Visiems įsiminė spalvingi filmo personažai, o vis kartojamos herojų frazės tapo sparnuotais posakiais. Tadas Blinda – vienas populiariausių visų laikų personažų. Nuotykių ieškotojai ir kovotojai už teisybę patrauklūs savo drąsa išmintimi, originalumu. Tokiais norima būti, jais žavimasi, jų siekiama. Beje, ir kitos tautos turi tokių herojų – Robinas Hudas, Zoro ir pan.

TADO BLINDOS tema buvo, yra ir bus visada aktuali. Šiame kūrinyje minimi įvykiai ir asmenys yra autentiški. Veiksmas vyko pamario krašte – Žemaitijoje. Kiekvienas amžius turi sąvąjį Tadą Blindą. Tad nauja forma grįžti prie šio kūrinio temų yra labai prasminga.

Miuziklo VELNIO NUOTAKA (renginio organizatorius Vš.Į. “Tikra produkcija”) sėkmė parodė, kokios formos pastatymai gali labiausiai sudominti žiūrovus.

Miuziklo TADAS BLINDA pastatymas bus galingas. Su didele jėga pasirodys dainininkai, aktoriai, choras, muzikantai, šokėjai. Kuriamos įspūdingos dekoracijos. Rengiamasi ypatingam garso, šviesos ir netradicinės technikos panaudojimui miuzikle, kaskadininkų triukams, scenoms, kuriose dalyvaus žirgai.

Miuziklo libretą ir muziką kuria ANDRIUS MAMONTOVAS. Populiarių muzikantų kūrybinis braižas ir muzikinis stilius atitiks platų žiūrovų ratą. Tado Blindos vaidmenį atliks Marijus Mikutavičius. Kitiems vaidmenims atlikti kviečiami garsūs Lietuvos dainininkai ir aktoriai.

****

Muzikinio – vaidybinio projekto TADAS BLINDA premjera

2004 m. rugsėjo 1-ąją dieną Vilniaus Vingio parke

Miuziklo VELNIO NUOTAKA (renginio organizatorius – VšĮ “Tikra produkcija”) sėkmė parodė, kad miuziklai ir panašios formos pastatymai labai domina žiūrovus. Sėkmingai įgyvendinus VELNIO NUOTAKOS projektą buvo nuspręsta imtis naujo originalaus lietuviško muzikinio – vaidybinio projekto, kuriam buvo pasirinkta garsiojo TADO BLINDOS tema, kadangi ji visada buvo, yra ir bus aktuali.

Tadas Blinda – vienas iš populiariausių visų laikų Lietuvos personažų. Nuotykių ieškotojai ir kovotojai už teisybę patrauklūs savo drąsa, išmintimi, originalumu, šmaikštumu. Tokiais norima būti, jais žavimasi, jų siekiama. Beje, ir kitos tautos turi tokių herojų – Robinas Hudas, Zoro ir kiti.

Pirmąjį lietuvišką daugiaserijinį televizijos filmą TADAS BLINDA (režisierius B. Bratkauskas) žiūrovai pamatė dar 1972m. Nuo to laiko iki šių dienų filmas buvo parodytas galybę kartų. Nors istorija žinoma, filmą norėdavosi pamatyti vėl ir vėl. Visi įsiminė spalvingus filmo personažus, o vis kartojamos herojų frazės tapo sparnuotais posakiais.

Miuziklo režisierius ir scenarijaus autorius Ramūnas Rudokas sako, kad kiekviena karta turi savąjį Blindą, kuris atspindi to laikmečio ypatumus, tad nauja forma grįžti prie šio kūrinio temų yra labai prasminga. Naujojoje muzikinėje legendoje pasakojimas apie Blindą pasirinktas kaip simbolis, kuris išplėtotas ir pritaikytas mūsų dienoms. Naujajame miuzikle žinomi literatūriniai personažai sužibės naujame amplua naujame laikmetyje.

Šį tikslą režisieriui įgyvendinti padės talentingi muzikantai, dainininkai, aktoriai:

Andrius Mamontovas, sukūręs šios muzikinės legendos muziką, vaidins patį Tadą Blindą.

Aktorius, laidos “Pagauk kampą” vedėjas, “Dviračio šou” personažų atlikėjas Ramūnas Rudokas vaidins rūstųjį Tijūną.

Giedrius Arbačiauskas, “Dviračio šou” aktorius, daugumai žinomas kaip Šurkaus, Noreikos, Prezidento Adamkaus “antrininkas” arba Fredis iš “Burbulo”, atliks Blindos draugo Motiejaus vaidmenį.
Čigonas Eimantas Belickas, kalbės smuiko garsais. Šis muzikantas, grojęs grupėje “Airija”, pastaruoju metu koncertuoja su A. Mamontovu. Be to, E.Belickas yra vaidinęs Kauno dramos teatre, o praėjusiais sezonais buvo “Švyturio” alaus reklaminiu veidu.
Kristinos tėvą, poną Gruinių, vaidins dainininkas Rafailas Karpis.
Laidų vedėja, dainininkė, įsimintino balso filmų įgarsintoja Inga Valinskienė išbandys aktorystę vaidindama Kristinos rolę.
Mortos vaidmuo patikėtas “Meilės klasikos metamorfozėse” puikiai pasirodžiusiai dainininkei, populiarios LRT laidos “Lietuvos dainų dešimtukas” vedėjai, Jurgai Šeduikytei.

