Šis bei tas apie bučinius
Psichologų teigimu, bučinio istorija siejama su motiniškumo instinkto pasireiškimu. Manoma, kad bučinys atsirado tuomet, kai paukščiai pradėjo maitinti paukščiukus, o mėgdžiojant jų susilietimą snapeliais gimė bučinys.
… papuasams kelia juoką
Papuasams besibučiuojantys žmonės sukelia isteriško juoko priepuolius. Ir tai nenuostabu, nes jie kitaip reiškia savo meilę – jiems bučinys atstoja utėlių knebinėjimą. Balio saloje žmonės nesibučiuoja, o tik švelniai susiliečia žandais. Taityje – šoka ir trinasi nosimis. Eskimams mieliau glaustis žandais ir lyžtelėti vienas kitą liežuviu. Daugelyje Afrikos genčių bučinys nepriimtinas dėl to, kad jis užteršia sielą, kurią vėliau žmogus gali ir prarasti.
…pakeičia kremą?
Aistringai bučiuojantis, dirba 29 veido raumenų grupės, oda išsilygina, tampa stangresnė, joje geriau cirkuliuoja kraujas. Keli aistringi bučiniai puikiai atstoja veido kaukę ar kremą. Tai puiki priemonė, suteikianti ne tik džiaugsmą, malonumą, bet ir mažinanti senėjimo procesą.
…galima numesti svorio?
Ilgai bučiuojantis žmogus gali numesti svorio, nes kiekvienas aistringas bučinys sudegina apie 12 kalorijų. Juk lieknėti galima deginant kalorijas po truputį. Mokslininkai paskaičiavo, jog per dieną bučiuojant tris kartus po 20 sekundžių, per metus galima numesti net kilogramą.
… nuskausmina?
Bučiuojantis, be džiaugsmo hormonų, išsiskiria endorfinai, kurie mažina skausmo pojūtį. Tad kuo aistringesnis bučinys, tuo daugiau endorfinų. Ne veltui viduramžiais vyravo nuomonė, kad moteriai pabučiavus vyro galvą, skausmas pranyksta. Vieno aistringo bučinio metu į organizmą išsiskiria minimaliai morfijaus dozei prilygstantis raminamųjų hormonų kiekis.
Pusiau juokais, pusiau rimtai
- Žmogus per visą savo gyvenimą vidutiniškai bučiuojasi apie dvi savaites gryno laiko.
- Net 65 proc. besibučiuojančių galvą pakreipia į dešinę pusę – sakoma, kad įprotis pakreipti galvą susiformuoja dar būnant motinos įsčiose.
- Tikras aistringas bučinys sukelia smegenyse tokias pat chemines reakcijas, kaip ir šuolis parašiutu ar šaudymas.
- Ilgas bučinys veikia geriau, nei kramtomoji guma: normalizuoja rūgščių pusiausvyrą burnos ertmėje, todėl pasibučiavę po valgio, galite sumažinate ėduonies atsiradimo riziką.
- Tyrimų rezultatai rodo, kad vyrai, kurie prieš išeidami į darbą pasibučiuoja su žmona, uždirba žymiai daugiau, nei tie, kurie to nedaro.