Ekskursija po įspūdingas apylinkės vietas: Verpeto kalną, Valiulio akmenį, Šventąją girią, Priesaikos pušį.

Verpeto kalnas – tai vienas įspūdingiausių Lietuvos kalnų!

Jis turi keliatą vardų: Nusiraminimo kalnas, Tado Blindos kalnas, Vastapų kalnas.

Tai aukščiausia apylinkės vieta, nuo kurios atsiveria nuostabūs Aukštaitijos kraštovaizdžiai. Jis apipintas legendomis, turintis ypatingą energetiką, svarbi senovės tikėjimų apeigų ir amžino poilsio vieta. Aukštai ant jo šlaitų veržiasi trys šaltiniai, nuo jo matosi iki 18 km atstumu. Tai svarbi vidinio nusiraminimo vieta sudėtingais žmogaus gyvenimo periodais. Prieš priimant lemtingus sprendimus, puiki poilsio vieta, mėgstama ir pastoviai lankoma.

Tai metinių kalendorinių ir apeiginių švenčių vieta.

Iki šio kalno tik 2 km.

Valiulio akmuo (žynio, aiškeregystės akmuo).

Tai Senojo Baltų tikėjimo apeiginis žynių akmuo su paslaptingais ženklais. Spėjamas ženklų atsiradimo laikas – prieš 900 metų. Tai alkavietė su aplink buvusia Šventąja Giria, dar išlikusiais kelių šimtų metų senumo ąžuolais, kitais akmenimis, didžiuliu šaltiniu (1ha) ant aukšto kalno. Jis turi keletą legendų. Visais laikais Valstybės saugomas paminklas.

Tai paslaptinga ir galinga energetinė vieta. Šioje vietoje net augmenija yra ypatinga – medžiai nepaprastai tiesūs ir aukšti. Daugelis medžių nudeginti perkūno. Šaltinis ant kalno, ypatingi pojūčiai, savotiška savijauta, nuojautos ir vidiniai išgyvenimai rodo ęsant šią vietovę YPATINGA. Gal tai labai stipraus ŽEMĖS ir KOSMOSO ryšio vieta, dėl žemės plutos tektoninio lūžio ir galingų požeminio vandens srautų. Gal būt ši vieta sustiprina pojūčius, aštrina minčių tikslumą, intuiciją, atveria aiškeriagystės akimirkas.

Šalia jo yra Svobiškėlio piliakalnis, buvusi žynių ir vaidylų gyvenama vieta ir Glasmyno ežeras.

Iki šio akmens tik 1,5 km.

Didžioji pušis (Susitikimų, Priesaikos, Tado Blindos pušis)

Tai apie 200 metų turinti pušis taip pat apipinta legendomis ir prietarais. Esą ją apglėbus, prigludus, užmezgus su ja ryšį, karšti ir nuoširdūs norai, priesaikos išsipildys. Esą čia Tadas Blinda davęs santuokos priesaiką. Visi svieto lygintojai irgi davę priesaiką prie jos.
Iki pušies tik 0,3 km.

Ekskursijos trukmė 4-6 val.

Tel. 8 682 36775

Views All Time
Views All Time
4755
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!