Nenuostabu, kad “Čarlio angelai” grįžta su griausmu. Juk viena šio filmo kūrėjų – aktorė ir prodiuserė Drew Barrymore. Holivudo žvaigždė, mėgstanti audringą gyvenimą.

Daugelį metų Drew Barrymore vaidino žavias, naivias ir paprastas merginas “Vestuvių dainininko” ar “Dar nebučiuota” stiliaus filmuose, tačiau sunku net įsivaizduoti, kad aktorė ir gyvenime galėtų būti tokia pat gležna bei švelni. Vos mums spėjus susitikti, ji per kelias akimirkas į šipulius sudaužo išpuikusios Holivudo žvaigždės įvaizdį. “Dabar priešpiečių metas, galima atsipūsti. Noriu bent kiek atsipalaiduoti”, – taria Drew, vienu judesiu per palaidinės rankovę ištraukia liemenėlę ir švysteli ją į šalį. Taip, nepaisant pasaulinės šlovės, ši mergina visiškai neišdidi! Ji – kaip visada šiek tiek pakvaišusi, nevaržoma jokių normų, gebanti džiaugtis ir pasinaudoti kiekviena situacija.

Drew, garsios Holivudo dinastijos palikuonė (ji – nebyliojo kino žvaigždės Maurice'o Costello provaikaitė, aktoriaus Johno Barrymore'o vaikaitė ir režisieriaus Steveno Spielbergo krikštaduktė, – red. past.), išgarsėjo būdama septynerių (1982 m. S.Spielbergo nuotykių filme apie ateivius “E.T.”). Ankstyva šlovė mergaitei apsuko galvą – ji įniko į pavojingus suaugusiųjų žaidimus: būdama devynerių pradėjo gerti, dešimties – rūkyti marihuaną, dvylikos – uostyti kokainą. Įkrėsti sveiko proto nebuvo kam. Drew tėvui aktoriui Johnui Drew Barrymore'ui rūpėjo tik alkoholis bei narkotikai, mama Jaid irgi nestygo vietoje, tampė mažąją Drew po įvairiausius naktinius klubus. Beje, mama ir dukra susitaikė visiškai neseniai – 10 metų Drew ir Jaid nesikalbėjo. “Aš tiesiog privalėjau atsikratyti pražūtingos tėvų įtakos, – apie savo paauglystę pasakoja Drew. – Išsigandau vieną dieną supratusi, jog galiu baigti gyvenimą kaip daugelis mano pažįstamų. Supratau, kad tėvai išsikapstyti iš liūno man nepadės – greičiau atvirkščiai. Atsitiesti, pradėti kitokį gyvenimą mane įkvėpė šlovingas senelių ir prosenelių atminimas.”

Iš naujo kabindamasi į gyvenimą Drew ieškojo meilės. Šios paieškos vėl buvo lydimos skandalų, kuriuos gardžiuodamasi aprašinėjo geltonoji spauda.

Pirmąkart Drew ištekėjo devyniolikos. Išrinktasis – barmenas Jeremy Thomasas. Po devyniolikos vedybinio gyvenimo dienų Drew vyrą paliko. Iki antrųjų vedybų ji kone kiekvieną mėnesį gyveno vis su kitu vaikinu. 2000-aisiais pradėjo draugauti su aktoriumi Tomu Greenu. Atrodė, asmeninio gyvenimo nesėkmės baigėsi, Drew pasiryžo kurti naują šeimą. Bet viską aukštyn kojom apvertė gaisras, per kurį iki pamatų sudegė Drew namas Beverli Hilse, Los Andžele (JAV). Namas buvo atstatytas, deja, pašlijusių santykių su Tomu Greenu nebepavyko atkurti.

Nepaisydama visų praeities nelaimių, 28 metų Drew Barrymore švyti iš laimės. Ji turi mėgstamą darbą jai priklausančioje kino kompanijoje “Flower Films”, būrį draugių, su kuriomis mėgsta pasiausti naktiniame Los Andžele, ir naują vaikiną – žavų rokerį Fabricio Moretti.

