Girių sūnus, svieto lygintojas, legendinis herojus Tadas Blinda po daugiau nei trijų dešimtmečių pertraukos – vėl kino kūrėjų dėmesio centre.

Planuojama kurti nuotykinį lietuvišką kino filmą pagal originalų rašytojo Rimanto Šavelio romaną.

Nuotykiai ir romantika

Juostos “Tadas Blinda: pradžia” prodiuseris Žilvinas Naujokas, turintis daugelio metų patirtį ne tik lietuviškame, bet ir tarptautiniame kino versle, teigė, kad užmojis dar kartą į didžiuosius ekranus sugrąžinti legendinį svieto lygintoją – drąsus žingsnis.

“Prieš imantis šio ambicingo projekto ir pačiam kilo abejonių – visgi “Tadas Blinda” nacionalinė klasika, daugelio žmonių galvose jau suformavusi pastovius įvaizdžius. Kita vertus Lietuva, kuri jau beveik 20 metų nepriklausoma, iki šiol dar neturėjo nuotykinio – romantinio filmo – vien tik “sunkią” ir besigilinančią produkciją. Galiausiai R. Šavelio romano pasakojimas kupinas nuotykių, romantikos, dramos, veiksmo. Tai nuostabi medžiaga filmui”, – pasakojo Ž. Naujokas.

Idėja filmui apie Tadą Blindą gimė iš noro sukurti lietuvišką atsvarą kino teatruose rodomai populiariai holivudinei produkcijai, pristatyti žiūrovišką nacionalinį filmą, kuriuo patys lietuviai didžiuotųsi. Filmą apie Tadą Blindą ruošiasi kurti prodiuserinė kompanija “Tauras Kino Namai”, bendradarbiaudama su kino platinimo kompanija “Acmefilm”.

“Tadas Blinda: pradžia” – ne 1972 metais sukurto populiaraus TV serialo, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko aktorius Vytautas Tomkus, perdirbinys. Kino filmas vaizduos unikalią, nei televizijos, nei kino ekranuose neperteiktą šio, vienų nusikaltėliu, kitų – herojumi vadinamo veikėjo jaunystę. Šis T.Blindos gyvenimo etapas aprašomas R. Šavelio romane, tačiau į populiarųjį TV serialą nepateko. Scenarijų rašo poetas, eseistas ir dramaturgas Sigitas Parulskis.

Dešimt metų dirbęs filmų platinimo srityje ir puikiai išmanantis šios veiklos subtilybes, Ž. Naujokas teigė, jog priežastys, kodėl kino kūrėjai nesiryžta ekranizuoti lietuviškų legendų, paprastos: “Juostos, sukamos už valstybės lėšas, dažniausiai nesiorientuoja į žiūrovą ir yra įdomios tik patiems filmų kūrėjams. Todėl mes ir turime daug vienodo kino, kuris neretai susilaukia neigiamos kritikos”.

Anot prodiuserio, vienas iš pagrindinių būsimo filmo orientyrų – Tadą Blindą paversti patraukliu dabartiniam jaunimui.

“Organizavome nedidelę apklausą, kuri parodė, jog didžioji dauguma žmonių nuo 30 metų buvo matę 1972 metų serialą ir puikiai žinojo legendinį herojų. Šių dienų dvidešimtmečiai – minėto serialo nebuvo žiūrėję, tačiau apie svieto lygintoją žinių turi. Tikime, pastaroji grupė labiausiai ir susidomės filmu bei jo herojais. Juostoje vaidins 20-30 metų aktoriai, tad jaunimui filmas turėtų būti itin artimas”, – sakė Ž. Naujokas.

Derybos su žinomomis aktorėmis

Planuojamas filmo “Tadas Blinda: pradžia” biudžetas sieks apie 3 milijonus litų.

Prieš porą dienų filmo kūrėjai atskleidė, jog juostos režisieriumi tapo jaunosios kartos kino kūrėjas Donatas Ulvydas. Šiuo metu vyksta derybos su aktoriais, galėsiančiais vaidinti juostoje “Tadas Blinda: pradžia”.

“Tariamės su Agne Ditkovskyte ir Ingeborga Dapkūnaite. Pačios aktorės entuziastingai žiūri į šį projektą ir apsidžiaugė gavusios pasiūlymą filmuotis. Profesionalės aktorės, puikiai žinomos ir Europoje bei Rusijoje, vėliau galėtų padėti sudominti užsienio publiką. Kas filme atliks pagrindinį Tado Blindos vaidmenį, dar nėra aišku. Neieškome žymaus aktoriaus. Mums svarbiausia – personažo atitikimas, kokybiška ir natūrali vaidyba, taigi tai, ko itin stinga dabartiniam lietuviškam kinui”, – sakė filmo prodiuseris.

Anot jo, pirmiausia filmas “Tadas Blinda: pradžia” orientuosis į Lietuvos žiūrovą.

“Kaip reikalai klostysis toliau, nežino niekas. Juostos žanras įtaigus – romantiką ir nuotykius žiūrovams priimti paprasta. Na, o jei filmas geras – natūralu, jog jis peržengia sienas – pradedamas rodyti užsienio šalių televizijose, pristatomas festivaliuose”, – sakė Ž. Naujokas.

Kino filmo filmavimo darbus siekiama pradėti 2009 metų vasarą. Sulaukus žmonių ir valstybės pagalbos, “Tadas Blinda: pradžia” kino teatrus pasiektų 2010 metų pirmoje pusėje.

Views All Time
Views All Time
3131
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!