Bučinio biografija II
Kaip ten nebūtų, bučinys – žmonijos bendraamžis. Jau pirmykščiai žmonės juo išreikšdavo ne vien seksualinį potraukį, bet ir įvairius kitus jausmus.
Mažai kas žino, jog bučinio debiutas kine įvyko 1896 m. Amerikoje. Rodomas filmas pasakojo apie jaudinančiai tyrus dviejų pagyvenusių žmonių santykius, kurie po ilgų kalbų ir pasivaikščiojimų filmo pabaigoje išdrįso pasibučiuoti. Šalį, dar nežinojusią “seksualinės revoliucijos”, ištiko šokas. Buvo organizuota net “Kovos prieš bučinius lyga”, o keliose valstijose mėginta juos visai uždrausti.
XX a. pradžioje Virdžinijos valstijoje buvo priimtas įstatymas, kuriame buvo sakoma: “Atsižvelgiant į tai, kad medikai pripažino bučinius kaip užkrečiamų ligų plitimo šaltinį ir kad draudimas bučiuotis turėtų sumažinti sergamumą tokiomis ligomis kaip džiova, difterija ir pan., Vyriausioji Virdžinijos valdyba nutaria: “Draudžiama bučiuoti bet kurį žmogų tiems, kurie neturi šeimos gydytojo pažymos, jog neserga jokia užkrečiama liga… Už šio nutarimo pažeidimą skiriama bauda nuo 1 iki 5 dolerių”.
Dabar tas švelnus lūpų prisilietimas (tiesa, virtęs kandžiojimusi) – tai nekalčiausias iš viso to, ką aktoriai krečia ekrane.
Medikai tvirtina, jog aistringas bučinys organizme sukelia teigiamą stresą ir veikia daug efektyviau už bet kokį narkotiką. Jo metu pagerėja medžiagų apykaita, sustiprėja žmogaus imunitetas, 60 įkvėpimų per minutę vietoj įprastų 20 labai naudingi plaučių ventiliacijai. Trijų minučių bučinys sudegina 12 kalorijų. Bučiuojantis dirba 35 veido raumenys, masažuodami ir išlygina odą. Bučiuodamiesi mes perduodame vienas kitam ir daug gerų dalykų: 9 mg vandens, 0,7 mg riebalų, 0,45 mg druskų ir apie 250 rūšių bakterijų, reikalingų normaliam virškinimui. Tyrimai parodė, kad tie, kurie dažnai ir su malonumu bučiuojasi, vidutiniškai gyvena aštuoneriais metais ilgiau už bučinių priešininkus.
Egzistuoja netgi šiokia tokia bučinių statistika. Pavyzdžiui, ilgiausias bučinys ekrane priklauso buvusio Amerikos prezidento Ronaldo Reigano pirmajai žmonai Džein Vaimen, kuri šiam mielam užsiėmimui skyrė net 185 sekundes ir pelnytai buvo pripažinta “bučinio karaliene”. Gyvenime pats ilgiausias bučinys,jo nenutraukus, (užregistruotas Gineso knygoje) truko net 29 valandas 37 minutes. Bučiavosi amerikiečiai sutuoktiniai Grizoldai iš Mičigano. Ilgiausias bučinys su pertraukėlėmis priklauso amerikiečiams Edliui Levenui ir Delfinai Kra. Jie 1985 m. bučiavosi 17 dienų, 10 valandų ir 30 minučių.. Nugalėtojai pateko į ligoninę dėl organizmo išsekimo. Išėjus iš ligoninės, jų keliai išsiskyrė, ir daugiau pora niekuomet nesusitiko. Tačiau bučiavimosi rekordas priklauso brazilų porelei, kurie 1964 m. sukėlė didelį sangrūdį kelyje: apsikabinę savo automobilyje jie, dėja, neatskiriamai susikabino dantų protezais…
“Priimk milijoną bučinių… Atvažiuok, atvažiuok greitai…” – tai paskutiniai žodžiai laiško, kurį 1796 m., būdamas Italijoje, parašė savo žmonai Džozefinai Napoleonas. Šį laišką vienas antikvaras iš Vienos įsigijo už 100 tūkstančių svarų sterlingų.
Rekordai, pasirodo siekiami ne tik kokybėje, bet ir kiekybėje. Kažkoks Džonatanas Hukas per 8 valandas įsigudrino pakštelėti 4106 merginas, o viena “saldi porelė” per 2 valandas pasibučiavo net 20009 kartus!
1884 m. Krokuvoje mirė ponas Dzevulskis, santuokoje išgyvenęs per 20 metų. Po vyriškio mirties rastame jo dienoraštyje buvo visa garbaus pono bučinių su žmona statistika. Per pirmuosius santuokos metus jis pabučiavo žmoną 36500 kartų: vidutiniškai po 100 kartų per dieną. Antrais metais bučinių skaičius sumažėjo – vidutiniškai po 50 bučinių kasdien. Trečiais metais- vidutiniškai po 10 bučinių. Po penkerių metų Dzevulskis bučiavo žmoną tik po 2 kartus per dieną – ryte ir vakare. Po 10 metų pora bučiuodavosi tik per šventes, o po 15 m. išnyko ir reti pasibučiavimai.
Pirmasis bučinių aukcionas buvo surengtas 1913 m. Slemo mieste (JAV). Kaina už bučinį – doleris. Prie miesto teatro aktorių išsirikiavo po eilę bučinių ištroškusių vyriškių. Daugelis iš jų, pasibučiavę vieną kartą, vėl stodavo į eilės galą. Buvo surinkta 20 tūkstančių dolerių.
Kairo aerodrome muitinės darbuotojai atkreipė dėmesį į du ilgai besibučiuojančius žmones. Pasirodė, taip kontrabandininkai perdavinėjo briliantus.
“Jūs tikriausiai nemokate bučiuotis. Kreipkitės į mus, ir per keturias savaites jūs tapsite nepralenkiamu specialistu šioje srityje”. – skelbia daug žadantis reklaminiai plakatai JAV. Bostone atidaryta speciali mokykla, kuri per trumpą laiką išmoko “pabučiavimo meistriškumo”. Nors už mokslą reikia brangiai mokėti, vis dėlto į mokyklą susirenka apie 1200 “studentų”. Baigę kursą “studentai” atlieka 7 dienų praktiką.
2003 m. Filipinų gyventojai Šv. Valentino dieną pasiekė naują pasaulio bučiavimosi maratono rekordą. Šalies sostinės Manilos centre 5122 poros fantastiškų fejerverkų šviesoje 10 sekundžių susijungė bučiniui vienu metu.