Kalbuosi su Drew jos persirengimo vagonėlyje komedijos “50 pirmųjų bučinių” (joje Drew vaidina kartu su Holivudo komiku Adamu Sandleriu, – red. past.) filmavimo aikštelėje. Drew mūvi plačias baltas kelnes ir vilki paprastą palaidinukę. Jos mergaitišką išvaizdą dar labiau pabrėžia šviesios garbanos, kurių sruogeles kalbėdama ji nuolat suka tarp pirštų. Neįmanoma nepastebėti puikios Drew fizinės formos. Dėl “Griausmingų Čarlio angelų” aktorei teko kaip reikiant paprakaituoti: kung-fu, serfingo bei fitnio treniruotės, regis, nenuėjo veltui. “Žinau, mano krūtinė – didelė, o užpakaliukas – išties apvalus. Žodžiu, yra kur įgnybti”, – juokiasi hipių laikų gėlių mergaitės grožiu spindinti Drew. Ji pasiruošusi linksmai paatvirauti – apie save, naująjį draugą, darbą, pramogas bei pastarąjį filmą (“Griausmingų Čarlio angelų” premjera Lietuvoje įvyks rugsėjo 19 d., – red. past.).

Kuo “Griausmingi Čarlio angelai” skiriasi nuo pirmojo filmo, matyto prieš porą metų?

Daugiau gatvės muštynių ir kung-fu kovos meno. Filmas gal kiek aštresnis, bet, tikiuosi, įdomesnis, nes čia geriau atskleisti visų trijų angelėlių charakteriai. Bet svarbiausia – ir vėl bus daug veiksmo, linksmybių, juoko. Aš nuoširdžiai didžiuojuosi šiuo darbu.

Ar tau ir tavo kolegėms Cameron Diaz bei Lucy Liu buvo sunku atgauti Čarlio angelų formas?

Na, Cameron yra atletiška iš prigimties, o Lucy šiaip ar taip nė dienos neišgyventų be mankštos. Mūsų treniruotės turėdavo prasidėti penktą ryto, tačiau Lucy ateidavo prieš valandą. Pasirodo, ji keldavosi pusę ketvirtos! Lucy labai disciplinuota, ne tokia kaip aš. Kiekvienas mano rytas galėtų prasidėti žodžiais: “Kiaurą naktį valgiau picą ir gėriau alų. Dabar atėjo laikas visa tai išprakaituoti”.

Ar teko atlikti kraują kaitinančių akrobatinių triukų?

Skausminga patirtis. Filme yra scena, kur patenku į aršias gatves muštynes ir mane nubloškia į kėdę. Nebuvau užsidėjusi apsaugų ir trenkiausi į kėdę ne taip, kaip turėjau – susilaužiau uodegikaulį. Negalėjau gulėti vonioje, negalėjau sėdėti, negalėjau juoktis – skaudėjo visą kūną. Galop man uždėjo kažkokį spurgos pavidalo pripučiamą įtaisą – turėjau jį tampytis visur, net eidama į restoraną. Bet vis tiek kelias dienas negalėjau dirbti. Tai mane varė į neviltį, nes nekenčiu sėdėti ant atsarginių suolelio, kai kiti pluša.

Ar tu, Cameron ir Lucy – draugės tik “Čarlio angeluose”?

Ne! Mes nuolat kartu leidžiame laiką: vaikštome į koncertus, kinus, vakarieniaujame, kartais rengiame savaitgalio iškylas. Būdamos trise turite atlaikyti trigubą gerbėjų antplūdį! Tai nėra sunku. Mes – ne iš tų, kurios ko nors atsisakytų bijodamos viešumos. Stengiamės gudriai suktis iš situacijų. Ir lankomės ten, kur įsigeidžiame. Velniop visa tai! Mes esame pasirengusios linksmintis, daryti tai, ką norime, džiaugtis savo draugyste ir gyventi savo gyvenimus!

