* 1994-ieji. Kameron yra trečioje vietoje pačių seksualiausių pasaulio moterų sąraše.
* 1995-ieji. Pagal žurnalo “Empire” reitingus Kameron Dias skiriama tryliktoji vieta pirmajame pasaulio kino sekso dievaičių šimtuke.
* 1996-ieji. Konkurse “Show West” Kameron suteikiamas “Ateities moters – žvaigždės” titulas.
* 1998-ieji. Žurnalas “People” įrašo Kameron į pačių gražiausių pasaulio žmonių penkiasdešimtuką.
* Paskutinis jos filmas “Meilutė” su didžiuliu pasisekimu buvo rodomas viso pasaulio kino ekranuose. Artimiausiu metu pasirodys nauji kitai” “Niujorko gangsteriai” bei “Čarlio angelai-2”.

“Kauke”, aš tave pažįstu?

Holivude iki šiol sklando gandai apie tai, kaip Kameron Dias gavo pagrindinį vaidmenį filme “Kaukė”. Dias, atradusi ant savo komercijos agento Robino Levio stalo scenarijų ir permetusi akimis keletą puslapių, sušuko: “Aš galėčiau tai padaryti!” Levis paklausė: “Ar tu tikrai pasirengusi didžiajam ekranui?”, nes tuo metu jo klientė tebuvo tik reklaminių klipų herojė. “Kad ir dabar!” – linksmai mestelėjo būsimoji žvaigždė, neteikdama reikšmės rimtai klausimo intonacijai.

Per pirmąją perklausą studijoje, kurią organizavo Robinas Levis, Kameron sėkmingai… pramiegojo. “Aš apskritai manau, kad visos tos perklausos – tik pokštas! – teištarė ji. Tačiau vėliau susiklostę įvykiai buvo toli gražu į pokštus nepanašūs. Per atrankos konkursą dėl pervargimo ir jaudinimosi, jau įveikusi daugybę konkurenčių, Kameron įsitaisė skrandžio opą. Tačiau kino debiutantė tapo pilnateise Džimio Kerio ir jo žavaus šunelio partnere.

Kameron gyveno pagal principą: “Natūralumas ir dar kartą natūralumas!” Tačiau filmavimuisi “Kaukėje” jai teko pasididinti biustą. “Pirmą ir paskutinį kartą gyvenime aš užsitempiu liemenėlę su krūtis iškeliančiais įdėklais už 36 dolerius, kad galėčiau suvaidinti tą triušienę Džesiką! (Jei matėte filmą “Kas pakišo triušį Rodžerį?”, turėtumėte prisiminti superseksualią multiplikacinių filmų gražuolę, su kuria Kameron ir palygino savo išvaizdą.)

Kai jos herojė pasirodė ekranuose žaismingai krestelėdama plaukais (ir kitomis kūno dalimis), didžioji dalis žiūrovų buvo pasirengusi patvirtinti, jog ši aktorė jau buvo gimusi su prabangiu makiažu, nuo vystyklų vilkėjo aptemptas vakarines sukneles, o pirmuosius vaikiškus žingsnius ji žengė su aukštakulniais…

Iš tikrųjų 1972 metais rugpjūčio 30 dieną Dias šeimyna, gyvenusi San Diege (Kalifornijos valstijoje), tikėjosi berniuko. Po dukters gimimo apgautas tėvas, pagal kilmę kubietis, apdovanojo dukrą ne tik lotyniška pavarde, bet ir iš anksto kruopščiai pasirinktu vyrišku vardu Kameron, kuris paprastai tariamas dar tvirčiau – Kamerun.

Angliškos – vokiškos – amerikietiškos kilmės motina apdovanojo mažylę žydromis akimis ir ryškiais bruožais. O truputis ispaniško bei indėniško kraujo netruko atsispindėti charakterio bruožuose. Kameron, kitaip nei visos bendraamžės, buvo berniūkščiu, vilkinčiu sijoną. Anglų kalba toks tipas vadinamas “tomgirl”.

“Aš viską pradėjau daryti labai anksti!”

Mokykloje Kameron rykštė buvo jos liesumas. Visi šaipėsi iš jos patologinio svorio deficito: “Tvigi (“džiūsnelė” – 70-ųjų modelis), Skeletoras (niekdarys iš multiplikacinio serialo) arba tiesiog Kaulai.

Tačiau sulaukus šešiolikos paaiškėjo, kad esminis Dias trūkumas virto pagrindiniu pranašumu. “Ji – tikras modelis! – pavydžiai apibūdindavo ją draugės. – Aukšta, įdegusi ir plona kaip geležinkelio bėgis!”

Optimalūs vadinamosios pakabos duomenys (82-58-79) atrodo dar įspūdingesni, nes Kameron nei tuo metu, nei dabar nesilaiko jokių dietų ir valgo viską iš eilės. Dievina makaronus ir keptus viščiukus. Į klausimus apie grakščios figūros paslaptis ji atsako, jog pagrindinė priežastis – greita medžiagų apykaita, o geriausias sportas yra seksas. Moteriškam grakštumui išsaugoti pati tinkamiausia priemonė – vyras.

