Sylvia Schneider
Tavo magiškos galios

Kaina: 13,34 Lt

Leidėjas: Alma littera
Išleidimo metai: 2003
Formatas: 14×21, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 156
ISBN ar kodas: 9955-08-364-6

Anotacija:

Jaunosios raganos – tai šaunios mergaitės, kurios važinėja riedučiais ir joja ant šluotos, naršo po internetą ir bendrauja su Visatos jėgomis. Jos paprasčiausiai žino, ko nori. Jos siekia tapti benkininkėmis, tačiau jų siela atvira gamtos magiškosioms jėgoms. Šių mergaičių paslaptis – stebuklingos gyvenimiškos galios ir valios jėga. Sylvia Schneider šioje knygoje atskleidžia paslaptis, kurios atveria duris į fantazijos pasaulį, stiprina pasitikėjimą savimi, gerina savijautą.

Ištrauka:

Burtai – ar tai tik prietarai? Visai ne! Raganos – jėga!

Kas yra burtai? Kaip veikia burtažodžiai? Kas yra magija? Kas yra raganavimas? Ką tai turi bendra su kosmoso energija? Kas sugeba burti iš tikrųjų? Kas turi magiškų galių? Tikriausiai tik raganos, ar ne? Daugelis žmonių supranta žodį “ragana” kaip kokį keiksmažodį, o būrimą laiko kažkuo pavojingu. Prietarai lėmė, kad mes ir šiandien raganą dažnai įsivaizduojame taip: baisi, klaikiai atrodanti klastinga senė su didžiule karpa ant nosies ir juodu katinu ant kupros. O kiek sukurta pasakų apie piktas raganas ir jų blogus darbus! Visa tai baisi netiesa!

Kas tai yra iš tikrųjų? Žodis “ragana” reiškia nepaprastą moterį ar mergaitę, žinančią, ko ji siekia gyvenime, “ragana” – moteriškosios energijos, išminties ir jėgos simbolis. Ar vadintume jas raganomis, burtininkėmis ar bet kokiais kitais vardais, tai – šiuolaikinės mergaitės ir moterys, kurios važinėjja “Porsche”, moka jodinėti ant šluotos. Jos ne tik sugeba dirbti kompiuteriu ir naršyti internete, bet ir gali bendrauti su kosmosu.

Raganavimas – tai slaptų pojūčių išlaisvinimas ir pasąmonės patirties panaudojimas, nes visa tai glūdi giliai mumyse. Raganavimas – tai užsiėmimas mergaitėms ir moterims, kurios sutaria pačios su savimi, yra nepriklausomos, suvokia tavo jausmus ir sugeba jais naudotis. Jos pažįsta savo kūną, gerai jame jaučiasi, myli gyvenimą. Kiekviena iš mūsų turi tam tikrų magiškų galių.

Kiekviena iš mūsų gali apsiginti pavojingose situacijose, aplink save sudarydama teigiamos energijos apsaugini lanką. Magijos esmę sudaro gebėjimas įsiklausyti į savo vidini balsą, suprasti jo siunčiamus signalus ir jais pasitikėti. Mes galime mėgautis ramybe ir pasinerti į apmąstymus, galime su draugėmis triukšmingai švęsti vakarėliuose, mėgautis mylimojo ar kito mums svarbaus žmogaus artumu, o tai reiškia, kad galime gyventi taip, kaip norime.

Tokių galių turi ir turėjo visos moteriškos giminės būtybės, nesvarbu, kuriame pasaulio krašte jos gyventų. Jei tu esi viena iš tų optimistiškų mergaičių, kurios ieško savo šaknų, tai padaryk sau stebuklą, nes jis suteiks tau naujų jėgų ir sustiprins pasitikėjimą savimi. Leisk laisvai veikti savo fantazijai! Nekreipk dėmesio į jokius prietarus ir džiaukis, kad esi tokia, kokia esi.

Užsiėmimas magija ir burtais padės tau įsivaizduoti tavo pačios ateitį, suprasti savo gyvenimo tikslus. Ir visai nesvarbu, ar tau labiau patinka klausytis fėjų ar miško dvasių šnabždesio, ar tu, prieš ką nors darydama, pasižiūri į Menuilį. O gal tau labiau patinka linksmintis magiškuose vakarėliuose? O gal padedant burtams tu sugebėsi geriau pasiruošti kontroliniam darbui ar pasirinkti specialybę, “užkerėti” tau patinkantį berniuką… O gal tu sugebėsi sukurti savo pačios burtus, kurie tau tiks ir padės. Svarbiausia – atrask tavyje glūdinčią jėgą. Raganiškoji galia padarys tave protingesnę!

