SETI: Radijo paieška 4 dalis

„Pastačius ausis”

Dažniai apie 1420 Mhz yra ypatingai įdomūs, dėl savo artumo „vandens duobei”. Be to, kadangi ši spektro dalis labai svarbi radijo astronomijai, tarptautiniais susitarimais niekam neleidžiama transliuoti dažniais tarp 1420 Mhz ir 1427 Mhz. Dėl šio draudimo, čia yra ypatingai ramu. Pažiūrėkime ką tai reiškia.

Ko tiksliai męs ieškome? Kaip minėta anksčiau, pats efektyviausias būdas nežemiškai civilizacijai būti pastebėtai yra sukoncentruoti visą radijo signalo stiprumą į siaurą dažnį. Jei jūsų imtuvas „nestabilus” ir gali priimti tik plačių diapazonų bangas, siauras signalas bus užgožtas visų aplinkui esančių signalų, net jei jis yra labai stiprus.

Straipsniai 1 reklama

Įsivaizduokite žmogų su garsiu švilpuku stovinčiu didelėje, triukšmingoje minioje. Švilpukas turi labai specifinį garsą ar toną. Jei jūs naudotumėtės savo ausimis, kurios gaudo garsus plačiame diapazone, minios garsai užgožtu švilpimą. Iš kitos pusės kas jei jūsų ausys būtų nustatytos priimti tik švilpuko tono garsus? Didžioji dalis minios triukšmo taip ir liktu neišgirsta, nes jos garsai nepakliūną į švilpuko dažnį, kuriam jūs esate nusistatęs. Bet švilpukas skambėtu garsiai ir aiškiai. Tuo pačiu metodu SETI@home klausosi gaudybę tiksliai nustatytų dažnių kuris išsiskiria iš aplinkinio triukšmo.Su jūsų pagalba, SETI@home atlieka pačią detaliausią ir tiksliausią paiešką. kokia kada nors tik buvo atliekama. Jūsų kompiuteris „klausysis” dangaus signalų kurių plotis tik 0.07 Hz.

Ron Hipschman pasakojimas

Views All Time
Views All Time
2376
Views Today
Views Today
1
Tags:,

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

+ 16 = 25