Viename iš Holivudo vakarėlių šešiolikmetė gražuolė susipažino su fotografu Džefu Djunu. Po to sekė kontraktas su agentūra “Elite”. Savarankiškas gyvenimas klostėsi sunkiai ir nepraėjo be pasekmių. Bohemiškas modelio gyvenimas išryškino aistrą alkoholiui. Berods, tuo pačiu metu susiformavo ir gana lengvabūdiškas požiūris į narkotikus: “Aš bijau heroino, o LSD manęs negąsdina”.

Gerai, kad nei ugninis vanduo, nei linksmoji žolytė neturėjo pasekmių Dias karjerai. Tai patvirtino ir pati: “Nėra problemų, su kuriomis negalėčiau susitvarkyti pati”.

Daugelis tvirtina, jog aktorė geria kaip tikras bocmanas – jos gėrimų meniu prasideda alumi ir baigiasi tekila (negali pakęsti tik mineralinio vandens). Kameron alkoholis tėra sukurto įvaizdžio dalis.

Įtemptą amerikietiškųjų kalnelių darbo pobūdį aktorė puikiai sugeba suderinti su nenuobodžiu asmeniniu gyvenimu. Pasak jos, pirmoji meilė aplankė ją septynerių, tačiau po rimto pokalbio su mama meilės reikalus teko atidėti vėlesniam laikui. Audringas romanas su nežinomu rokeriu ir pirmoji intymi penkiolikmetės patirtis vėl buvo aptariama šeimos ratelyje. Sulaukusi septyniolikos Kameron šeimyninį gyvenimą (neįteisintą popieriuje) pradėjo su prodiuseriu ir agentu Kariasu de la Tore, kuris truko net penkerius metus.

Filmuojant kino juostą “Jausmai Minesotai” Dias užmezgė romaną su aktoriumi Vincentu de Onofrio. Tuo metu susipažino ir su Metu Dilanu, kuris jos artimu draugu tapo jau po metų. Net dvejus metus abu ryžtingai suko vedybų link, tačiau staiga Metas ją paliko. Išgyvenimus numalšinusi trumpalaikiu romanu su režisieriumi Oliveriu Stounu, paskutiniuoju oficialiu savo palydovu Kameron pasirinko aktorių Džaretą Leto, vaidinusį Stouno filme “Plonytė raudona linija”.

Ekspressvajonės

Tačiau visa tai netrukdo Dias tobulėti ir kopti karjeros laiptais. Teatro agentas ir vadybininkas Rinas Jorkas pasakoja, jog Kameron pati renkasi scenarijų ir būtinai lanko bendras perklausas, nors dabar jos visai nereikalingos. Pati aktorė teigia, jog norinti tekstą skaityti kartu su režisieriumi ir kitais aktoriais. “Aš noriu įsitikinti, jog vaidmenį gavau sąžiningai ir tai įrodyti sau pačiai.”

1988-aisiais išsipildo aktorės ekspressvajonė – ji gauna pagrindinį vaidmenį brolių Piterio ir Bobo Farelio filme “Pakvaišę dėl Merės”. Specifinės komedijos “Bukas ir bukesnis” autoriai išliko ištikimi savajam atvirai vulgariam stiliui ir šiame filme. Vieni pavadino filmą šizoidiniu, kiti paskelbė geriausia metų komedija.

Neginčytina tik viena – solidi finansinė šio filmo sėkmė atvedė Kameron prie ribos, už kurios tvirtas ryžtas siekti šlovės virsta staigiu naujos kino žvaigždės iškilimu.

“Čarlio angelai” – taip vadinosi populiarus 70-ųjų teleserialas apie tris slaptąsias superagentes, vykdžiusias pavojingas savo paslaptingojo šefo Čarlio užduotis. 90-ųjų pabaigoje buvo nutarta reanimuoti šias amazones didžiajame ekrane. Projekto prodiusere tapti pasisiūlė Rudoji Holivudo Bestija – aktorė Driu Berimor, pasitvirtinusi vienam iš pagrindinių vaidmenų. Rytietiško tipo brunetę suvaidino Liusi Liu, o pačios aukščiausios ir seksualiausios blondinės vaidmuo atiteko Kameron Dias.

Ant angelų sparnų

Kuriant filmą, spaudoje nuolat šmėsčiojo antys apie žiaurius pagrindinių vaidmenų atlikėjų tarpusavio konfliktus filmavimo aikštelėje. Merginos primygtinai neigė tokius gandus ir prieš žurnalistų kameras demonstravo seserišką meilę.

Trileris “Čarlio angelai” Kameron Dias tapo vienu iš sėkmingiausių ir pelningiausių projektų.
Beje, apie praeitį. Jeigu anksčiau žurnalistai žavėjosi aktorės kuklumu, santūrumu bei nuoširdumu, tai paskutiniu metu spaudoje vis dažniau pasirodo žinutės, skelbiančios apie Kameron Dias įžūlumą ir itin įmantrius reikalavimus su ja dirbantiems režisieriams. Ar visa tai tiesa, ar tik gandai? O gal tai tik įprastas skandalingas bet kurios žvaigždės gyvenimą lydintis šleifas. Kas žino?..

Views All Time
Views All Time
3606
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!