Ar didžiulį įspūdį tau paliko darbas su aktore Demi Moore?

Buvo stulbinamai įdomu. Demi – puikios formos, fenomenali aktorė. Reikėjo nemažai pavargti, kad įkalbėčiau ją filmuotis “Griausminguose Čarlio angeluose”. Scenarijus nebuvo baigtas, todėl buvo sunku ją įtikinti, jog vaidmuo tikrai vertas dėmesio. Tada paklausiau: “Kokį personažą norėtum vaidinti? Kaip tu jį įsivaizduoji?” Taigi vaidmuo buvo parašytas specialiai jai. Ji vienintelė jam tiko. Todėl buvau pasiryžusi miegoti prie Demi namų durų – kad tik ji sutiktų vaidinti. Laimė, nereikėjo nueiti taip toli.

Gal jau kuri trečiojo “Čarlio angelų” filmo planus?

Galbūt. Mes puikiai leidome laiką kurdami pirmuosius du, tad kodėl to turėtume nekartoti dar sykelį? Bet tai ilgas procesas, taigi pirmiausia noriu baigti “Griausmingus Čarlio angelus” – tik tada galėsiu galvoti apie trečiąjį filmą.

Atskleisk paslaptį – ką “Griausminguose Čarlio angeluose” veikia COSMO astrologė?

Šito neišduosiu. Man patinka, kai žiūrovas pats atranda tokias detales. Pasakysiu tik, jog filme yra epizodas, kur kai kas su kai kuo susijęs.

O tau patinka astrologija?

Labai. Pastebėjau, kad žmonės tikrai atitinka savuosius Zodiako ženklus. Smagu tai žinoti. Štai aš esu tipiškos Žuvys.

Kartą tavo mama pasakė, jog vos išvydusi šį pasaulį jau turėjai savo vadybininką ir savo agentą. Ar iš tikrųjų visada norėjai vaidinti?

Jaučiu, jog toks mano likimas. Man patinka filmai, patinka būti jų dalimi. Tai darbas, be kurio negalėčiau gyventi.

Nesijauti, lyg būtum kažką praleidusi?

Keturiolikos metų buvau visiškai laisva (Drew nepriklausomybę nuo tėvų oficialiai pripažino teismas, – red. past.), todėl mano gyvenimas nebuvo normalus. Galėjau neiti į mokyklą, todėl ir nėjau. Maištavau. Būdama dvidešimties įkūriau savo kino kompaniją “Flower Films” ir atidaviau jai jau aštuonerius metus: vaidinu, prodiusuoju, kuriu. Dabar man beveik 30, ir aš noriu išbandyti dar šį tą nauja. Pavyzdžiui, tiesiog iš proto kraustausi dėl fotografijos, trokštu studijuoti meno istoriją. Šiuo metu labiau nei bet kada mane domina tokie mokykliniai nuotykiai.

Būdama jaunesnė labai skubėjai gyventi ir elgeisi kaip pašėlusi: rūkei, gėrei, vartojai narkotikus. Ar norėtum grįžti į praeitį ir kitaip išgyventi paauglystę?

Norėčiau tai padaryti tik dėl kitų žmonių – kad jie apie tai daugiau nebekalbėtų. Likimo ironija: jeigu mano paauglystė būtų buvusi kitokia, dabar negalėčiau jaustis pakiliai, negalėčiau didžiuotis įveikusi gyvenimo sunkumus. Ir žmonės mane vertintų kitaip, jeigu nežinotų, ką man teko patirti. Buvau nusiritusi į patį dugną, tačiau išsikapsčiau. Toks mano gyvenimas, ir jo nepakeisi. Juk nė vienas negalime būti solidus ar idealus visą laiką. O vaidindami tokius labai greitai pavargstame. Prieš dvejus metus sudegė namas, kuriame gyvenai su Tomu Greenu. Praktiškai netekai visko, ką turėjai.

Ar ši netektis labai tave pribloškė?

