Bučiniai naudingi sveikatai
Bučinius apdainuoja poetai, išaukština rašytojai, vaizduoja dailininkai. Skirtingais laikotarpiais bučiniai buvo traktuojami skirtingai, tačiau bučinys – dviejų susijungimo akimirka – turi begalę reikšmių, tad šį fenomeną jau daugelį metų tyrinėja psichologai ir net medikai. Pastarieji, atlikę tyrimus, pateikė išvadas, jog bučiniai gali būti itin naudingi sveikatai.
Bučinai balina dantis geriau nei bet kokia balinamoji dantų pasta ir tai ne pokštas. Bučiuojantis burnoje išsiskiria daugiau seilių, kurios nuplauna nuo dantų bakterijas.
Bučinai – puiki mankšta veido raumenims. Jei draugiškai pabučiuojate ką į lūpas, dirba tik du veido raumenys, tačiau jei bučiuojatės prancūzišku bučiniu, dirba visi veido raumenys.
Bučiniai gali padėti atsikratyti svorio. Per vieną aistringo bučinio minutę sudeginate 23 kcal. Žinoma, gal dėl to nevertėtų atsisakyti abonemento į sporto klubą, bet bučiuotis taip pat nepakenks.
Bučiniai padeda atsipalaiduoti ir pamiršti stresą. Jie nukreipia mintis ir leidžia pamedituoti.
Bučiniai skatina imunitetą. Bučiuojantis apsikeičiama mažomis dozėmis bakterijomis, tad organizmas gali įgyti imunitetą tam tikroms ligoms.
Tačiau kodėl, jei bučiniai tokie naudingi sveikatai, 1439 metais Anglijoje buvo uždrausta bučiuotis? Apsikeisdami bakterijomis žmonės ir patys gali susirgti. Taip pat žmonėms, kuriems pasireiškia alergija nuo riešutų, reikėtų įsitikinti, ar prieš bučinį partneris nesuvalgė riešuto. Yra buvę atvejų, kai toks bučinys tapo mirtinas.
Vidutiniškai bučiuodamiesi žmonės per gyvenimą praleidžia dvi savaites.
Po atliktų tyrimų paaiškėjo, kad tie vyrai, kurie išeidami iš namų ryte pabučiuoja savo žmoną, gyvena penkeriais metais ilgiau už tuos, kurie išeidami iš namų nepasibučiuoja.
Daugiausiai bučinių viename filme galima pamatyti 1927-ųjų metų filme „Don Žuanas”. Džonas Berymoras aktores apdovanoja 127 bučiniais.