Jaunimo mėgstamos laidos “Pagauk kampą” aktorius Audrius Bružas vaidins Kuliešių.

Marius Šmitas, su “Be tabu žmogumi” išmaišęs Grand Kanariją, vaidins Jeronimą.

Aušra Štukytė, dalyvavusi miuzikle “Velnio nuotaka”, atliks Kristinos draugės iš Amerikos vaidmenį.

Blindos bendražygis bus kultūrizmo treneris Gediminas Adomaitis, dalyvavęs įvairiuose Holivudo kino studijų projektuose.

Muzikinės legendos TADAS BLINDA pastatymas bus įspūdingas. Jame puikiai pasirodys dainininkai, aktoriai, geriausio Europos choro “Brevis” muzikantai, šokėjai, kaskadininkai. Pastarieji ką tik grįžo iš Maroko, kur sėkmingai dalyvavo Jungtinių Amerikos valstijų kino studijos”20th Century Fox” filmuojamuose triukuose. Į muzikinės legendos veiksmą įtraukti net Policijos patrulių Raitosios kuopos pareigūnai ir žirgai.

Įspūdingas, šiek tiek šokiruojančias dekoracijas kuria dailininkas Audrius Gražys. Jose stengiamasi sujungti dviejų skirtingų epochų stilistiką – buvusį ir esamą Blindos laiką. Scenografijos ašimi bus dideliame ekrane rodomi menininko, dokumentinių filmų kūrėjo Henriko Gulbino specialiai šiai muzikiniai legendai nufilmuoti vaizdai. Premjeros metu rengiamasi panaudoti ypatingus garso, šviesos, netradicinės technikos, pirotechnikos ir tikros ugnies efektus.

Dinamišką vaizdą scenoje kurs šokių grupė “Gama” (vad. A. Rickevičienė), įgijusi patirties miuzikle VELNIO NUOTAKA, ir pirmą sykį miuzikle dalyvausiantys breiko šokėjai “Invisible Soul” (vad. Dainius Žebrauskas “Skruzdėliukas”).

Muziką miuziklui sukūrė Andrius Mamontovas, aranžavo Gintautas Venislovas. Eiliuotą libretą kartu su muzikos autoriumi parašė Martynas Bialobžeskis, kuris yra sukūręs daug puikios muzikos ir tekstų spektakliams bei populiarioms dainoms. TADO BLINDOS režisierius – Ramūnas Rudokas. Populiarių kūrėjų meninis braižas ir muzikinis stilius atitiks plataus žiūrovų rato skonį.

Kūrinys bus atliekamas gyvai, gros ritmo grupė, stygininkai, žinomi džiazo muzikantai (Rimantas Brazaitis, Valerijus Ramoška, Skirmantas Sasnauskas).

Premjeros proga numatoma išleisti specialią kompaktinių plokštelių partiją – muzikinės legendos TADAS BLINDA arijas.

Projekto prodiuseris – Gytis Daugėla, organizatorius – VšĮ “Tikra produkcija”, projekto vadovė – Nijolė Ruzgienė.

Kūrėjai:

Muzika – Andriaus Mamontovo
Aranžuotė – Gintauto Venislovo
Eiliuotas libretas – Martyno Bialobžeskio
Scenarijaus autorius ir režisierius – Ramūnas Rudokas
Choreografija – Agnės Rickevičienės
Dailininkas – Audrius Gražys
Garso režisierius – Artūras Pugačiauskas

Vaidina:

Tadas Blinda – Andrius Mamontovas
Tijūnas – Ramūnas Rudokas
Motiejus – Giedrius Arbačiauskas
Čigonas – Eimantas Belickas
Gruinius – Rafailas Karpis
Kristina – Inga Valinskienė
Morta – Jurga Šeduikytė
Kuliešius – Audrius Bružas
Jeronimas – Marius Šmitas
Kristinos draugė – Aušra Štukytė
Blindos bendražygis – Gediminas Adomaitis

Rengia:

Organizatorius – VšĮ “Tikra produkcija”
Prodiuseris – Gytis Daugėla
Projekto vadovė – Nijolė Ruzgienė

Informacija apie bilietus:

Bilietų koordinatorė Laima Šiaudikytė
Bilietų kainos – 20 Lt, parteris – 40, 50, 60 …. -100 Lt
Išsamesnė informacija http://www.lietuvoje.lt/bilietai
Kolektyvinės paraiškos priimamos elektroniniu paštu blinda@lietuvoje.lt
Tel. 8 5 2398893
Faksas 8 5 2398892
Mob. tel. 8 611 11137

Views All Time
Views All Time
7080
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!