Taip. Namą ryžomės atstatyti. O kai baigėme, aš išvykau, palikau Tomą. Kartais savęs klausiu, kodėl man taip nutiko, bet vis dėlto manau, jog viskas tik į gera.

Ką nauja sužinojai apie meilę po skyrybų su Tomu?

Kad nereikia apie tai kalbėti (juokiasi). Meilę reikia suvokti ramiai sėdint savo mažame kambarėlyje. Kol kas elgdavausi atvirkščiai. Todėl dabar stengsiuosi neplepėti ir žiūrėsiu, kaip tada klostysis mano gyvenimas.

Daugelis svajoja apie pasimatymus su žvaigždėmis. Ką apie santykius su įžymybėmis manai tu?

Žinau, kad tai nelengva. Pati dėl to nemažai prisikentėjau. Su tokiais žmonėmis, kurie yra aukšto visuomenės statuso, daug keliauja, nuolat darbe patiria stresų, ypač sunku bendrauti. O jeigu susitinka dvi žvaigždės, jos, be abejonės, darys viena kitai didžiulį spaudimą.

Kas tave palaiko šiomis dienomis?

Turiu puikų draugą (tai roko grupės “Strokes” būgnininkas Fabricio Moretti). Turiu puikią partnerę savo kompanijoje (prodiuserė Nancy Juvonen). Turiu daug draugių, tarp jų ir Cameron su Lucy. Myliu šiuos žmones ir stengiuosi su jais praleisti kuo daugiau laiko. Išlaikyti draugystę yra ypač sunku, nes daug dirbu, nuolat esu užimta. Kuo daraisi vyresnė, tuo mažiau lieka laiko pižamų vakarėliams. Ir aš to nekenčiu. O pižamų vakarėliai man labai patiko. Beje, kur jie dingo?

Ar yra kokių nors kitų žmonių savybių, kurių negalėtum toleruoti?

Nekenčiu žmonių, kurie mano esą pasaulio bambos. Jie man paprasčiausiai atgrasūs. Stengiuosi kuo greičiau nuo tokių pasišalinti.

Ar esi pasielgusi kaip nors itin drąsiai, kad atkreiptum vaikino dėmesį?

Niekada nesilaikau jokių tradicijų – tiesiog imu ir išpyškinu: “Nesvarbu, ką apie mane pamanysi, bet noriu, kad žinotumei, jog man patinki. Neketinu vaidinti tau jokių spektaklių”. Juk gyvenimas toks trumpas. Taigi jei jau kam nors nepatinku, verčiau sužinoti tai kuo greičiau ir tada judėti tolyn.

Ką gali pasakyti apie Fabricio?

Jis – pats geriausias mano draugas. Labai mielas ir šaunus. Mums smagu kartu leisti laiką.

Kaip įsivaizduoji idealų pasimatymą su mylimu vaikinu?

Paplūdimyje gurkšnojame alų, juokiamės ir bučiuojamės. Arba bėgiojame su mano šunimis. Arba važinėjamės amerikietiškais kalneliais.

Buvai vegetarė, nevilkėjai drabužių, siūtų iš odos ar kailio. Kodėl pakeitei savo nuomonę?

Nes gyvenimas pasikeitė. Manau, dalis mano praeities sudegė kartu su namu. Aš atsikratau saitų su praeitimi ir bandau daugybę naujų dalykų, jei tik jie atrodo šaunūs. Dabar manau, jog iš tikrųjų neverta savęs kuo nors apriboti, per jėgą sprausti save į kokius nors rėmus.

Koks tavo pačios bruožas tau labiausiai patinka?

Tai, jog aš kiekvieną dieną, kiekvieną mėnesį, kiekvienais metais stengiuosi tapti geresniu žmogumi (bent jau tikiuosi, kad taip yra). Stengiuosi būti gera tiems, kuriuos myliu, parodyti, kokia esu jiems dėkinga, kovoti dėl jų, stengtis, kad jie būtų laimingi, juoktis kartu su jais ir padėti išsipildyti jų svajonėms.

Views All Time
Views All Time
1787
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!