MITAS 1

“Mano draugui tatuiruotę darė per tris kartus, sakė taip turi būti.”, Rimgaudas, 19 m.

Paradizė atsako: NE, taip NETURI BŪTI! Profesionalus meistras oficialiame salone padaro tatuiruotę per vieną kartą. Diletantai, mėgėjai, neturėdami specialios aparatūros, kokybiškų dažų, nesugeba vienu kartu padaryti kokybiškos tatuiruotės, todėl pas juos reikia vaikščioti keletą kartų. O tai nereikalingas odos traumavimas ir papildoma rizika užsikrėsti nešvariuose salonuose.

Todėl visada klauskite per kiek kartų bus padaryta tatuiruotė. Ir jeigu Jums atsako, kad tatuiruotė bus padaryta per keletą kartų, tai bėkite iš to salono. Vienintelė išimtis iš šios taisyklės yra didelių (pvz. ant visos nugaros) tatuiruočių darymas, nes tokią tatuiruotę fiziškai neįmanoma padaryti per vieną kartą ir jos darymas skaidomas į keletą kartų.

MITAS 2

“Aš ryškinu tatuiruotę kas 2 metus. Meistras man sakė, kad tai normalu.”, Rolandas, 23 m.

Paradizė atsako: NE, tai NENORMALU! Kokybiškai atlikta tatuiruotė laikosi visą jūsų gyvenimą, jos nereikia ryškinti nei po dviejų, nei po penkių, nei po dešimties metų. Esmė yra tame, kad originalūs tatuiravimo dažai yra labai brangūs, nes reikalauja didelių mokslinių ir technologinių tyrimų ir jų gamyba yra itin sudėtinga. Todėl meistrams, taupantiems kiekvieną centą (veikiantiems rūsiuose, kirpyklose, kiemuose, bendrabučiuose ir pan.), tai būtų prabanga. Jie naudoja pačius pigiausius dažus, todėl tatuiruotė išblunka per porą metų ir būtinai reikalauja paryškinimo.

Todėl atkreipkite visapusišką dėmesį į saloną, kuriame ruošiatės darytis tatuiruotę, nes jeigu šio salono lygis yra žemas, tai ir dažus meistras naudos pigiausius ir Jūsų tatuiruotė per porą metų išbluks.

MITAS 3

“Mano tatuiruotė atrodo daug paprasčiau negu atrodė piešinys ant popieriaus, bet meistras man sakė, kad taip gerai.” Eglė, 21 m.

Paradizė atsako: NE, taip NEGERAI! Tikras meistras padarys Jums piešinį “vienas prie vieno”. Tikras meistras turi turėti specialų savo darbų katalogą, kur yra du variantai: vienas – piešinys ant popieriaus, kitas – padarytos pagal tą piešinį tatuiruotės ant kūno nuotrauka. Jie turi būti vienodi. Nekvalifikuoti tatuiruotojai dėl patirties ir specialios aparatūros stokos nesugeba kokybiškai pavaizduoti piešinio ant jūsų kūno. Jie interpretuoja savaip, t.y. padaro apytikslią ir visada supaprastintą Jūsų pasirinkto piešinio kopiją ant jūsų kūno.

Todėl jeigu meistras neturi tokio specialaus katalogo, reiškia juo padarytos tatuiruotės ant kūno neatrodys kaip piešinis ant popieriaus.

MITAS 4

“Kai aš buvau viename salone, man buvo pasakyta, kad jie daro viską 100 proc. steriliai ir dezinfekuoja savo įrankius su spiritu. Atsieit to užtenka”, Nijolė, 18 m.

Paradizė atsako: NE, kategoriškai NEUŽTENKA! Užtikrinti šimtaprocentinį sterilumą – yra labai sudėtingas, brangus ir atsakingas uždavinys. Visų pirma salonas, į kurį jūs kreipiatės turi atitikti tam tikrus reikalavimus, visų antra, tatuiravimo procedūra irgi turi atitikti nustatytus reikalavimus. Šiuos ir kitus reikalavimus nustato skirtingos Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos įgaliotos institucijos. Jums derėtų atkreipti dėmesį į šiuos veiksnius:

1. patalpa, kurioje daroma tatuiruotė turi būti visiškai atskirta nuo visų kitų patalpų (ne užuolaidėlėmis ar kartoninėmis sienomis). Toje patalpoje, kur žmonės sėdi su viršutiniais drabužiais ir varto katalogus, tatuiruotės negali būti atliekamos, nes tai yra grubus sanitarinių normų pažeidimas;

2. procedūros metu šioje patalpoje gali būti tik meistras ir klientas (jokie kiti pašaliniai asmenys negali būti įleidžiami);

3. patalpa turi būti gerai apšviesta (beveik kaip chirurginiame kabinete);

4. procedūros darymo metu meistras privalo mūvėti vienkartines pirštines;

5. atlikus procedūrą, meistras turi jūsų akivaizdoje panaikinti viską (adatas, dažus, gaubtelius ir pan.), kas kontaktavo su Jūsų krauju, uždengti jūsų tatuiruotę specialiu, būtinai steriliu pleistru;

6. po procedūros jums turi būti kruopščiai paaiškinta priežiūra ir suteikta rašytinė instrukcija.

