Lietuvos nacionalinis dramos teatras buvo įkurtas 1940-aisiais metais kaip Vilniaus Valstybės teatras, ir nuo to laiko ne kartą keitė savo pavadinimą. Pirmasis pastatymas šiame teatre – Hermano Hijermanso “Viltis”, spektaklio režisierius – Romualdas Juknevičius. Per visą teatro gyvavimo periodą jame sukurta arti 400 spektaklių. Šiuo metu teatro repertuare gausu ir klasikinės pasaulio dramaturgijos, ir šiuolaikinių autorių, ir nacionalinių pjesių pastatymų.

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre dirbo bene visi žinomiausi Lietuvos teatro režisieriai: Borisas Dauguvietis, Romualdas Juknevičius, Kazimiera Kymantaitė, Irena Bučienė, Henrikas Vancevičius, Algirdas Lapėnas, Jonas Vaitkus, Rimas Tuminas ir kiti. Nuo 1990 metų teatre pradėjo dirbti ir naujos kartos režisieriai – vienas įdomiausių ir labiausiai provokavusių savo darbais buvo Oskaras Koršunovas. Pirmieji jo spektakliai buvo sukurti pagal žinomų rašytojų avangardistų Daniilo Charmso ir Aleksandro Vvedenskio kūrinius. Šių spektaklių dėka LNDT pradėjo traukti užsienio žiūrovus, spektakliai pagyvino teatro atmosferą ir pradėjo kelti diskusijas tarp Lietuvos teatro profesionalų bei žiūrovų. Vėliau teatro repertuare atsirado ne viena šiuolaikiška pjesė, įdomūs bei netradiciniai klasikos pastatymai, nauji režisierių vardai, tokie kaip Rokas Ramanauskas, Saulius Mykolaitis, Valentinas Masalskis. Šiuo metu LNDT scenoje dažniausiai dirba gerai žiūrovams pažįstami kūrėjai, kartais teatre debiutuoja ir jauni, mažai kam žinomi arba kitose srityse pasižymėję autoriai.

1998 metais teatras iškovojo teisę būti pavadintam Nacionaliniu. 2001-aisiais Lietuvos nacionalinis dramos teatras tapo Europos teatro konvencijos nariu. Ši pozicija padeda teatrui išlikti pastebimam Europoje, rengti bendrus projektus su kitais Europos teatrais bei remti jaunus kūrėjus.

Views All Time
Views All Time
3228
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!