Raganiškos galios

Visiems įdomu, ar raganos iš tikrųjų sugeba burti. Ką gali išburti šiuolaikinės raganos? Ar jos iš tikrųjų turi magiškų galių? Kaip atrodo ragana? Ar kas nors iš mano pažįstamų yra ragana? Žodis “ragana” turi ir kitokią reikšmę. Jis reiškia stiprią moterį, tvirtai žengiančią gyvenimo keliu, suvokiančią viską, kas vyksta tarp Dangaus ir Žemės. Visos mergaitės ir moterys turi tokių galių, tik pirmiausia jas savyje turi atrasti ir įkvėpti joms gyvybę. Jei nori savyje pažadinti tokią jėgą, tai – pirmyn! Raganavimui nereikia kažko ypatingo, tereikia sugebėti susikoncentruoti. Ragana profesionalė Thea tvirtina, kad magija – tai žmogaus gebėjimas susilieti su kosmosu. Visi reiškiniai yra tarpusavyje susiję ir daro tam tikrą poveikį vieni kitiems. Dauguma praktikuojančių raganų teigia, kad jos gali matyti dalykus, kurių kiti nemato, kad jos gali išvysti ateitį. Kai kurios raganos teigia turinčios antgamtiškų galių ir prireikus galinčios paprašyti pagalbos iš ano pasaulio. Kadangi šių galių panaudojimas reikalauja didžiulės atsakomybės, tai profesionalios raganos ir burtininkės privalo gana ilgai mokytis. Dauguma raganų savo magišką jėgą pajunta vaikystėje, o vėliau tik mokosi ja naudotis.

Žodis “magija” kilęs iš persų kalbos žodžio “magi” ir reiškia šventiką, sugebantį gydyti. Kitose tautose magija, būrimais ir kitais panašiais dalykais užsiiminėjo išminčiai, žyniai arba šamanai. Kaip ir kodėl veikia magiškos jėgos, ar jos iš viso veikia – šią mįslę bandė įminti ištisos žmonijos kartos. Vienintelio teisingo atsakymo iki šiol nerasta, nes tikriausiai to ir neįmanoma padaryti. Jei mes viską suprastume, nebeliktų ir pačios magijos!!!

Tačiau visos tautos žinojo tam tikras magiškas vietas, kur net “netikintys” negalėdavo nepatikėti ar atsispirti magijos jėgai. Pavyzdžiui, Anglijoje tokia vieta yra Stonehenge. Čia beveik kiekvienas savo kūnu gali pajausti magiškųjų jėgų poveikį. Vokietijoje irgi yra tokių vietovių, pavyzdžiui, Brokeno kalnas Harco kalnyne. Panašią magišką jėgą gali spinduliuoti ir seni medžiai, kurių šaknys giliai žemėje, o šakos tiesiasi Į dangų.

Raganų verslo pradžia

Viduramžiais raganomis buvo vadinamos moterys, žinojusios daugybę naudingų dalyku: sveikatos ir meilės, apsisaugojimo ir vaisingumo, apsvaigimo ir erotikos receptų. Dauguma raganų ritualų atsirado iš senų religijų ir tikėjimų, kuriuos Krikščioniškoji bažnyčia vadino pagoniškais. Raganos patarimais ir būrimais galėdavo padėti moterims bet kokioje gyvenimo situacijoje. Todėl jos buvo vadinamos žiniuonėmis. Tai paprastai būdavo kaimo daktarės, vaistažolių rinkėjos, pribuvėjos, kurios stebėdavo gamtos reiškinius, duodavo naudingų patarimų. Joms rūpėjo visi moteriški klausimai ir problemos. Moteris buvo laikoma naujo gyvenimo kūrėja, o žiniuonės tapdavo jungiamąja grandimi tarp Žemės ir Dangaus, tarp žmonių ir dievų, tarp pabaigos ir begalybės.
Tačiau tai labai nepatiko vyrams, ir ypač Bažnyčios tarnams, nes sukaupusios žinių moterys įgydavo valdžią, kurios taip troško vyrai. Vienas iš Bažnyčios teoretikų – tėvas Augustinas (gyvenęs 354-430 m.) – teigė, kad egzistuoja dvi karalystės: Dievo karalystė, kur gyvena geri žmonės ir angelai, ir Velnio karalystė, kur glaudžiasi visi demonai ir raganos. Buvo manoma, kad raganos sudariusios sutartį su velniu, o tie, kurie jų nesmerkia, patys meldžiasi velniui. Šimtmečiais raganos, kaip senojo tikėjimo garbintojos, buvo persekiojamos, vadinamos eretikėmis, jos buvo kankinamos, žudomos. Milijonai moterų žuvo laužų liepsnose ar buvo nukankintos kitais būdais.

Tai buvo kova tarp tikėjimų ir religijų. Tačiau požiūris, kad viena religija yra geresnė už kitas, išliko iki šių dienų.

Visai neseniai vėl teko girdėti teiginį, kad katalikybė, kuri skatino ypatingai žiaurų raganų persekiojimą, yra vienintelis tikras tikėjimas pasaulyje. Tačiau vien tik prisiminę, kaip aršiai popiežius kovoja prieš kontraceptines priemones ir abortus, atsisako moteriai padėti nelaimės atveju bent jau patarimu, suvokiame, kad esame vis dar ne taip toli nuo viduramžių neapykantos ir priešiškumo moteriai. Neįtikėtiną nepakantumą moteriai rasime ir islamo religijoje.