Todėl įrankių dezinfekavimas spiritu nėra pakankamas pagrindas užtikrinti sveikatos saugumą. Būtinai atkreipkite dėmesį į visus išvardintus veiksnius.

MITAS 5

“Prestižiniuose salonuose tatuiruotės kainuoja brangiau, o kokybė ta pati, kai ir kituose salonuose, ar tai tiesa?”, Algimantė, 22 m
Paradizė atsako: NE, žinoma NETIESA! Kaip jau buvo minėta (žr.mitą 4) procedūros sterilumo užtikrinimas, kokybiškos tatuiruotės atlikimas reikalauja labai didelių investicijų, nes originali įranga ir dažai, specialūs medicininiai aparatai (autoklavai, ultrasonikai, sterilizatoriai ir pan.) kainuoja labai brangiai ir jeigu “darytojas” sugeba įsikurti tik kažkokiame rūsyje, arba bendrabutyje, arba kirpykloje, arba kieme, arba mikrorajone, arba kitoje niekam nežinomoje vietoje, tai visos minėtos įrangos pirkimas jam bus neišsipildanti svajonė.
Todėl darantis tatuiruotę salonuose, įsikurtuosiuose prestižinėse vietose, Jūs turėsite daug kokybiškesnę tatuiruotę, nes jeigu tatuiruočių „darytojas“ nesugeba išleisti pakankamai lėšų, kad įsikurti prestižinėje vietoje, tai jis tuo labiau nesugebės užtikrinti nei tatuiruotės kokybės, nei Jūsų sveikatos saugumo. O juk kalba eina apie jūsų sveikatą ir dalyką, kurį turėsite visą gyvenimą.

MITAS 6

“Būdamas viename salone, aš radau labai nedaug piešinių. Kai aš paklausiau kur man dar paieškoti, meistras man pasiūlė nupiešti bet kokį piešinį ir sakė, kad tikri meistrai piešia patys, ar tai tiesa?”, Paulius, 20 m

Paradizė atsako: NE, deja tai NETIESA! Kaip tik atvirkščiai, jeigu tatuiruotojas turi laiko jums kažką piešti, reiškia jis neturi darbo, o jeigu jis neturi darbo, reiškia jis neturi klientų, o jeigu jis neturi klientų, reiškia jis daro tatuiruotę blogai ir nekokybiškai.

Iš tikrųjų egzistuoja didžiulė tatuiruočių piešinių gamybos industrija. Solidus salonas visada turi specialius katalogus su įvairiausiais piešiniais, sukurtais profesionalų. Šių piešinių skaičius paprastai siekia keliasdešimt tūkstančių. Ten turi būti piešiniai iš bet kokių temų, bet kurio stiliaus. Solidus salonas privalo turėti specialią aparatūrą ir specialiai apmokytą personalą, kuris sugeba tuos piešinius bet kaip transformuoti pagal kliento pageidavimus (didinti, mažinti, keisti formą, spalvas, suderinti su kitais piešiniais ir pan.).

Paprastai tatuiruočių “darytojai” neturi tokių katalogų ir aparatūros (nes tai yra labai brangu), bet užtat jie turi labai daug laisvo laiko dėl klientų stokos, todėl jiems tenka piešti patiems. Bet toks jų piešimas yra visada mėgėjiškas. Paprastai jie išmoksta gerai piešti tik keletą piešinių, kuriuos ir siūlo visiems norintiems.

Todėl meistro pasiruošimas nupiešti Jums piešinį rodo ne jo meistriškumą, o klientų neturėjimą, o kaip priežastį – blogą darbą. Vienintelė išimtis iš šios taisyklės yra kai klientas pageidauja didelės (pvz. ant visos nugaros) tatuiruotės. Tokiu atveju meistras aptaria su klientu kompoziciją, padaro eskizus, paruošią piešinį pats. Bet taip daroma tik didelių tatuiruočių atveju, paprastai parodoms.

Views All Time
Views All Time
16353
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!