priešingos išvaizdos). Galima padaryti sterilizacijos operaciją.
Kur pirkti šuniuką?
Skelbimai apie parduodamus šuniukus spausdinami specialiuose laikraščių skyriuose bei žurnaluose apie naminius gyvūnus.
Geriausia pirkti šunelį tiesiai iš veisėjo, kuris parinks gyvūną pagal jūsų skonį ir patars dėl jo priežiūros. Be to, pamatę, kaip atrodo tėvai, galėsite įsivaizduoti, koks išaugs šunelis.
Kiekvienos veislės mėgėjus jungia savas klubas. Klubo darbuotojai maloniai patars, kas iš veisėjų turi šiuo metu šuniukų ir paaiškins įstojimo į klubą sąlygas.