Kompanijos, kurios gamina motinos pieno pakaitalus, buteliukus ar žindukus, gerai žino, kad kūdikiai miršta, jei jie yra nesaugiai maitinami iš buteliuko. Nepaisant to, kompanijos toliau kraunasi turtus skatindamos motinas ir sveikatos apsaugos sistemos darbuotojus vartoti jų pieno mišinėlius ir įrangą. Kitiems belieka skaičiuoti viso to kainą.

Kaip maitinimas iš buteliuko žudo vaikus ?

Motinos pieno pakaitalai – sausi milteliai užpilami vandeniu – gali būti nesaugus maitinimo būdas jau vien todėl, kad netinkamomis sąlygomis dažnai neįmanoma palaikyti buteliukų ir žindukų sterilumo. Maitinimas iš buteliuko tokiomis sąlygomis gali sąlygoti pagrindinę vaikų mirties priežastį visame pasaulyje – viduriavimą, kurį sukelia infekcijos.

Motinos pieno pakaitalai yra labai brangūs, dažnai šeimos jiems išleidžia daugiau nei pusę savo pajamų. Tai reiškia, kad maitinimas iš buteliuko sąlygoja visos šeimos blogesnę mitybą. Dar daugiau – neturtingos motinos, stengdamosi, kad mišinėlio užtektų ilgesniam laikui, paruošia mažesnės koncentracijos maistą, dėl ko kūdikis gali negauti viso jo gyvybei palaikyti būtino maisto.

Viduriavimo, išsekimo ir netinkamos mitybos kombinacija, sąlygota nesaugaus maitinimo iš buteliuko turi pavadinimą – Buteliuko vaikų liga.

Žindymas sumažina riziką susirgti įvairiomis ligomis visose šalyse. Netgi Jungtinėje Karalystėje buteliuku maitinamas kūdikis turi dešimt kartų didesnę tikimybę susirgti virškinimo ligomis nei žindomas kūdikis.

Parengta pagal IBFAN medžiagą, 1989

Views All Time
Views All Time
3659
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!