Manoma, kad pirmosios raganos buvo Didžiosios Deivės garbintojos. Labiausiai žinomos deivės: Ištara/Venera/Afroditė, Hekatė ir Aradija iš Viduržemio jūros šalių bei jų seserys iš Šiaurės: Holą, Berchta ir Frėja. Šios Deivės buvo apdovanotos žemiškomis ir dangiškomis galiomis ir buvo tarpininkės tarp Žemės ir Dangaus.

Krikščionybėje, islame, budizme ir judėjų tikėjime Dievas yra tik vyriškosios giminės, o senosiose religijose Dangų dalijosi ir moteriškieji, ir vyriškieji dievai. Tačiau Deivės nebuvo pavaldinės, kai kuriose srityse jos buvo valdovės, turėjusios neribotą valdžią arba bent jau tokias pat galias kaip ir jų vyriškieji “kolegos”. Senosiose germanų ir keltų religijose vyras ir moteris buvo lygiateisiai, o moteris paprastai buvo dieviškosios jėgos įsikūnijimas.

Šiandieninėje Anglijoje galima sutikti nemažai moterų, kurios mano esančios raganos.

Keltų tradicijos ir tikėjimas Anglijoje gajus kaip niekur kitur Europoje, todėl nemažai žmonių teigia turį magiškų galių, mokantys gydyti valios jėga, sielos akimis sugebantys pamatyti kito žmogaus praeitį ir ateitį. Šiuos gebėjimus, burtažodžius ir gydomųjų žolių paslaptis moterys perduoda iš kartos j kartą. Tokios moterys save išdidžiai vadina “baltosiomis” raganomis. Jos paprastai priklauso pagoniškajai religijai, kuri, beje, yra kur kas senesnė už krikščionybę. Tikima, kad mirusiųjų sielos iš savo karalystės – Vasaros šalies – saugo gyvuosius, kad kiekvienas gyvūnas, medis, krūmas ar akmuo turi sielą.

Raganų pasaulyje knibžda gausybė įvairių dvasių, deivių ir dievu, pilna nesuprantamų ir neįrodomų dalykų. Tai pasaulis, kuriame viskam – gydymui, užbūrimui, meilei, mirčiai, šventei – yra skirtas tam tikras ritualas. Kai kuriose vietovėse raganos laikomos sielos gydytojomis, pagalbos į jas kreipiasi klinikos ir slaugos namai. Viena Anglijos ragana šį reiškinį paaiškina gana paprastai: “Daugelio mūsų problemų priežastys glūdi pasąmonėje. Pasąmonė yra kaip vaikas, kuris neklauso komandų, o reaguoja į simbolius, žvakes, smilkalus. Ritualai ir burtai stimuliuoja pasąmonę ir tokiu būdu palengvina gydymą” (žurnalas “Brigitte”, 1997, Nr. 7). Tai skamba tarp paprastai ir visai nebaisu, ar ne?

Turinys:

Burtai – ar tai tik prietarai? Visai ne! Raganos – jėga! / 7

Raganiškos galios / 9
Trumpas įvadas / 9
Raganų verslo pradžia / 11
Šalin rankas nuo juodosios magijos / 14
Kokius daiktus raganos ir bartininkės naudoja būrimams / 15
Burtų poveikis / 19
Tavo magiškosios galios / 21
Septynios raganų gyvenimo taisyklės / 23
Ritualų poveikis / 26
Raganiška vietelė / 28
Šviesa / 30
Smilkalai / 31
Stebuklingi mišiniai aromatinėms lempoms / 34
Raganų karoliai / 34
Augalų ir žolių paslaptingosios galios / 37
Magiški maudymosi ritualai / 43
Raganų mišiniai voniai / 46
Stebuklinga žolių ir daržovių galia / 52
Raganų receptai / 54
Stebuklingos žolės / 57
Stebuklingos žolės menstruacijų dienomis / 62
Raganų arbata gerai savijautai / 65

Astrologinis sveikas maistas / 69
Mityba ir zodiako ženklas / 69
Stichijos / 70
Maistas pagal zodiako ženklą / 74

Mėnulio magija / 79
Stebuklingas Mėnulio poveikis / 79
Mėnulio moteris / 81
Potvynis ir atoslūgis, pakilimas ir nuosmukis / 82
Tinkamiausias laikas burtams / 83
Mėnulio energija / 87
Tavo Mėnulio ženklas / 109
Raganų vakarėlis / 121
Patarimai, kaip surengti raganų vakarėlį / 124
Receptai raganų vakarėliui / 129

Meilės, laimės ir grožio burtai / 133
Magiškos žvaigždyną pranašystės / 133
Meilės burtai / 145
Laimės burtai – amuletai ir talismanai / 153
Magiška mergaičių galia / 156

Nori daugiau sužinoti apie raganas? / 159

Views All Time
Views All Time
7431
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!